Kuidas juustu säilitada

Rohkem juustu, palun! Kui olete fromage fänn, on tõenäoline, et hoiate oma külmkappi kogu aeg varuga. Enamikku juustu (kõvast parmesanist pehme brie-ni) saab säilitada, mähkides need paberisse ja kilesse. Pehmemate ja kreemjamate juustude (nt kitsejuust või värske mozzarella vedelikus) jaoks hoidke neid suletavas anumas.

1
Eemaldage juust originaalplastpakendist. Kilepakendisse vaakumiga suletud juustu jätmine originaalümbrisesse on halb mõte. See lämmatab juustu ja võib anda sellele plastilise maitse. Pakkige juustutükk õrnalt lahti ja võtke see pakendist välja, et seda säilitada. Nuusutage või maitske oma juustu. Kui sellel on keemiline maitse, kraapige noaga kogu juustutüki ümbert õhuke pealmine kiht maha. See eemaldab juustu piirkonna, mida plastpakend on mõjutanud. Kui ostsite juustu delikatessist või juustumüüjast ja see on juba vahapaberisse või juustupaberisse pakitud, jätke see samm vahele.

2
Mähi see juustupaberisse, vahapaberisse või pärgamentpaberisse. Rebige paberileht ära ja asetage see lauale. Asetage oma pakkimata juustuplokk keskele. Voldi paber ümber juustu, kortsutades voldid nii, et paber jääks vastu juustu. Veenduge, et juust oleks täielikult kaetud. Hea rusikareegel paberitüki mõõtmisel on rebida ära tükk, mis on juustu pikkusest 2 korda laiem ja 3 korda pikem. Kasutage paberi kinnitamiseks teipi lisakaitseks.Juustupaber on kallim. Kui teil on eelarve, valige sarnase efekti saavutamiseks, mis maksab vähem, vahapaber või pärgamentpaber.

3
Märgistage juust selle ostmise tüübi ja kuupäevaga. Kasutage püsivat markerit, et kirjutada otse juustu katvale paberile või kleepida sellele silt. Lisage, milline juust sees on (Cheddar, Swiss jne) ja millal see osteti. See on eriti oluline, kui teie külmikus on mitu juustu, nii et te ei pea neid kõiki lahti pakkima, et soovitud juustu leida. Kui kasutate kleebist, toimib see lindina, mis hoiab paberit juustu ümber. Kuupäeva kirjutamine aitab teil teada saada, millal juust on aegunud või tuleb ära visata.

4
Mähi paberiga kaetud juust kilesse. Lisage täiendava kaitsena kilekiht, et juust ei ima külmiku maitseid endasse. Asetage kaetud, märgistatud juustutükk kilelehele ja rullige see kokku. Ärge jätke paberi all olevaid osi katmata. Kui teil pole kilepakendit, sobib osaliselt suletud kilekott. Asetage kaetud juust uuesti suletavasse kotti ja sulgege see poolenisti. Ärge kunagi mässige juustu otse kilesse. Lisaks sellele, et juust ei tekita liiga tihedalt mähituna rohkem baktereid, imab juust endasse ka plastist maitset ja kemikaale.

5
Hoia juustu külmkapis sahtlis kuni 1 kuu. Pole tähtis, millisesse sahtlisse juustu asetate, kui see on sahtlis, mitte riiulil. Sahtlid on soojemad ja kõrgema õhuniiskusega, nii et juust ei kuivaks. Umbes 8 päeva pärast või kui märkate lõhna, visake see välja. Kõvemad juustud peavad vastu kauem kui pehmed juustud. Teatud hallitusjuustul on okei. Lihtsalt lõika vormi ümbert noaga umbes 1 toll (2,5 cm) maha ja jätka söömist! Erandiks on see, kui see lõhnab halvasti või kui hallitus on tumemust-halli värvi. Kui teil pole sahtlis vaba ruumi, kasutage pakitud juustude hoidmiseks suurt plast- või klaasanumat. Katke see tihedalt kaanega. Vältige juustu panemist tugeva lõhnaga toiduainete, nagu melon või sibul, kõrvale. See mõjutab juustu maitset.

6
Vajadusel viige pehme juust tihedalt suletud anumasse. Niiskuse lukustamiseks ja soolvee aurustumise vältimiseks vajate plastikust või klaasist anumat, mis on täiesti õhukindel. Kui originaalanum on piisavalt tihe, jätke juust sinna sisse. Kui see aga pärast avamist uuesti hästi ei sule, viige juust anumasse, mida saab täielikult sulgeda. Kui teisaldate selle uude anumasse, märgistage anum kindlasti püsiva markeri või kleebisega. Kirjutage juustu tüüp ja ostmise kuupäev, et teaksite, kui kaua seda säilitada. Juustu teisaldamisel hoidke ka originaalvedelikku. Ärge nõrutage juustu.

7
Hoidke juustu külmkapisahtlis mitte rohkem kui 2 nädalat. Teie külmiku sahtlitel on kõige ühtlasem temperatuur ja niiskus, nii et juust ei muutu liiga külmaks ega liiga kuivaks. Parim sahtel on külmiku põhjale kõige lähemal asuv sahtel. Ideaalis peaks teie külmiku temperatuur olema juustu säilitamiseks seatud vahemikku 35–45 °F (2–7 °C). Kui teil on probleeme juustu ärakasutamisega, enne kui see halvaks läheb, kaaluge juustu väiksemate koguste ostmist. Visake juust minema, kui seal on hallitust või kui see lõhnab veidralt. Hallitus pehmel juustul on märk sellest, et seda ei ole ohutu süüa.

8
Vahetage soolvesi välja ainult siis, kui see on määrdunud lusika või käega. Vastupidiselt levinud arvamusele ei pea te soolvett välja vahetama, kui kasutate juustu sisseulatumiseks ja eemaldamiseks ainult puhast riista. Kuid niipea, kui kastate määrdunud riista või sõrmed soolveesse, soovite selle välja vahetada. Nõruta vana soolvesi marli või sõelaga kraanikausi kohal. Seejärel täitke anum uue soolveega ja sulgege see enne külmkappi tagasi panemist tihedalt kinni. Valmistage ise soolvesi, lahustades 1 supilusikatäis (15 × ml) soola 3 tassi (710 × ml) vees. Tugevam soolvesi säilitab juustu kaua. kauem. Kuid pidage meeles, et mida rohkem soola soolvette paned, seda soolasem juust maitseb. Ärge vahetage värsket vett soolveega. Vesi lahjendab juustu maitset ja põhjustab selle kiiremini riknemise.