Kuidas vormida leivapätsi

Leivapätsi vormimine on leivategu lõbus ja loominguline osa. Leivapäts on vormimiseks valmis, kui tainas on maha löödud, sõtkutud ja kerkima lastud. Kuigi enamikku tainatüüpe saab käsitleda sarnaselt, võivad teatud taignad enne vormimist vajada kahte kergitamis- ja mulgustamisringi. Olenemata sellest, millist tainatüüpi te kasutate, käsitsege seda ettevaatlikult, et mitte üle pingutada. Leival on palju võimalikke kujundeid, näiteks ristkülikukujuline, õitsev või ümmargune päts.

1
Vormi tainas ümaraks. Alusta kerkinud taignast ringikujuliseks vormimisest. Siluge seda kätega, kui see on ümmargune. Tainas peaks olema pealt ikkagi lihav ja mitte lame.

2
Lase tainal paar minutit seista. Kui see on ümaraks vormitud, laske sellel mõni minut seista. Kui lasete sellel istuda, laseb gluteenil lõõgastuda, mis muudab taina vormimise lihtsamaks.

3
Tasandage tainas ristkülikuks. Võtke oma käte kontsad ja hakake ringikujulist kuju ristkülikuks tasandama. Kasutage oma kätega nelja nurga moodustamiseks. Kuju ei pea olema täiuslik, vaid peab olema äratuntavalt ristkülikukujuline. Puista taina alla veidi jahu, kui see kleepub. Ärge aga kasutage palju jahu, vastasel juhul ei kleepu tainas kokku, kui on aeg seda voltida.

4
Voldi taigna ülemine ja alumine kolmandik kokku. Nüüd, kui tainas on ristküliku kujuline, voldi kolmandik tainast enda peale. Seejärel voldi alumine kolmandik allapoole, nii et see kattuks teiste kihtidega. Pigistage tainast kihtide kokkupuutekohast, et vahed sulgeda. Voldi see uuesti pooleks, kui tainas tundub endiselt lahtine. Tainas peab olema pingul, et see hästi välja tuleks.

5
Pane tainas näoga allapoole pannile. Määri pann toiduõli või võiga. Kui teete valget või nisu leiba, kasutage taigna kleepumise vältimiseks jämedat maisijahu. Rulli tainas õrnalt pannile. Õmblustega osa peaks pannil olema allapoole. Sile, pingul pind peaks olema ülespoole.

6
Lõika tainas noaga läbi, kui see kerkima hakkab. Oled valmis tainast küpsetama, kui see hakkab veidi üle panni ülaosa kerkima. Kui see juhtub, tõmmake vertikaalne joon läbi taigna keskosa. See võimaldab tainal küpsemise ajal ühtlaselt kerkida. Kui teil pole sakilist nuga, võite kasutada ka habemenuga.

7
Vormi tainas kerakujuliseks. Võtke kerkinud tainas ja alustage sellest kerakujulist vormi. Kui see on ümardatud, silu tainas ühtlaseks. Taigna pealmine osa peaks olema lihav ja samuti veidi ümar. See ei pea olema veel täiusliku kujuga.

8
Suruge ja keerake tainas ümber. Kui tainas on ümardatud, suruge rusikas taigna keskele. Jätke rusikast saadud süvend taignasse. Seejärel keerake see teisele poole.

9
Jätka taigna vormimist ja silumist. Pöörake tainast, kuni jätkate selle vormimist. Siluge seda vormimist jätkates. Kui olete vormiga rahul, laske sellel mõni minut kerkida, enne kui pannile küpsetama panete. Enne küpsetamist määrige pann toiduõli või võiga. Kui küpsetate valget või nisu leiba, kasutage õli või või asemel jämedat maisijahu.

10
Looge Coburgi päts. Coburgi pätsi loomiseks alustage ümara kujuga. Lõika pätsi keskosa noaga sügavalt sisse. Tehke teine ​​lõige esimese lõikega risti, moodustades risti. Seejärel küpseta nagu tavaliselt.

11
Tehke rõngaspäts, mis on vahelduseks ümarale pätsile. Esmalt pista 2–3 sõrme pätsi keskele. Seejärel lükake oma kätega auk igast küljest väljapoole. Kui olete augu suurusega rahul, siluge keskmise augu servad. Pange päts rätik peale ja laske sellel mõni minut kerkida, enne kui pannile küpsetama panete.

12
Valmistage kahe keraga suvilapäts. Cottage pätsi valmistamiseks alustage äsja loodud ümara tainaga. Tehke teine, veidi väiksem ümar taignapall. Asetage väiksem kera suurema ümara taigna peale. Järgmisena pane 2 sõrme läbi taigna keskosa. Kasutage puulusika või tüübli abil auku teise taigna sisse. Pange päts rätik peale ja laske sellel mõni minut kerkida, enne kui pannile küpsetama panete. Avad võimaldavad 2 taignapalli küpsetamise ajal kokku keevitada.

13
Kasutage taignale taignarulli, et luua ristkülikukujuline kuju. “Bloomer” tähendab, et tainas on silindrilise kujuga ja veidi kitsenenud otstega. Selle kuju saavutamiseks alustage taigna rullimisest ristkülikukujuliseks. Taigna nurgad peaksid siiski olema ümarad. Kui olete valmis, ei tohi tainas olla pikem kui 14 tolli (35,5 cm) ja umbes 1–1,5 tolli (2,5–3,8 cm) paks.

14
Rulli tainas kokku. Valige taignast 1 pool ja hakake seda vertikaalselt rullima. Rulli see enda peale, nii et see muutub järk-järgult paksemaks. Kui olete rullimise lõpetanud, peaks see olema umbes 4 (10 cm) või 5 tolli (12,7 cm) paks. Tõmmake otsad ruumi sulgemiseks ja siluge tainas, kui olete rullimise lõpetanud.

15
Lase tainal kerkida. Pane kokkurullitud tainas kergelt määritud ahjuplaadile. Pane taigna peale köögirätik. Laske sellel paar minutit kerkida.

16
Lõika taignasse diagonaalsed kaldkriipsud. Kui see on veel veidi kerkinud, lõigake noaga taigna peale kaldkriipsud. Lõika diagonaalmärgid, mis on üksteisest umbes 1,5 tolli kaugusel. Tavaliselt mahute 6 kaldkriipsu sisse.