Kuidas valmistada pitsatainast

Kui olete väsinud tellimast sama vana pitsa kohaletoimetamiseks, tehke oma kohandatud pitsa kodus. Andke endale piisavalt aega, et segada kokku maitsev tainas ja lasta sel end tõestada. Kui see on kahekordistunud, rullige tainas soovitud suurusega pitsaks (või pitsadeks). Eelküpsetage tainas ja seejärel pange pitsale kaste ja lisandid. Küpseta, kuni juust sulab ja koorik muutub kuldpruuniks.

1
Lahustage aktiivne kuivpärm 2 supilusikatäit (30 ml) vees. Kui te kiirpärmi ei kasuta, pange väikesesse kaussi 2 teelusikatäit (6 g) aktiivset kuivpärmi. Lisage näpuotsatäis suhkrut ja 2 supilusikatäit (30 ml) leiget vett. Segage, kuni pärm on lahustunud, ja laske 5 minutit toatemperatuuril seista. Pärast aktiveerimist peaks pärm mullitama ja vahutama. Kui kasutate kiirpärmi, ei pea te seda lahustama ega suhkrut lisama.

2
Pane pärm kaussi õli, jahu, soola ja 7–8 tassi (210 ml) veega. Kui kasutate aktiveeritud pärmi, valage see suurde segamisnõusse. Kui kasutate kiirpärmi, mõõtke segamisnõusse 2 teelusikatäit (6 g). Lisage kaussi 3 tassi (361 g) pleegitamata universaalset jahu koos 2 spl (30 ml) oliiviõli, 1 1/4 teelusikatäit (7 g) soola ja 7,8 tassi (210 ml) leigest veest. Vältige soola otse kiirpärmile panemist, sest see tapab pärmi. Ülejäänud vee võite lisada hiljem, kui tainas tundub kuiv, kuid alustage väiksema kogusega.

3
Sega koostisained kleepuvaks taignaks. Kasutage taigna koostisosade segamiseks tugevat lusikat, mikserit või leivamasinat. Segage, kuni need on täielikult segunenud ja te ei näe jahutaskuid. Kui tainas tundub liiga kuiv, võite segada lusikatäie kaupa ülejäänud 1–4 tassi (59 ml) leiget vett. kui kasutate statsionaarset mikserit, kasutage taignakonksu kinnitust. Ärge kasutage selle taigna valmistamiseks saumikserit, sest see ei ole taigna segamiseks piisavalt võimas.

4
Sõtku pitsatainast, kuni see on pehme, sile ja veniv. Käsitsi taigna sõtkumiseks määri käed jahuga ja puista tööpind veidi jahuga. Lükake tainas peopesade abil endast eemale, et see veniks. Seejärel keera taigen 45 kraadi ja murra pooleks. Lükake tainas uuesti eemale ning jätkake taigna pööramist ja voltimist. Sõtku, kuni tainas muutub pehmeks ja elastseks. Taigna sõtkumiseks statiivimikseri abil valige madalaim kiirus ja vahustage tainast 4–5 minutit. Taigna sõtkumiseks leivamasinaga pange masin käima taignatsükli .

5
Pane tainas kaussi ja küpseta 1–1 1/2 tundi. Et tainas kausi külge ei kleepuks, määri see enne taigna panemist kergelt üle. Seejärel katke kauss ja jätke tainas toatemperatuurile seisma, kuni pärm selle kerkib. Kui tainas on vormimiseks valmis, peaks see peaaegu kahekordistuma ja paisuma. Kui kasutasite kiirpärmi, alustage taigna kontrollimist 1 tunni pärast. Kui kasutasite aktiivset kuivpärmi, alustage selle kontrollimist 1 1/2 kuni 2 tunni pärast.

6
Otsustage, mis suuruse ja paksusega pitsat soovite. Kuna sul on kontroll selle üle, kui palju pitsasid taignast teha, saad valida ka, kui paksu neid soovid. Sellest taignapartiist saab teha ühe järgmistest valikutest: kaks 1,3 cm paksust ümmargust pitsat, mille läbimõõt on 14 tolli (36 cm) Kaks 1,9 cm paksust ümmargust pitsat, mille läbimõõt on 12 tolli (30 cm) cm) läbimõõduga Üks 3/4–1 tolli (1,9–2,5 cm) paksune ristkülikukujuline pitsa, mille mõõtmed on 13 × 18 tolli (33 × 46 cm) Üks 1 1/2 tolli (3,8 cm) paksune ristkülikukujuline pitsa, mille suurus on 9 × 13 tolli (23 × 33 cm) Üks 1 tolli (2,5 cm) paksune ümmargune pitsa, mille läbimõõt on 14 tolli (36 cm)

7
Kui teete 2 pitsat, jagage tainas pooleks. Puista tööpinnale veidi jahu ja tõsta tainas sellele. Seejärel jagage tainas nuga või pingikaabitsaga kaheks võrdseks osaks. Kui teete 1 suure ümmarguse või ristkülikukujulise pitsa, ei pea te tainast jagama.

8
Venitage tainas ringideks või ristkülikuks. Kui olete soovitud pitsa suuruse ja paksuse otsustanud, venitage tainas kätega õrnalt välja. Ristkülikukujulise pitsa valmistamiseks alusta kogu taignapalli ovaalseks venitamisega. Seejärel tõmba veidi nurki, et saada konarlik ristkülik. Kui teete ümmargusi pitsasid, venitage iga taignapool (või kogu pall) jämedaks ringiks. Ühe suure ristküliku valmistamine on klassikaline Itaalia viis pitsataina vormimiseks ja see sobib teie küpsetuspanniga paremini, kui proovite seda teha. 2 väiksemat ristkülikut või ruutu. Kui teil on raske tainast venitada, võite taigna rullimiseks kasutada taignarulli.

9
Kata tainas kaanega ja lase 15 minutit puhata. Kui tegite ümmargusi pitsasid, võtke pitsa läbimõõdust suuremad kausid ja keerake need ümber. Aseta ümberpööratud kausid taigna peale. Kui valmistasite ristkülikukujulise pitsa, piserdage suurele kilelehele toiduvalmistamissprei ja asetage see taignale. Jätke pitsataigen 15 minutiks seisma. Tainas võib puhates veidi paisuda, kuid selle maht ei pea kahekordistuma.

10
Piserdage pitsavormid keeduspreiga ja laotage tainas vormidesse. Kui teil pole toiduvalmistamisspreid, määrige pitsapannile veidi oliiviõli. Asetage rullitud tainas ettevaatlikult pannile ja venitage servad nii, et need oleksid panni külgede lähedal. Oliiviõli parandab kooriku maitset ja hoiab ära selle kleepumise panni põhja.

11
Laske tainal 15 minutit puhata ja lõpetage venitamine. Kata tainas kausi või kilega ja jäta 15 minutiks toatemperatuurile seisma. Seejärel eemaldage kausid või kile ja kasutage sõrmede abil taigna servade venitamist pitsapanni nurkadeni. Venitatud taignaga peaks olema võimalik täita kogu pitsavorm.

12
Katke ja keetke tainas 1 1/2 tundi. Kata tainas kausside või kilega ja jäta toatemperatuurile seisma. 1 1/2 tunni pärast peaks tainas olema paisunud. Kui tõestate tainast, et hoidsite külmkapis, peate seda veel 30–60 minutit tõestama.

13
Kuumuta ahi temperatuurini 500 °F (260 °C) ja reguleeri ahjurestid. Asetage rest oma ahju madalaimale pulgale, et pitsad küpseksid kütteelemendile kõige lähemal. See annab teile kõige krõbedama kooriku. Kui kasutate pitsakivi, asetage see madalaimale restile.

14
Küpseta ainult tainast pannil 8–14 minutit. Avage pannid ja asetage pitsa tainas eelsoojendatud ahju. Küpseta tainast, kuni see hakkab tahenema ja muutub servadest pruuniks. Kui valmistate õhukese koorega pitsat, võtke see 8 minuti pärast välja. Paksema pitsakoorikuga pitsa jaoks eemaldage see 12–14 minuti pärast. Tainas ei küpse sel hetkel veel lõpuni. Taigna eelküpsetamine muudab taigna nätskemaks.

15
Määri pitsale katteid. Kata pitsa tainas oma valitud valge kastme, punase pitsakastme või pestoga. Seejärel lisa kaste oma lemmikkatte ja juustuga. Kaaluge järgmiste kombinatsioonide kasutamist: paprika või sink; vorst või jahvatatud veiseliha; röstitud kana; ananass; mozzarella, aasiago või parmesani juust, brokkoli või paprika; oliivid; sibul; – seened.

16
Pane pitsa ahju ja küpseta 10–15 minutit. Aseta pitsa ahju ülemisele siinile ja küpseta pitsat, kuni juust sulab. Koorik peaks muutuma kuldpruuniks. Kui pitsakoor pruunistub liiga kiiresti, tõsta pitsa alumisele restile.

17
Eemalda pitsa ja lase 5 minutit jahtuda. Lülitage ahi välja ja tõstke pitsa restile või lõikelauale. Laske pitsal jahtuda, et juust pisut tahkuks ja seda oleks lihtsam viilutada. Kui pitsa kleepub, kui proovite seda eemaldada, libistage kõva metallist spaatel kooriku alla, et see lahti saada.

18
Lõika ja serveeri pitsa. Otsustage, kas soovite lõigata pitsa kolmnurkseteks viiludeks või väiksemateks ruutudeks. Serveerige pitsatükke, kuni need on veel kuumad, ja asetage riivitud Parmesani juust ja punase pipra helbed. Kui teil pole pitsalõikurit või nuga, kasutage pitsatükkide lõikamiseks puhast köögikääre. Jahutage ülejäänud pitsa õhukindlalt mahutis kuni 3 või 4 päeva.