Kuidas teha India leiba

India köögis leidub palju erinevaid leiba. Naan, hapnemata vormileib, ja chapati, hapnemata vormileib, on ehk kaks kõige populaarsemat. Siiski on vähem levinud valikuid, mis on sama maitsvad. Näiteks luchi on jahust ja gheest valmistatud friteeritud vormileib.

1
Lahusta pärm soojas vees. Valage soe vesi suurde kaussi ja puistake selle peale pärm. Laske sellel seista 10 minutit või kuni segu muutub veidi vahuks. Kui segu ei muutu vahuks, võib see tähendada, et pärm on surnud. Surnud pärm ei suuda tainast kuidagi tõsta, seega tuleks see ära visata ja alustada otsast uue pakiga.

2
Sega juurde ülejäänud taigna koostisained. Lisa kaussi suhkur, piim, lahtiklopitud muna, sool ja jahu. Segage hästi, et saada pehme tainas. Parimate tulemuste saamiseks lisage jahu järk-järgult. Kui olete taigna moodustamiseks piisavalt jahu lisanud, lõpetage ja ärge lisage enam, isegi kui te pole veel koostisosade loendis nõutud kogust ära kasutanud.

3
Sõtku tainas. Puhas köögilaud või tööpind jahus kergelt jahuga. Muutke tainas jahuks ja sõtke käsitsi 6–8 minutit või seni, kuni see muutub siledaks ja elastseks. Võimalik, et peate taigna sõtkumise ajal käsi jahuga üle puistama, et see ei kleepuks naha külge.

4
Lase taignal 1 tund kerkida. Õlitage suure segamiskausi küljed kergelt taimeõli või mittenakkuva küpsetusspreiga. Asetage tainas sellesse kaussi ja katke kogu see puhta niiske rätikuga. Asetage see sooja kohta ja laske sellel kerkida, kuni maht on kahekordistunud.

5
Sõtku sisse küüslauk. Suruge tainas kätega alla. Puista peale hakitud küüslauk, seejärel sõtku tugevasti, et küüslauk jaotuks kogu tainas. Küüslauk on valikuline. Kui te ei soovi seda lisada, torgake tainas lihtsalt maha ja ärge muretsege täiendava sõtkumise pärast.

6
Eraldage väiksemateks osadeks. Murdke lahti väike taignapall, mille läbimõõt on umbes 3–4 tolli (7,6–10 cm). Veereta käte vahel, kuni pall muutub ümaramaks ja ühtlasemaks ning aseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Korrake ülejäänud taignaga. Pange tähele, et küpsetusplaadile osade paigutamisel peaksite taigna vahele jätma vähemalt 10 cm ruumi. Tainal peaks olema piisavalt ruumi, et see paisuks, ilma et üksikud portsjonid protsessi käigus üksteise sisse hõõruksid.

7
Lase kerkida, enne kui lamedad. Kata tainas niiske rätikuga ja lase veel 30 minutit kerkida või kuni see taas kahekordistub. Kui see on kerkinud, kasutage jahuga ülepuistatud taignarulli, et tasandada iga taignapall alla 1-tollise (2,5 cm) paksuse ringina.

8
Grilli naan. Kui kavatsete naani grillil küpsetada, alustage selle eelkuumutamist kõrgel kuumusel teisel kerkimisperioodil. Enne naani asetamist määrige grill kergelt õliga. Asetage ettevalmistatud grillile ring naani ja küpseta 2–3 minutit. See peaks muutuma paisuvaks ja põhi peaks muutuma helepruuniks. Pintselda naani küpsetamata pool sulavõiga ja keera osa ümber. Pintseldage ka küpset poolt võiga. Küpseta seda teist poolt veel 2–4 minutit või kuni see hakkab samuti pruunistuma. Eemaldage valmis naan grillilt. Jätkake naani küpsetamist sel viisil, kuni kogu tainas on valmis. kasutatud.

9
Teise võimalusena küpseta naani. Kui kavatsete naani ahjus küpsetada, soojendage seda temperatuurini 500 kraadi Fahrenheiti (260 kraadi Celsiuse järgi), kuni tainas teist korda kerkib. Hoidke küpsetuskivi või küpsetusplaati ahjus, kuna see eelsoojeneb, et kivi oleks sama kuum kui ahi, kui asetate sellele küpsetamata naani. Kastke käed vette ja tehke iga taignatükk kergelt märjaks. Pange paar ringi küpsetamata naani eelsoojendatud küpsetuskivile ühe kihina. Ärge laske neil kokku puutuda ega kattuda. Küpseta 4–5 minutit või kuni naan muutub kuldpruuniks. Eemaldage valmis naan ahjust ja pintseldage kohe üle sulavõiga. Korrake, kuni kogu naan on küpsenud. Oodake partiide vahel 3–4 minutit, et küpsetuskivi jõuaks uuesti kuumeneda.

10
Nautige. Sel hetkel on naan söömiseks valmis. Serveeri seda veel soojana.

11
Sega omavahel kuivained. Segage suures kausis täistera nisujahu, universaalne jahu ja sool ning segage neid puulusikaga, kuni need on ühtlaselt segunenud.

12
Lisage järk-järgult märjad koostisosad. Vala oliiviõli jahu hulka ja sega segamislusikaga ühtlaseks. Lisa vähehaaval vähehaaval kuum vesi, pärast iga lisamist korralikult segades. Jätkake vee lisamist, kuni moodustub pehme tainas. Pange tähele, et tainas peaks olema elastne, kuid mitte kleepuv. Kui tainas muutub lusikaga segamiseks liiga paksuks, alustage segamist kätega.

13
Sõtku tainas. Puhas köögilaud või muu sarnane tööruum jahu kergelt jahuga. Tõsta tainas jahuga ülepuistatud lauale ja sõtku seda käsitsi umbes 5 minutit, kuni see muutub ühtlaseks. Võimalik, et pead ka käed jahuga üle puistama, et need sõtkumisel taigna külge ei kleepuks.

14
Jaga tainas väiksemateks osadeks. Jagage tainas 10 võrdseks osaks ja rullige iga osa kätega palliks. Pange need 5–10 minutiks kõrvale.

15
Tasandage tükid välja. Vahetult enne, kui olete valmis chapati küpsetama, kasutage jahuga kaetud taignarulli, et rullida iga taignapall väga õhukeseks, vähem kui 0,6 cm paksuseks ringiks. Pange tähele, et peate võib-olla uuesti lisama rohkem jahu. tööpinnale, et tainas rullimisel ei kleepuks.

16
Kuumuta pann. Kandke suurele pannile õhuke kiht oliiviõli või küpsetussprei ja kuumutage pannil paar minutit keskmisel kuumusel. Pann on chapati küpsetamiseks piisavalt kuum, kui näete selle pinnalt suitsu tõusmas.

17
Küpseta chapati kiiresti pannil. Asetage üks chapati kuumale pannile. Küpseta seda umbes 30 sekundit või kuni alumisel küljel on pruunid laigud, seejärel keerake see kiiresti teisele küljele. Küpseta teist poolt veel umbes 30 sekundit, kuni ka sellel on pruunid laigud. Eemaldage chapati pannilt niipea, kui mõlemad pooled on valmis. Korrake seda protsessi kõigi teiste taignaringidega.

18
Serveeri soojalt. Teie chapati partii on nüüd söömiseks ja nautimiseks valmis.

19
Sega jahu, ghee ja sool. Asetage kolm koostisosa suurde segamisnõusse ja segage neid puust segamislusikaga, kuni need on ühtlaselt segunenud.

20
Lisa vesi. Lisa jahusegule 1–2 spl (15–30 ml) vett ja sega niisutamiseks. Seejärel lisage veel 1/2 tassi (125 ml) vett ja segage, kuni moodustub pehme tainas. Pange tähele, et pärast 1/2 tassi (125 ml) vee lisamist võib teil tekkida raskusi taigna segamisel lusikaga. . Kui see nii on, pange lusikas maha ja alustage taigna segamist kätega.

21
Sõtku korralikult läbi. Puhas köögilaud jahutage kergelt jahuga. Tõstke tainas töölauale ja sõtke seda 2–3 minutit, nii kaua, et tainas muutuks ühtlaseks. Kui teie käed jäävad sõtkumise ajal taigna külge, puistake taigna pinnale või tolmu. käed jahuga. Ärge lisage siiski liiga palju, kuna liiga palju jahu võib taigna mureneda.

22
Lase 30 minutit puhata. Kata tainas puhta niiske rätikuga ja lase toatemperatuuril puhata. See tainas ei kerki nii palju kui pärmiga tainas kerkiks, kuid puhkeperiood laseb tainal siiski settida ja õhku tekkida. taskud.

23
Jaga tainas ühtlasteks osadeks. Lõika taignast 2–3 tolli (5–7,6 cm) osad ja rulli need pallideks. Asetage tainas küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile, seejärel katke need mõneks minutiks niiske rätikuga. Suur plaat sobiks siin sama hästi kui küpsetusplaat. Leiva küpsetamiseks pole küpsetusplaati vaja. Selle asemel on teil vaja ainult midagi, mille peale panna küpsetamata tainas, kui see praadimist ootab.

24
Rulli portsjonid lamedaks ringiks. Määri tainapallidele kerge oliiviõli kate. Kasutage oma käsi või kergelt õlitatud taignarulli, et rullida need ringideks, mille läbimõõt on 3–4 tolli (7,6–10 cm). Pärast rullimist asetage tainas tagasi küpsetusplaadile või plaadile.

25
Kuumuta sügaval pannil õli. Valage sügavale raskesse pannile 1 tolli (2,5 cm) õli. Soojendage seda pliidil kõrgel kuumusel. Enne järgmise sammu juurde liikumist peaks õli temperatuur saavutama 350 kraadi Fahrenheiti (190 kraadi Celsiuse järgi). Kui teil pole õlitemperatuuri kontrollimiseks toidukindlat termomeetrit, katsetage õli, tilgutades sinna väike tükk tainast. Kui tainas tõuseb ühtlaselt õli pinnale, on õli piisavalt kuum.

26
Prae luchi. Asetage üks ring taignast õrnalt kuuma õli sisse. 1–2 minuti pärast või siis, kui õli särisemine lõpetab ja alumine külg muutub kreemikaks, keerake tainas ettevaatlikult ümber ja prae teist poolt veel umbes minut. Iga tükk valmistatakse siis, kui mõlemad pooled on omandanud kuldse kreemika värvuse. Eemaldage leib kohe pärast küpsemise lõpetamist. Korrake seda, kuni kõik taignaringid on küpsenud. Leib peaks praadimisel paisuma. Saate seda efekti tugevdada, kui õlis küpsevat leiba õrnalt lusikaga torutada.

27
Nõruta ja serveeri. Eemaldage iga valmis luchi õlist lusika abil ja asetage need puhta paberrätikuga vooderdatud taldrikule. Enne söömist ja luchi nautimist lase üleliigsel õlil mõni minut nõrguda.