Kuidas pitsatainast visata

Kui plaanite viskama, alustage retseptist. Ilma õige jahu ja õige lähenemiseta ei teki teie tainast tugeva ja veniva tekstuuri saamiseks vajalikku gluteeni. Kui teil on õige retsept, harjutage vormimist ja viskamist, kuni teist saab tõeline pizzaiolo. Kõik pitsakokad ei viska oma tainast, kuid see on suurepärane viis taigna tasandamiseks ja laiendamiseks minimaalse kokkusurumisega, hoides taigna kerge.

1
Valige oma retsept. Enamik pitsakokki katsetab kümnete retseptidega, enne kui leiavad oma isikliku täiusliku pitsa. Kui teil pole veel isiklikku lemmikut, saab siin kirjeldatud retseptist valmistada tugeva Napoli stiilis pitsa, mis peaks viskamisel rebenemisele vastu pidama. Teie otsingud on lihtsamad, kui tutvute küpsetusprotsendiga ja teete iga retsepti kohta üksikasjalikke märkmeid. .

2
Valige oma jahu. Jahu valgusisaldus on pitsa jaoks väga oluline, eriti kui plaanite seda viskama panna. Otsige leiva- või pitsajahu, mille valgusisaldus on vähemalt 12,5%.

3
Sega pärm sooja vette. Vesi peaks olema “veretemperatuuril” või 35,5 ºC (96 ºF) lähedal. Laske sellel segul seista, kuni pärm on lahustunud ja hakkab mullitama.

4
Sega märjad koostisosad omavahel. Sega eraldi kausis külm vesi, suhkur, sool ja oliiviõli.

5
Kombineeri kõik koostisosad. Aseta jahu suurde kaussi. Segage aktiveeritud pärm, seejärel valage see jahu hulka. Vala peale ka külma vee segu.

6
Sõtku tainas. Sõtkuda võib käsitsi või väikese kiirusega elektrimikseri külge kinnitatud tainakonksuga. Sõtku, kuni tainas on läikiv ja kleepuv, kuid mitte kleepuv. Peaksite suutma väikese tüki näpistada ja piisavalt õhukeseks tõmmata, et valgus läbi saaks. See on märk tugevast kõrge gluteenisisaldusega taignast, mis jääb viskamisel kokku ja moodustab nätske, õrna kooriku. Tulemused võivad varieeruda olenevalt niiskusest ja muudest ettearvamatutest teguritest. Lisage veidi jahu, kui segu on kleepuv, või veidi vett, kui tainas on kuiv. Tavaliselt kulub selleks käsitsi 5–15 minutit või elektrimikseris 2–4 minutit.

7
Lase üleöö kerkida. Pintselda tainas oliiviõliga ja säilita kaetult külmkapis. Jätke üleöö (või vähemalt 5 tunniks) seisma, et gluteen saaks edasi areneda. Külmkapi külm temperatuur aeglustab pärmi tegevust, hoides ära liigse kerkimise pikast ooteajast. Külma tainast on ka lihtsam käsitseda. Asetage tainas õhukindlasse anumasse, kus on piisavalt ruumi, et tainas saaks kahekordseks kasvada. Teise võimalusena jätke see sooja rätikuga kaetult 40–60 minutiks toatemperatuurile või kuni tainas kahekordistub. . Jahuta üks tund külmkapis.

8
Lõika taignapall pooleks. Võtke taignapall kokku taignakaabitsaga, kui see on olemas, et vältida selle venitamist. Lõika see pooleks, et moodustada tainas kahe väiksema pitsa jaoks. Neid on mugavam käsitseda ja need sobivad koduahju. Allolevate juhiste jaoks kasutage korraga ühte taignapalli.

9
Kata ohtralt jahuga. Määri mõlemad pooled rohke jahuga. Laske taignapall tasasele jahuga ülepuistatud pinnale, nii et see külg, mis kerkimise ajal all oli, oleks nüüd peal. Segaduse vähendamiseks kasutage tavalise jahu asemel maisijahu või manna. Kui teie tainas või käed kleepuvad mis tahes hetkel kinni. ülejäänud protsessi, lisa veel jahu.

10
Tasandage tainas. Lööge taignapall käega tasaseks, hoides seda võimalikult lamedana. Ärge vajutage liiga tugevalt, vastasel juhul pigistate õhu välja ja tekitate kõva, tiheda kooriku. Lihtsalt vajutage, kuni see on suhteliselt tasane, kuid siiski prits.

11
Määratlege välimine koorik. Hoidke oma sõrmi sirgelt ja koos. Suru tainasse umbes 1,3 cm (1,3 cm) kaugusel servast. Korrake seda liigutust kogu ringi ulatuses, moodustades soone ja kõrgendatud välimise kooriku.

12
Lükake tainas väljapoole. Hoidke sõrmed sirged ja koos. Hoidke oma käsi lamedalt, täpselt taigna kohal, surudes sõrmed äsja tehtud soonde. Lehvitage oma sõrmi veidi väljapoole, surudes vastu koort. Tooge sõrmed kokku ja keerake tainast veidi, seejärel korrake seda lehvitavat liigutust kogu serva ümber. See muudab kooriku välisserva õhemaks ja pitsa veidi suuremaks. Ärge suruge peopesasid vastu taignapõhja. See võib kaasa tuua ebaühtlase kooriku või rebenemise. Algajad võivad alustades kasutada taignarulli. See on lihtsam, kuid tulemuseks on tavaliselt tihedam koorik.

13
Venitage tainas. Veelkord hoidke sõrmi sirgelt ja koos. Asetage need kergelt taignale mugavas asendis enda ette, üksteise poole kaldu. Vajutage sõrmeotstega vastu serva ja lükake üks käsi väljapoole, et pitsa väike osa õrnalt venitada. Pöörake tainast ja korrake seda, liikudes mitu korda ümber taigna. Harjutades saate kasutada sujuvat, kiiret liigutust, liigutades käsi väikeste ringidena. Lõpetage, kui tainas muutub õhukeseks ja läheneb soovitud suurusele. Ärge kunagi liigutage käsi täiesti vastupidises suunas, kuna see tekitab õhukese keskosa. Selle asemel liigutage nurga all, et venitada ainult välimine osa, jättes taigna keskele väikese küüru. Selle asemel võite suruda oma käe külje soonde alla ja seejärel lükata otse väljapoole, et serv venitada. Kasutage teist kätt taigna pööramiseks.

14
Löö tainas käte vahel (valikuline). Laksutamine on lihtsam viis pitsa käsitsi vormimiseks. Mõni kokk annab laksu, mõni viskab ja mõni alustab laksu andmisest ja lõpetab ühe või kahe viskega. Ükski neist meetoditest pole õigem kui teine. Kui otsustate laksu anda, toimige järgmiselt: katke tainas peopesale ja käsivarrele. Mida rohkem käsivart kasutate, seda väiksem on tõenäosus, et tainas puruneb.”Lapsutage” tainas oma vastaskäe peopesale, lastes sellel üle teise käe ja käsivarre katta. Kui teie tainas on rebenemisohus, laske sellel jõu kasutamise asemel õrnalt maha tõmmata. Korrake seda liigutust edasi-tagasi. Iga kord, kui “laksutate”, peaks tainas pöörlema ​​umbes veerand pööret. See pöörlemine on oluline, et tainas oleks lai ja ühtlane.

15
Tõsta tainas rusikale ja peopesale. Kui teie tainas tundub tugev ja pole veel soovitud suurust saavutanud, on aeg võtta viskamisasend. Sirutage oma domineeriv käsi lame peopesa, sõrmed koos. Hoidke teist kätt rusikas, et tainas “ankurdada”. Katke pitsatainas mõlemale käele, toetades taigna vastaskülgi.

16
Pöörake oma käed keha poole. Viskamiseks valmistumiseks pöörake oma käed sissepoole. (Kui kasutate oma paremat peopesa, pöörake oma käsi vasakule.) See võimaldab heite ajal rohkem pöörlemist, andes õhus keerlemise, mis kujundab taigna.

17
Tõstke käed üles ja ringi. Tõstke peopesa üles ja ringi, kuni käeselg on näo ees. Jätkake pitsa toetamiseks rusikaga, kuid keskenduge peopesale, mis viskab. Harjutage seda liigutust ilma pitsat esmalt viskamata, seejärel proovige viskamise ajal mõõduka kiirusega uuesti. Alustage õrnema viskega, kui arvate, et vajate. Liiga vähe jõudu ja pitsa ei lahku käest. Liiga palju jõudu ja pitsa lendab üle toa.

18
Lase pitsa lahti. Lõpetage peopesa ülespoole suunatud liikumine järsult, kui see tuleb teie näo ette. See paneb pitsa lühikese vahemaa ülespoole lendama. Õhus peaks see pöörlema ​​sama kiirusega, nagu teie käed pöörlesid. Keerutamisest tulenev jõud surub taigna lamedamaks ja laiemaks, ilma õhku välja surumata.

19
Järgida. Kuigi teie käsi ei liigu enam üles, peaks see pärast pitsa vabastamist oma liikumiskaare siiski lõpetama. Järgige seda, liigutades oma peopesa ringi ja välja, nagu lööksite kärbest näo ees. Sujuv järgimine tagab, et teie käsi pöörleb pitsa vabastamise hetkel. Ärge muretsege selle pärast oma esimestel viskamisel liiga palju. Kukkuv pitsa tabamine on olulisem kui õige käekuju saavutamine.

20
Püüdke tainas kinni. Püüdke tainast kinni nii rusikate kui ka käsivartega. Kasutage küünarvarre nii palju kui võimalik, et vältida selle läbitorkamist. Kui teil on tugev tainas, võite selle võib-olla ühel rusikast kinni püüda, kuid enamiku retseptide puhul on see riskantne. Kui loopisite parema peopesaga, püüdke tainas enamasti vasakust käest. Asjatundlikud taignaviskajad püüavad kinni. tainas nende sõrmeotstes, saates selle uuesti pöörlema, laskmata sellel puhata. See on keeruline tehnika, mis hõlmab taigna saatmist mitme trajektoori ja nurga all. Parem on seda mitte proovida enne, kui olete pizzaiolo kogenum.

21
Korrake vastavalt vajadusele. Kui lõite tainale laksu või venitasite seda käsitsi tugevalt, võib pitsa vajaliku suuruse saamiseks vajada vaid ühte viskamist. Kui kasutasite ainult kerget kätevenitust, võite seda mitu korda visata. Kui pitsa on saavutanud soovitud suuruse, asetage tainas pitsasõelale, pitsakivile või küpsetusplaadile. Olete valmis lisandeid lisama. Tainas on valmis, kui ütlete, et see on valmis. Ahju suurus ja isiklik eelistus kooriku paksuse osas on ainsad kriteeriumid, mida kodus küpsetades vajate.