Kuidas virsikuid külmutada

Virsikuhooaeg on alati möödas, enne kui arugi saad, aga kui külmutad oma virsikud, saad nautida suve sooja magusust läbi jahedamate kuude. Virsikute maitse säilitamiseks korja virsikud valmimisajal. Võite need viiludeks lõigata ja siirupilahuses külmutada või terved virsikud ajalehe sisse mähkida.

1
Ostke või korjake värskeid küpseid virsikuid. Valige virsikud, mis on lõhnavad ja katsudes kergelt pehmed. Kui vajutate neid õrnalt, peaks sõrm virsiku sisse veidi taanduma, kuid mitte nahka torgama. Otsige virsikuid, millel pole verevalumeid ega auke. Hankige virsikud virsikuhooaja kõrgajal, mitte liiga vara või liiga hilja hooajal. Virsikute hooaeg on erinevates piirkondades erinev. Puu otsas valminud ja läheduses kasvatatud virsikutel on rohkem maitset kui kaubanduslikult kasvatatud toidupoes valminud virsikutel. Otsige virsikuid kohalikult talupidaja turult või minge ise korjama virsikufarmi, et oma virsikuid korjata.

2
Valmistage pott keeva veega. Täitke suur pott 3/4 ulatuses veega ja asetage see pliidile. Keera kuumus keskmisele kõrgele ja aja vesi keemiseni. Seda keeva veepotti kasutatakse virsikute blanšeerimiseks, mis aitab säilitada nende värvi, tekstuuri ja maitset.

3
Valmistage kauss jääveega. Täitke suur kauss jääkuubikute kandiku ja rohke veega. Seda jäävanni kasutatakse virsikute jahutamiseks pärast blanšeerimist, et need ei küpseks ja ei muutuks pudruks.

4
Virsikute nahas lõhised ristid. Võtke terav nuga ja tehke iga virsiku ülaossa “X”. See hõlbustab virsikute naha eemaldamist pärast nende blanšeerimist.

5
Laske virsikud keevasse vette. Kasutage nende sisselaskmiseks lõhikuga lusikat. Blanšeerige korraga neli virsikut ja jätke need 40 sekundiks vette.

6
Tõsta virsikud jäävette. Kasutage lusikat, et need ettevaatlikult keevast veest jäävette liigutada. Jätkake, kuni kõik virsikud on blanšeeritud ja jahtunud.

7
Eemalda virsikute nahk. Koorige virsiku nahk sõrmedega ettevaatlikult. See peaks pärast blanšeerimist ja jahutamist probleemideta lahti tulema. Kõige lihtsam on koorimist alustada virsiku ülaosas olevast märgist X. Koorige nahk ribadeks ja visake need ära.

8
Lõika virsikud pooleks ja kivikest. Kasutades väga teravat nuga, hoidke käes virsikut ja lõigake see pooleks, lõigates ümber kaevu. Lõika kogu virsiku ümbert, seejärel tõsta pool virsikust süvendist eemale. Eemaldage virsiku teiselt poolelt süvend ja visake see ära. Korrake ülejäänud virsikutega. Võimalik, et peate virsikupoolikut süvendist välja tõmbamiseks ettevaatlikult keerama. Tehke kõik endast oleneva, et virsikupooled kaevust eraldades terveks jääksid.

9
Viiluta virsikud. Viilutage virsikud noaga võrdseteks viiludeks. Tehke need nii väikesed või suured, kui soovite, olenevalt sellest, milleks kavatsete virsikuviile kasutada.

10
Asetage virsikud sügavkülma toiduainete säilitusnõusse. Sõltuvalt sellest, kui palju virsikuid teil on, peate võib-olla kasutama mitut konteinerit. Võite kasutada kas vanne või sügavkülma kotte. Jäta virsikute ja anuma serva vahele mõni tolli vaba ruumi.

11
Valage valitud pakkelahus virsikutele. Virsikute külmutamine pakkelahuses hoiab ära nende kokkukleepumise ja aitab säilitada nende magusat maitset. Valige virsikutele valamiseks järgmiste lahenduste hulgast, jättes virsikute ülaosa ja anuma serva vahele umbes pool tolli vaba ruumi.Vesi. Kui eelistate mitte kasutada lisatud suhkrut, võite virsikute säilitamiseks lisada anumasse tavalist vett. Suhkur. Vooderda anuma põhi virsikuviiludega, seejärel puista kiht üle suhkruga. Lisa veel üks kiht ja puista sellele veel suhkrut. Jätkake seda seni, kuni olete anuma täitnud 1,3 cm (1,3 cm) täpsusega selle servast.Siirup. Valmistage kastrulis 4 tassi veest ja 1 1/2–2 tassi suhkrust siirupilahus, kuni suhkur lahustub. Laske siirupil jahtuda, seejärel valage see virsikutele.

12
Asetage anumatele kaas ja märgistage need. Lisage kindlasti nende töötlemise ja pakkimise kuupäev.

13
Säilita virsikud sügavkülmas. Neid tuleks säilitada 8-10 kuud.

14
Aseta virsikuviilud ühe kihina ahjuplaadile. Veenduge, et ükski virsik ei puutuks kokku, vastasel juhul külmuvad need kokku. Kata küpsetusplaat kilega.

15
Külmuta virsikud. Asetage küpsetusplaat sügavkülma ja jätke see sinna, kuni virsikuviilud on tahkeks külmunud.

16
Pane virsikud sügavkülma toiduainete säilitusnõusse. Võite kasutada kas vanne või sügavkülma kotte. Täida anum virsikuviiludega, jättes ülaosas veidi ruumi. Kuna viilud olid eelnevalt külmutatud, ei tohiks need kokku jääda. Märgistage anum virsikute töötlemise ja säilitamise kuupäevaga.

17
Säilita virsikud sügavkülmas. Neid tuleks säilitada 8-10 kuud.

18
Osta või korja värskeid küpseid virsikuid. Soovitatavad on kivivabad virsikud, kuid sobivad kõik virsikud.

19
Pese virsikud õrnalt ja kuivata rätikuga.

20
Mähi iga virsik ajalehega. Mähi virsik vähemalt 2 kihti paberisse.

21
Aseta virsikud küpsiseplaadile ja aseta ööseks sügavkülma.

22
Asetage külmutatud virsikud, millel on veel paber, suurtesse plastikust sügavkülmakottidesse. Eemaldage nii palju õhku kui võimalik. Pange kotid kinni.

23
Aseta virsikud tagasi sügavkülma.

24
Sulatage virsik, kui olete seda söömiseks valmis. Võtke virsik välja ja keerake see lahti. Pane virsik kohe kuuma jooksva vee alla, hõõrudes kergelt selle nahka. Nahk hõõrub kohe maha.

25
Tõsta virsik välja. Viilutage külmutatud virsik ettevaatlikult kivini, keerates tera õrnalt küljelt küljele, et kivi lahti saada.

26
Söö virsikuid. Virsik on söömiseks valmis mõne minutiga ja seda võib kasutada igal viisil, kuidas värskeid virsikuid kasutada.