Kuidas virsikuid koorida

Virsikuhooaeg saavutab haripunkti suve alguses ja kohalikku saaki on sageli liiga palju, mistõttu on nende maitsvate ja toitvate puuviljade koguse ostmine suhteliselt odav. Ja nende koorimine on sageli esimene samm erksate, maitsvate kingatoodete, pirukate ja mooside valmistamisel. Virsikute koorimine pole raske, kui tead, kuidas seda õigesti teha!

1
Valige küpsed virsikud. Kõige küpsemaid virsikuid on palju lihtsam koorida. Kui virsikud on küpsed, kipub koor maha kukkuma, ilma et oleks ühtegi vilja kaasa võetud. Valige need virsikud, mis on tugevalt lõhnavad ja pöidlaga vajutades taanduvad vaid kergelt. Kui virsik tundub kõva nagu kivi, pole see veel küps, seega on parem vältida neid, mis on veel veidi rohelised. nahale sõrmega vajutades on see üleküpsenud. Üleküpsenud virsikud sobivad endiselt kingade ja muude roogade valmistamiseks. Lihtsalt veenduge, et kasutatavad virsikud ei oleks mädanenud: Valmimata virsikul vältige väikeseid ringikujulisi laike, mis suurenevad või ühinevad. Küpse virsiku puhul vältige sügavaid kahjustusi. Need võivad kiiresti kasvada. Vältige pruunikas-halli eosmassi, mis mõnikord põhjalikul uurimisel avastatakse. (Neid leidub mõnikord kogu nahal ja mõnikord lokaalsete laikudena.) Vältige pruune, musti või pruunikasmustaid vilju.

2
Loputage virsikud. Enne jätkamist loputage virsikuid kiiresti jaheda vee all, eriti kui neil on nähtavat mustust või muud prahti. Te ei taha, et teie valmis roogadesse satuks mustus (või bakterid).

3
Keeda suur pott vett. Anum peaks olema piisavalt suur, et mahutada mugavalt kolm või neli virsikut. Ärge proovige korraga blanšeerida rohkem kui nelja keskmise suurusega virsikut (või kolme suurt). Suurema massi virsikute vette panemine alandab selle temperatuuri ja häirib blanšeerimist, muutes protsessi vähem tõhusaks. Valige hollandi keel. ahju või suurde potti (või kastrulisse) ja täitke see kolm neljandikku veega, seejärel laske vesi keema.

4
Valmistage jäävann. Täitke suur kauss kolm neljandikku jääkuubikuid veega. Seda jäävanni kasutatakse virsikute kiireks jahutamiseks pärast blanšeerimist. Jäävannis kustutamine peatab küpsetusprotsessi ja tagab, et virsikud ei muutu pudruks.

5
Lõika virsikutele punktid X-ga. Tehke terava noaga iga virsiku terava otsa (mitte varreõõnde) X-kujuline kuju. Virsikute blanšeerimisel vili paisub, venitades koort, siis jäätumisel puuvili kahaneb, jättes lahtise, kergesti kooritava naha. Ärge lõigake virsikuid liiga sügavaks ega tehke X-e liiga suureks. või virsikud võivad kuumas vees laguneda. Keskmise pikkusega 1-2″ (3-5 cm) pikkused sisselõiked, mis lihtsalt lõhuvad nahka, on kõik, mida vajate.

6
Blanšeeri virsikud. Pange kolm või neli virsikut keevasse vette. Laske neil 30–40 sekundit küpseda (olenevalt sellest, kui küpsed nad alguses olid). Selle aja jooksul vabaneb virsikute nahk üsna kiiresti. Küpsemad virsikud ei pea nii kaua sisse jääma – võtke need välja 30 sekundi pärast. Ärge jätke virsikuid sisse kauemaks kui 40 sekundiks või nad lähevad pudruks.

7
Tõsta virsikud jäävanni. Tõsta lusikaga virsikud (ükshaaval) keeduveest ja kasta jäävanni. Hoidke neid jäävannis umbes üks minut, seejärel asetage need oma tööpinnale. Vahepeal võite alustada blanšeerimisprotsessi teise minipartiiga, mis koosneb kolmest või neljast ülejäänud virsikust. Ärge jäätage üle jääga. virsikud. Tahad neid vaid minutiks jahutada. Nende pikemaajaline jäätumine võib mõjutada virsikute tekstuuri ja maitset.

8
Koori virsikud. Võtke jahtunud virsik ja haarake nahast ühest nurgast, mille moodustasite X-st. Tõmmake nahka kergelt – see peaks kergesti maha kooruma. Jätkake koorimist, kuni kogu nahk on kadunud, seejärel visake see ära. Koorige hoolikalt ja ühtlaselt, et te ei tõmbaks vilja koos koorega maha.

9
Töötle virsikud oma retsepti järgi. Nüüd on need valmis viiludeks, kuubikuteks või püreestamiseks. Ka kooritud virsikuid on kerge eemaldada. Siin on mõned maitsvad viisid, kuidas oma kooritud virsikuid ära kasutada: Virsikupuit. See klassikaline suvine magustoit on ahjust välja võetud imeliselt kuumalt koos vanillijäätisega. Virsikupirukas. Kui olete väljakutse vastu, on see omatehtud magustoit kindlasti teie pere ja sõprade seas hitt. Virsikumoos. Valmistage virsikumoosi purgid, et saaksite nautida suve maitset ka neil kuudel, mil virsikutel pole hooaeg. Virsiku chutney. See maitsev maitseaine sobib hästi kala ja sealiha kõrvale. Virsiku salsa. Järgmine kord, kui kott tortillakrõpse kulub, proovige midagi teistsugust. Virsiku smuuti. See tervislik jook sobib suurepäraselt hommikusöögiks või kergeks magustoiduks.