Kuidas valmistada virsiku siirupit

Virsikusiirup on maitsev ja mitmekülgne aine. Seda saab serveerida pannkookide peal või jäätisel ning kasutada mitmesugustes magustoiduretseptides. Virsikusiirupi valmistamiseks peate korjama virsikud, eelistatavalt värsked ja orgaanilised, kuid vajadusel külmutatud ning valmistama need köögis virsikuid koorides ja tükeldades. Seejärel tuleks virsikuid suhkru ja sidruniga hautada, et nende maitsed vette eralduks, ja seejärel kurnata, et eemaldada vedelast siirupist suured virsikutükid.

1
Valige oma kohalikust supermarketist neli värsket orgaanilist virsikut. Teie virsiku siirup maitseb kõige paremini, kui see on valmistatud värsketest ja orgaanilistest virsikutest. Külastage oma kohalikku supermarketit ja vaadake, mis neil laos on. Virsikuid valides vaadake hoolikalt nahka ja veenduge, et virsik ei oleks rebenenud ega muljutud. Valitud virsikud ei tohiks olla kõvad (alaküpsete viljade märk), kuid kergelt pigistades peaksid need andma õrnalt. Vajadusel vaadake oma supermarketi mahepoodi või külastage lähedal asuvat mahetoidu- või tervisetoidupoodi. Nendes kohtades müüdavad virsikud on tõenäoliselt tervislikumad ja neid on kasvatatud mahepõllumajanduslikes tingimustes.

2
Külastage kohalikku talupidaja turgu, et virsikuid osta. Kui elate linnas või naabruskonnas, kus on sageli taluturg, plaanige sealt oma virsikuid osta. Kohaliku müüja virsikud on tõenäoliselt korjatud vaid mõne päeva jooksul ja neid kasvatatakse ilma pestitsiidideta. Talupidajate turud on tavaliselt avatud ainult kevad- ja suvekuudel, ligikaudu aprillist septembrini. Vaadake veebist või küsige kohalikust toidupoest, et teada saada, kas teie lähedal on taluturg.

3
Ostke kaks 16-untsi pakki külmutatud virsikuid. Kui valmistate retsepti kiirustades ja teil pole aega terveid virsikuid valmistada või kui te ei leia küpseid, värskeid või mahepõllumajanduslikke virsikuid, haarake lihtsalt külmutatud virsikud oma kohaliku külmutatud toiduainete sektsioonist. nagu värskete virsikute ostmisel, otsige ka külmutatud virsikute orgaanilisi kotte. Need on valmistatud ilma pestitsiidideta.

4
Pese virsikud, kivikest ja veerandi. Virsikute kastmeks ettevalmistamise alustamiseks peate virsiku uduselt nahalt maha pesema mustuse. (Kindlasti jätke nahk peale, kuna see sisaldab nii toitaineid kui ka maitseaineid.) Seejärel lõigake virsikud pooleks ja tõmmake virsiku süvend sõrmedega välja. Lõpuks lõigake virsikud uuesti pooleks, nii et teile jäävad virsikuveerandid. Kuigi selles retseptis on vaja ainult nelja virsikut, saab seda hõlpsasti kahe- või kolmekordistada. Kuni virsikuid pesete ja lõigate, kaaluge kaheksa või kaheteistkümne valmistamist nelja asemel.

5
Hauta virsikud. Võtke virsikuveerandid ja asetage need suurde kastrulisse. Lisage 1 tass vett, ¼ tassi värsket sidrunimahla ja 3 tassi granuleeritud suhkrut. Ärge segage segu, vaid katke kaanega ja keetke keskmisel kuumusel. Kui segu keeb, alandage madalal temperatuuril ja laske sellel 30–45 minutit podiseda. Ärge segage virsikuid, kui need keevad. Isegi õrn segamine võib virsikuveerandid purustada ja tükkideks murda. Et virsikutükid suhteliselt hästi säiliksid, lase segul segamatult podiseda.

6
Kurna ja purki virsiku siirup. Kui virsiku siirup on keenud, lülitage põleti välja ja eemaldage kastrul. Siirupi eraldamiseks virsikuveeranditest peate siirupit kurnama. Selleks valage kastruli sisu peenesse kurni ja asetage see suure kausi või anuma kohale. Laske vedelal siirupil läbi kurn välja filtreerida umbes tund. Siirupi kurnamisel vajutage puulusikaga tahkele virsikumaterjalile. Vajutage õrnalt: kui avaldate virsikuveeranditele liiga palju survet, võivad need kahjustuda ja muuta siirup häguseks.

7
Paksendage siirupit, kui selle konsistents on liiga õhuke. Kui siirup on vedelam või vedelam, kui soovite, või kui soovite osa siirupist kõrvale jätta ja paksendada nii, et teil oleks kahe erineva konsistentsiga siirup, saate siirupit paksendada maisitärklisega. Võtke tass oma virsikusiirupit ja segage vispliga siirupisse 1 supilusikatäis maisitärklist. Seejärel valage segu kastrulisse ja laske pidevalt segades vispliga keema. Saate kasutada siirupi värvi, et mõõta, kas siirup on täielikult paksenenud. Kui segate alguses maisitärklist, on segu hägune, kuid pärast mõneminutilist keetmist muutub see uuesti selgeks.

8
Hoidke virsiku viljaliha smuutides või toiduvalmistamiseks. Virsiku viljalihal endal on pärast keetmist ja kurnamist endiselt tugev maitse, kuigi selle konsistents on pudrune. Te ei pea viljaliha ära viskama; pigem lase jahtuda ja siis külmuta viljaliha kilekottidesse või Tupperware anumatesse. Viljaliha võib kombineerida teiste puuviljadega smuutis või lisada jogurtile. Kui soovite virsiku viljaliha konsistentsi enne külmutamist ühtlustada, lusikaga viljaliha blenderisse ja püreesta ühtlaseks konsistentsiks. .

9
Hoidke siirupit külmkapis. Kui olete siirupi kurnanud, laske sellel jahtuda toatemperatuurini; selleks kulub umbes tund. Kui siirup on jahtunud, võite selle valada purkidesse, purkidesse või plastikust Tupperware konteineritesse ja hoida seda külmkapis. Värske virsiku siirup säilib umbes kaks nädalat, nii et peaksite plaanima selle kõik selle aja jooksul ära tarbida.