Kuidas valmistada šokolaadisuflee

Šokolaadisuflee on maitsev magustoit, mis sobib ideaalselt inimestele, keda armastate. Sõbrapäeva klassikaline suflee on tuntud selle poolest, et seda on väga raske valmistada ja seda on väga lihtne segamini ajada. Kuid kasutades kvaliteetset šokolaadi, vahustades munadesse palju õhku ja küpsetades neid korralikult, saate valmistada täiusliku šokolaadisuflee igaks elujuhtumiks.

1
Kombineerige šokolaad, või ja kohv suures klaaskausis. Valige kvaliteetne tume šokolaad, sest see on teie valmis suflee põhimaitse. Haki 6 untsi (170 g) šokolaadi väikesteks tükkideks ja tõsta kaussi, kus on 1 supilusikatäis (15 g) võid ja 2 supilusikatäit (30 ml) värskelt keedetud kohvi. Kuna lisate hiljem sufleele suhkrut, tuleks valida tume ja mõrkjas šokolaad, et suflee ei oleks liiga magus. Kvaliteetne tume šokolaad umbes 70% kakaosisaldusega sobib selleks suurepäraselt. Šokolaadipõhjast pärineb kogu suflee maitse, mille kergus tuleneb sissevolditavast beseest. Põhja saab valmistada. enne tähtaega ja hoidke seda mõneks tunniks külmikus, kuni peate seda kasutama.

2
Sulata šokolaadisegu topeltkatla kohal. Täitke kastruli põhi umbes 2,5 cm (1 tolli) veega ja laske kergelt keema tõusta. Asetage klaaskauss šokolaadiga kastruli kohale, hoides kausi põhja veest eemal. Laske šokolaadil sulada ja segage teiste koostisosadega, segades aeg-ajalt ühtlaseks massiks. Kahekordse katla kasutamisel kuumeneb teie šokolaad väga kergelt, mis takistab selle kõrbemist. Kui te ei saa topeltboileri teha, võib ka šokolaadi sulatada mikrolaineahjus väga madalal kuumusel. Kuumutage seda 20–30 sekundit korraga, segades sageli, kuni segu on sulanud.

3
Sega juurde vanilliekstrakt ja munakollased. Valage 2 teelusikatäit (10 ml) vaniljeekstrakti sulatatud šokolaadisegusse ja segage, kuni see on täielikult segunenud. Tõsta šokolaad tulelt ja klopi sisse 3 suure munakollased, säästes munavalged besee jaoks. Kui kõik on täielikult segunenud, asetage kauss tagasi topeltkatlale ja keerake kuumus nii madalaks kui võimalik. Vaniljeekstrakt täiendab šokolaadi maitset, mitte ei avalda seda üle jõu. Laske šokolaadil enne šokolaadi lisamist veidi jahtuda. munakollased, et need ei küpseks. Eriti ettevaatlikult segage enne ülejäänud segule lisamist veidi šokolaadisegu munakollastega. See karastab mune ja takistab nende segamist. Kui jätate šokolaadipõhja topeltkatla kohale, hoiab see piisavalt soojas, et takistada šokolaadi ja või tahkumist, ilma munakollasi keetmata. Šokolaadipõhja võid jätta besee kallal töötamise ajaks siia istuma.

4
Vahusta munavalged ja sool uues kausis pehmeks ja õhuliseks vahuks. Teises kausis kasutage visplit või elektrilist visplit, et 5 munavalget ja 1 tl (5 g) soola pehmeks beseeks vahustada. Vahusta neid ainult seni, kuni nad hakkavad õhku sisse võtma, muutuvad valgeks ja kogu segu näeb heledam välja. Kasuta šokolaadipõhja valmistamiseks kasutatud munadest järelejäänud munavalgeid. Kahest besee valmistamisel üle jäänud munakollast saab kasutada vanillikaste valmistamiseks, mida suflee kõrvale serveerida. Peaksite munavalgete vahustamise lõpetama vahetult enne, kui need muutuvad pehmeks. See samm on ainult munavalgete heledamaks muutmiseks enne suhkru aeglaselt lisamist, et saada kerge ja sile besee.

5
Vala valge suhkur, üks supilusikatäis korraga. Kui munavalged on heledad ja õhulised, võite hakata lisama 7 supilusikatäit (85 g) suhkrut. Lisage munavalgetele 1 supilusikatäis suhkrut, vahustades neid, kuni suhkur on täielikult segunenud. Korrake seda toimingut, kuni kogu suhkur on segatud ja besee moodustab jäigad tipud. “Jõikade tippudega” besee suudab iseseisvalt sirgelt seista. Tõstke vispel või elektriline vispli üles ja välja. besee ja jälgi tekkivaid piike. Kui need vajuvad tagasi besee sisse, on need pehmed tipud. Kui need seisavad sirgelt ja langevad vaid veidi, on need jäigad tipud ja teie besee on valmis.

6
Sega 1/3 beseesegust šokolaadipõhja hulka. Kasutage kummist spaatlit või suurt puulusikat, et kanda umbes 1/3 beseesegust šokolaadipõhja sisaldavasse kaussi. Segage besee ja šokolaad kokku, kuni šokolaad muutub heledamaks, nii värvi kui ka tekstuuri poolest ning need kaks on täielikult segunenud. See aitab lisada šokolaadile õhku enne ülejäänud besee segamist, muutes selle kombineerimise palju lihtsamaks. kaks, hoides segu kerge ja õhulisena.

7
Murra ülejäänud besee šokolaadi hulka. Tõsta ülejäänud munavalged šokolaadikaussi. Tõstke šokolaad üles pikkade ja aeglaste liigutustega kummilabida või suure puulusikaga ja segage munavalged selle sisse. Jätkake munavalgete šokolaadi sisse voltimist, kuni need on lihtsalt segunenud. Kui segate sufleetaignat üle, lööte välja palju õhku ja ei lase sufleedel täielikult kerkida. Sega senikaua, kuni šokolaadisegusse ei jää enam munavalgetriipe.

8
Kuumuta ahi temperatuurini 425 °F (218 °C). Kuigi see temperatuur ei ole teie suflee küpsetamise temperatuur, annab see neile ahju minnes ekstra kuuma õhku. See aitab munavalgetel paisuda ja suflee ühtlasemalt kerkida.

9
Määrige ramekiinid võiga ja katke need suhkruga. Kasutage kondiitripintslit või muud sarnast, et katta kogu ramekiinide sisemus sulavõiga. Kui need on määritud, lisage igale ramekinile teelusikatäis või kaks valget granuleeritud suhkrut. Pöörake ramekiinid nii, et need oleksid suhkruga kaetud, ja valage üleliigne osa välja. Sellest retseptist saab umbes nelja 9-sentimeetrise (3,5 tolli) ramekiini jaoks piisavalt tainast. Või rasv ja suhkru peen granuleerimine peatavad selle servad. et teie suflee kerkimisel servadele kinni ei jääks.

10
Vala segu ramekiinide vahele ühtlaselt. Täitke iga ramekin sufleetaignaga veidi üle, nii et segu jääks veidi ramekiini ülaosast kõrgemale. Kasutage nuga või muud lamedat riista, et kraapida kiiresti üleliigne tainas kaussi pealt ära ja tagasi, et anda sufleele täiesti tasane pealispind. Nagu enamiku teistegi suflee valmistamise etappide puhul, aitab ka ülaosa tasandamine. aidake oma sufleel küpsemise ajal ühtlaselt kerkida. Pühkige oma sõrmega ära visatud tainas, mis satub valamise ajal ramekiini servale või väljapoole.

11
Käivitage pöidlaga ramekini serva ümber. Tavalise ramekiini ülemisest servast veidi allpool on teine, alumine velg. Asetage pöial ramekiini siseküljele nii, et see puudutaks just alumist serva. Pöörake ramekiini ümber, tõstes sufleetaigna ramekiini ülemisest servast eemale, nagu teete. Korrake sama teiste ramekiinidega. See aitab teie sufleel jällegi kerkida, vältides selle kinnijäämist ramekiini serval oleva eksitava või kiiresti valmiva taigna külge.

12
Pange sufleed ahju ja alandage temperatuur 204 °C-ni (400 °F). Temperatuuri langetamine kohe pärast sufleede ahju panemist annab neile kuuma õhu hoo, mis on vajalik nende tõusu käivitamiseks ilma pealseid põletamata. Asetage ramekiinid küpsetusplaadile, et neid oleks lihtsam välja võtta, ja laske neil umbes 14 minutit küpseda. Ärge avage ahju, kui sufleed küpsevad. Temperatuurimuutus võib peatada sufleede tõusu ja panna need hoopis vajuma.

13
Eemaldage sufleed ahjust ja serveerige kohe. Niipea, kui need ahjust välja võetakse, hakkavad sufleed vajuma. Võtke need küpsetusplaadilt maha ja serveerige esimesel võimalusel, et need jääksid väga kerged ja õhulised. Siin on mõned täiendavad serveerimissoovitused.Puutage oma sufleed veidi tuhksuhkru või kakaopulbriga, et saada magusust või šokolaadi maitset. Tehke lusikaga suflee keskele väike auk ja lisage tilk vahukoort või creme anglaise’t vahetult enne serveerimist. See aitab tasakaalustada suflee tihedat šokolaadimaitset.