Kuidas valmistada šokolaadi Ganache

Vähesed asjad on nii dekadentlikud või mitmekülgsed kui šokolaadi ganache. Kuigi ganache kõlab uhkelt, pole vaja teha muud, kui koor kuumutada ja see tükeldatud šokolaadile valada. Seejärel sega ja kasuta ganache’i. Õhukese ganache glasuuri valmistamiseks, mis sobib suurepäraselt kookidele valamiseks, kasutage rohkem paksu koort kui šokolaadi. Paksema ganache jaoks, mida saate kasutada nagu glasuuri, kasutage võrdses koguses šokolaadi ja koort. Kui soovite ganache’iga trühvleid valmistada, kasutage kaks korda rohkem šokolaadi kui koort.

1
Kuumuta koort keskmiselt madalal kuumusel 2–3 minutit. Valage kastrulisse 1–2 tassi (120 ml) kuni 1 tassi (240 ml) koort ja keerake põleti keskmisele madalale. Kreemi pole vaja keema ajada. Selle asemel soojendage koort seni, kuni see on kuum, ja seejärel lülitage põleti välja. Pidage meeles, et mida rohkem paksu koort ganache’is kasutate, seda õhem see on. Hoidke potil kaas ära, et saaksite kreemil silma peal hoida. ja vältida selle keemist.

2
Haki 4–8 untsi (114–227 g) šokolaadi 1–2-tollisteks (13 mm) tükkideks. Pange lõikelauale 4–8 untsi (114–227 g) šokolaadi (olenevalt sellest, kui paksu ganache’i soovite). Kasutage teravat kokanuga, et tükeldada šokolaad väikesteks tükkideks, et need koores kergesti sulaksid. Kasutage ganache’i jaoks mõru, poolmagusat, piima- või valget šokolaadi.

3
Pane šokolaad kaussi ja vala peale kuum koor. Kühveldage tükeldatud šokolaad kaussi, mis on piisavalt suur, et see mahutaks ka kreemi. Seejärel valage kuum koor ettevaatlikult šokolaadile. Vältige kuuma koore pritsimist, sest see võib põletada.

4
Lase šokolaadil ja kreemil 4–5 minutit seista. Ärge segage ganachet kohe. Selle asemel lase kuumal koorel šokolaadil 4–5 minutit sulada. Kui ootate enne segamist, saate kõige siledama ganache. Võimalik, et peate šokolaaditükke koore alla torgama, et kogu šokolaad oleks vee all.

5
Vahusta või sega ganache ühtlaseks šokolaadiseguks. Võta kummilabidas või vispel ja sega šokolaad koorega. Ganache näeb alguses laiguline ja vedel, kuid jätka segamist, kuni segu pakseneb ja muutub täiesti siledaks. Sega õrnalt, kuna sa ei ürita šokolaadi sisse õhku lüüa.

6
Vala ganache glasuur koogile või saiale. Kui olete ganache segamise või vispeldamise lõpetanud, laske sellel 15 minutit toatemperatuuril seista. Seejärel võid niristada ganache glasuuri saiale või pirukale. Kui soovite glasuurida tervet kooki, asetage jahtunud kook restile, mille all on küpsetusplaat. Valage ganache glasuur aeglaselt otse koogile, nii et see kataks selle täielikult. Võite uuesti kasutada ganache’i, mis tilgub lehele.

7
Vahusta ganache, et teha koogikihtidele glasuur või täidis. Pange kauss paksu ganache’iga külmkappi ja jahutage seda 10–15 minutit, et see veidi pakseneks. Seejärel võtke kauss külmkapist välja ja vahustage ganache segistiga 1–2 minutit. See muudab ganache’i kergeks ja kohevaks, nii et saate seda määrida koogikihtidele või nende vahele. Kui glasuuristate rohkem kui kahte kihti, kaaluge ganache’i kahe- või kolmekordistamist, et teil oleks piisavalt glasuuri ja viilimist.

8
Jahuta ganache’i tund aega enne trühvliteks rullimist. Valage tahke šokolaadi ganache 20-20 cm (8 x 8 tolli) küpsetusnõusse ja asetage see 1 tunniks külmkappi. Ganache peaks külmetades muutuma väga tihkeks. Seejärel kasuta melonipalli või väikest küpsiselussi, et lusikaga ganache väikesteks pallideks vormida. Asetage trühvlid küpsetuspaberiga kaetud lehele ja jahutage neid 30 minutit. Trühvlite viimistlemiseks veeretage neid sõelutud kakaopulbris, puistates, hakitud pähklites või hakitud kookospähklis.

9
Säilitage šokolaadi ganache kuni 2 nädalat külmkapis. Kalla järelejäänud ganache lusikaga õhukindlasse anumasse. Jahutage ja kasutage ganache 2 nädala jooksul. Kui jätate selle pikemaks ajaks seisma, võib šokolaad hakata õitsema, mis näeb välja nagu valge kate ganache’i pinnal. Võite kasutada kõva, jahutatud ganache’i lusikaga või soojendada seda toatemperatuurile, et saaksite seda vahustada. härmatis.