Kuidas valmistada pitsat gaasiahjus

Gaasiahjud kipuvad vananedes muutuma ebatäpseks ja ebaühtlaseks, muutes täpse küpsetamise keeruliseks. Pitsaseadusi on aga lihtne õppida, isegi kui nende täitmine võib koduses ahjus olla keeruline. Keera kuumus nii kõrgele kui võimalik ja küpseta pitsat pinnal, mis suudab säilitada palju soojust. Isegi kui teie esimene pirukas ei osutu täiuslikuks, saate tavaliselt mõne lihtsa taktikaga parema tulemuse saavutamiseks kohaneda.

1
Kui teil on pitsakivi, pange see sisse. See üks muudatus võib tohutult palju muuta. Gaasiahjudel on sageli vähem ühtlast soojust ja rohkem niiskust kui elektriahjudel. Eelkuumutatud pitsakivi soojendab teie toitu kiiremini ja ühtlasemalt ning tõmbab niiskuse välja, et vältida märja kooriku teket. Asetage see madalaimale või madalaimale restile või kuhu iganes te tavaliselt pitsasid küpsetate. Glasuurimata terrakotaplaadid on tõhus ja palju odavam asendaja. Mõni savi sisaldab aga pliid või muid toidule mitteohtlikke aineid. Risk on väiksem USA-s või teistes riikides, kus pliid on rangelt reguleeritud, valmistatud plaatide puhul. Malmpann on parim valik.

2
Kuumuta ahi maksimaalse temperatuurini. Professionaalsed pitsaahjud on palju kuumemad kui miski muu teie köögis. Keerake ahi kõrgeimale seadistusele vähemalt 500 ºF (260 ºC). Pitsakivi või raske malmpanni kuumenemine võtab kauem aega kui teie ahi, seega oodake vähemalt 30 minutit. Suure pitsakivi jaoks võib kuluda 40–60 minutit. Kui soovite selles kindel olla, kontrollige infrapuna termomeetriga.

3
Ehitage oma pitsa. Kleepumise vältimiseks asetage omatehtud pitsa tainas jahu või maisijahuga üle puistatud pitsakoorele. Suruge tainas kettaks ja vormige käsitsi kooriku äär. Lööge või tõmmake pitsat, kuni see saavutab soovitud paksuse ja suuruse. Pintselda koore äär oliiviõliga ja lisa kõik katted. Kui sul pitsakoort pole, kasuta ilma ääreta küpsetusplaati või tagurpidi ääristatud küpsetusplaati, mille peal on jahune küpsetuspaber.

4
Libistage pitsa küpsetuspinnale. Taigna kleepumise eemaldamiseks raputage õrnalt pitsakoort või küpsetusplaati. Asetage pitsakoore ots küpsetuspinnale ja raputage seda nii, et pitsa hakkab maha libisema. Kui pitsa ots on kivi vastu tasane, tõmmake koor kiiresti tagasi, et ülejäänud osa maha kukutada. Eelkuumutatud kivi või pann on väga kuum, seega olge ettevaatlik. Kui kasutate pärgamendiga vooderdatud küpsetusplaati, söestub paremini, kui libistate pitsa küpsetuspaberilt maha ja küpsetate otse kivil või metallil. Kui teie pitsa on lisanditega segamini, on pärgamendi ülesvõtmine ja küpsetuspinnale kukutamine lihtsam lahendus.

5
Alustage pitsa kontrollimist viie minuti pärast. Kui küpsetate pitsasid tavaliselt madalamal temperatuuril, ärge toetuge retseptis ettenähtud ajaprognoosile. Enamiku koduste pitsade valmistamiseks kulub temperatuuril 500–550 °F (260–285 °C) vaid 8–12 minutit. Võtke oma välja, kui pealmine osa mullitab ja koorik on pruunistunud.

6
Pöörake pitsat, kui teie ahi küpseb ebaühtlaselt. Kui ahjus on probleeme kuumade täppidega, pöörake pitsat poole küpsetamise ajal 90 kraadi, et see ühtlaselt pruunistuks. Tavaliselt pole see vajalik, kui kasutate pitsakivi (ja jätate selle eelsoojendamiseks piisavalt aega), kuna kivi kiirgussoojus peaks teie ahju puudused korvama. Tehke seda kiiresti, et minimeerida soojuskadu.

7
Võtke pitsa ahjust välja. Libista pitsa pitsakivilt või -pannilt taldrikule või jahutusrestile. Laske enne lõikamist paar minutit jahtuda. Enne eemaldamist kontrollige koore alumist külge. Ideaalne koorik on hästi pruunistunud, mõne söetäpiga. Kui koor on endiselt kahvatu, lase sellel paar minutit kauem küpseda.

8
Kui ülemine ja alumine küpsetamine toimub erineva kiirusega, lülitage see teisele restile. Alusküttega ahjus küpseb koorik seda kiiremini, mida madalam see on. Pitsa pealmine osa küpseb kiiremini laele lähemal, seda enamasti kiiremate õhuvoolude tõttu. Kasutage järgmisel korral madalamat resti, kui olete saanud pruuni ja kihiseva kahvatu taignase kooriku. Viige pitsa kõrgemale restile, kui koorik sai krõbedamaks või söestunud, kui eelistate.Kõik ahjud on veidi erinevad, seega võite saada erinevaid tulemusi, eriti kui teie ahi kuumeneb tagant või laest.Mõned inimesed panevad isegi oma ahju. pitsakivi otse ahju põrandale, mitte restile. See annab eriti krõbeda kooriku, kuid mõned pitsakivid lähevad selle kuumuse all lõhki.

9
Küpsetage koorik topelt, kui te ei saa seda krõbedaks. Kui teie ahi jahtub või eelistate paksu koorikut, võib kooriku täielik küpsetamine ilma katteid põletamata olla keeruline. Proovige küpsetada pitsat mõni minut ainult kastmega, seejärel lisada muud lisandid ja lõpetada töö.

10
Vähendage märgade koostisosade arvu. Kui teie tainas on endiselt alaküpsenud, kasutage vähem kastet või kasutage kuivemat juustu. Kui teie ahi on eriti külm või ebaühtlane, peate võib-olla kasutama taignas vähem niiskust.

11
Torgake auke, et vältida hiiglaslike mullide teket. Õhuke koorega tainas võib liigselt mullitada. Torka taigna keskele mitu korda kahvliga augud, millest õhk välja pääseks.

12
Kaitske kergesti põlevaid lisandeid juustuga. Kui õrnad lehtköögiviljad, küüslauk või õhukesed lihaviilud muutuvad mustaks ja kibedaks, ei pruugi see olla teie ahjus süüdi. Need lisandid põlevad kergesti. Selle vältimiseks asetage need juustu või muude koostisosade alla.

13
Laotage katted välja, kui keskosa on alapind. Kui koorik on täiuslik, kuid katted vajavad rohkem aega, veendu, et katted oleksid õhukese ühtlase kihina laiali laotatud.

14
Valmis.