Kuidas pitsat säilitada ja soojendada

Pitsa on maitsev igal kellaajal päeval või öösel ning külm pitsa on aeg-ajalt täiesti hea, kuid järelejäänud pitsa soojendamine võib jätta teid märjaks, kumjaks või kuivaks. Olenemata sellest, kas valmistasite pitsa ise või tellisite hilisõhtuse kohaletoomise, saate pitsat korralikult hoiustades ja hoolikalt üles soojendades nautida viilu, mis on peaaegu sama hea kui värskena!

1
Vooderda taldrik või õhukindel anum paberrätikutega. Kui võtate pitsat ära pannes veidi aega, saate värskema maitsega jääke ja tekstuur on palju sarnasem algsele kujule. Alustuseks pange taldriku või anuma põhjale kiht paberrätikuid või küpsetuspaberit, mis on piisavalt suur, et mahutada 1 või 2 pitsaviilu. Kuigi võib olla ahvatlev visata kogu pitsakarp otse külmkappi, see võib muuta teie pitsa märjaks. Tomatikastmest, köögiviljadest ja lihast pärinev niiskus imbub koorikusse, mistõttu on raske täiusliku tekstuuri saavutamine olenemata sellest, kuidas pitsat soojendate. Kui teate ette, et kavatsete pitsa külmutada, on parem kasutage taldriku asemel õhukindlat anumat.

2
Lao pitsa taldrikule nii, et iga kihi vahele on rohkem paberrätikuid. Asetage pitsa ühe kihina taldriku peale, seejärel lisage veel üks kiht paberrätikuid. Kui teil on rohkem pitsat, kui ühte kihti mahub, jätkake pitsa ja paberrätikute vahetamist, kuni olete kõik viilud virna laonud. Vajadusel jagage pitsa rohkem kui ühele taldrikule või anumale.

3
Kata plaat kilega või pane anumale kaas peale. Kui olete kõik kokku laotanud, mässige plastkilega kogu taldrik või anum ümber. See aitab pitsat värskena hoida, sulgedes võimalikult palju õhku. Kui kasutate õhukindla kaanega anumat, võite selle asemel lihtsalt sulgeda.

4
Aseta pitsa külmkappi, kui kavatsed selle ära süüa 3-5 päeva jooksul. Pitsa külmkapis hoidmine hoiab selle riknemise eest kuni 5 päeva ja see ei muuda pitsa tekstuuri nii palju kui külmutamine. Kuid see ei kesta seal lõputult, nii et hoidke pitsat külmikus vaid siis, kui kavatsete selle mõne päeva jooksul süüa või sügavkülma panna. Kui te pole pitsat 3. päevaks söönud, visake see välja või külmutada see.

5
Hoidke pitsat sügavkülmas, et see säiliks värskena kuni 6 kuud. Pitsa sügavkülmutamisel säilib see umbes 6 kuud, seega on see suurepärane võimalus, kui teil on käepärast palju lisapitsat ja teate, et ei söö seda mõne päeva jooksul. Kui ladusite pitsa alustuseks taldrikule. , viige see hoopis õhukindlasse anumasse. Kuid hoidke paberrätikuid viilude vahel. Parimate tulemuste saavutamiseks sulatage pitsat umbes tund aega letil, enne kui soojendate seda uuesti.

6
Kuumuta pitsa ahjus, et saada krõbe koorik. Kuumuta ahi 5–10 minutiks temperatuurini 350 °F (177 °C), et lasta sellel täielikult soojeneda. Kui see on valmis, asetage pitsa küpsetusplaadile ja seejärel umbes 5 minutiks ahju. Olenemata sellest, kas soojendate tervet pitsat või ainult viilu, on ahi suurepärane viis vahujuustuga krõbeda kooriku saamiseks, mis sarnaneb teie algsele pitsale. Kui teil on pitsakivi, asetage pitsa sellele. See jaotab kuumuse ühtlaselt, mille tulemuseks on veelgi krõbedam koorik. Puhastamise hõlbustamiseks vooderdage küpsetusplaat enne pitsa asetamist küpsetuspaberiga.

7
Kasutage oma rösteri ahju 1–2 viilu kiireks soojendamiseks. Kuumuta rösteri ahi temperatuurini 204 °C (400 °F) ja aseta pitsa sisse. Jätke see umbes 10 minutiks või seni, kuni pealmine osa tundub mullitav ja röstine. Kuna rösteri ahjud on väikesed, on see tehnika parim, kui soojendate pitsat ainult ühe inimese jaoks.

8
Parima tekstuuri saavutamiseks proovige pitsat pannil kuumutada. Kuumuta malmist pann või pann keskmisel kuumusel. Kui see on kuum, asetage pannile 1 või 2 viilu pitsat ja katke see kaanega. Lase pitsal 6-8 minutit kuumeneda ilma kaant eemaldamata. Kui see on valmis, on teil kena mulliv pealispind, soojad katted ja kaunilt krõbe koorik. Panni katmine võimaldab lisanditel ühtlaselt kuumeneda, samal ajal kui koorik põhjas krõmpsub. Kui teie pannil pole kaant, katke see hoopis fooliumiga. Kui teie koor on 6–8 minuti pärast veel läbimärg, kuid lisandid on soojad, võtke pannilt kaas maha ja laske sellel veel kuumeneda. veel paar minutit.

9
Kiireimaks lähenemiseks soojendage pitsat uuesti mikrolaineahjus. Pitsa mikrolaineahjus küpsetamine muudab selle tekstuuri, muutes kooriku nätskeks ja sitkeks, seega pole see pitsagurmaanide eelistatud meetod. Samas, kui sul on kiire, siis mõnikord on see ainuke võimalus. Mikrolaineahjust parima võimaliku tekstuuri saamiseks pange taldriku ja pitsa vahele paberrätik, lülitage mikrolaineahi 50% võimsusele ja hoidke pitsat umbes 1 minut.