Kuidas taaselustada ühepäevast pitsat mikrolaineahjus

Kuigi ühepäevasel pitsal on kindlasti positiivseid omadusi, võib eelmise õhtu nätske kooriku taasloomine tunduda tulutu pingutusena. Paljud inimesed arvavad, et pitsa kuumutamine mikrolaineahjus või ahjus tekitab sitkema ja kõvema kooriku. See võib muuta ühepäevase pitsa söömise ebaatraktiivseks. Väikese nutikuse abil võib teie pitsa aga välja tulla sama kuum ja maitsev kui valmistamise päeval!

1
Leidke mikrolaineahjus sobiv taldrik. Valige keraamiline või klaasist taldrik. Veenduge, et taldriku serval ei oleks metallist kaunistusi ega kaunistusi. Metalli ei tohi kunagi kasutada mikrolaineahjus, kuna see võib põhjustada tulekahjusid. Kui teil pole midagi muud, kasutage pabertaldrikut. Veenduge, et plaadi pinnal ei oleks plastkatet. Ärge kunagi kasutage plastmahuteid. Mikrolaineahjus võivad need mahutid teie toitu lekkida ohtlikke kemikaale.

2
Aseta pitsa taldrikule. Asetage taldrikule paberrätik, mis aitab liigse niiskuse imada. Kui teie pitsa on tõesti kuivanud, võiksite selle sammu vahele jätta. Järgmiseks jagage pitsa osadeks, et saaksite mikrolaineahjus küpsetada kaks või kolm pitsatükki korraga. Jaotage tükid üksteisest nii, et need ei puutuks kokku, et aidata neil ühtlaselt kuumeneda. Kui teil on rohkem kui kaks või kolm pitsatükki, peaksite neid mikrolaineahjus küpsetama partiidena. Kui panete mikrolaineahjus korraga palju tükke, ei kuumene need korralikult läbi ja peate sööma külma, kummist pitsat! Kui teile meeldib, et teie koor on väga krõbe, jätke paberrätik vahele ja asetage pitsa selle asemel küpsetuspaberile.

3
Asetage klaas vett mikrolaineahju. Valige käepidemega keraamiline tass. Ärge kasutage muud tüüpi tasse; Klaas võib mõnikord mikrolaineahjus praguneda ja plast võib eraldada kahjulikke kemikaale. Täitke tass umbes kahe kolmandiku ulatuses värske kraaniveega. Vesi aitab pitsa kooriku kohevaks muuta ja katteid taaselustada. Veenduge, et keraamiline tass mahuks koos taldrikuga mikrolaineahju. Kui see ei mahu kõrvuti, asetage taldrik tassi peale. Proovige kasutada sangaga kruusi, et saaksite kuuma kruusi ohutult kätte saada, kui olete pitsa mikrolaineahjuga küpsetamise lõpetanud. Kui teil seda pole, oodake enne selle eemaldamist, kuni keraamiline tass täielikult jahtub.

4
Kuumuta oma pitsa. Küpseta kõike üheminutilise intervalliga poole võimsusega mikrolaineahjus, kuni pitsa on nii kuum, kui sulle meeldib. Pitsat aeglaselt soojendades annate koostisosadele rohkem aega sama temperatuurini jõudmiseks. Lisandid, mis kuumenevad tavaliselt kiiremini kui ülejäänud pitsa, ei ole neid süüa proovides laavakuumad. Samamoodi ei jää külm ka pitsa sisemus. Kontrollige, kas pitsa on piisavalt kuum, asetades sõrme pitsa lähedale. Kui puudutate pitsat, võite saada põletushaavu. Kui vajate pitsat kiirustades, töötab ka kolmekümnesekundiliste intervallidega mikrolaineahi tavalisel võimsusel. Kuid teie koorik ei pruugi olla nii pehme.

5
Kuumuta ahi 350 kraadini. Mõned ahjud kasutavad taimerit, mis annab teile teada, kui ahi on piisavalt kuum. Kui teie ahjul seda funktsiooni pole, peate võib-olla seadistama oma taimeri. Laske ahjul seitse kuni kümme minutit eelsoojeneda, et see oleks piisavalt kuum. Ahju kasutamisel järgige alati häid toiduvalmistamisharjumusi. Ärge kunagi avage ahju, kui keegi teine ​​seisab selle ees, ja hoidke kõik tuleohtlikud ained eemal.

6
Aseta pitsa ahju. Krõbedama kooriku saamiseks aseta pitsa enne ahju panemist fooliumiga kaetud küpsiseplaadile. Kui soovite krõmpsuvat koorikut, mis on seest pehme, asetage pitsa otse ahjurestile. Kuid pidage meeles, et juust võib sulada ja teie ahju kukkuda. See ei kahjusta teie ahju, kuid jääte ilma mõnest ekstra juustulisest headusest! Kasutage toidu ahju asetamisel alati kuumakindlaid ahjukindaid või tugevat käterätikut. Kui te seda ei tee, võite end põletada.

7
Tõsta kuumutatud pitsa ahjust välja. Teie pitsa soojendamiseks peaks kuluma kolm kuni kuus minutit. Kui see on nii valmis, kui soovite, võtke pitsa ahjust välja. Kui kasutasite fooliumiga vooderdatud küpsiseplaati, kasutage plaadi ahjust väljatõstmiseks lihtsalt ahjukindaid või tugevat rätikut. Kui panite pitsa otse ahjurestile, peate olema ettevaatlikum. Asetage serveerimisplaat ahjurestiga ühel tasapinnal. Libista pitsa tangide abil ahjurestilt serveerimisnõule. Olge ettevaatlik, et mitte ennast põletada. Ärge püüdke pitsat tangidega tõsta, vastasel juhul võite kogu juustu ja lisanditega maha kukkuda. Tõmmake pitsa õrnalt taldrikule jahtuma. Laske pitsal umbes minut jahtuda, muidu võite suu põletada.

8
Viimistle pitsa pannil. Kui olete kinnisideeks krõmpsuvast koorikust, kaaluge pitsa küpsetamist pannil. Asetage malmist pann keskmisele kuumusele, kuni pann kuumeneb. Aseta tangide abil pannile üks või kaks viilu mikrolaineahjus küpsetatud pitsat. Umbes kolmekümne sekundi kuni minuti pärast tõstke tangide abil pitsa üles ja kontrollige põhja. Küpseta, kuni see on nii krõbe, kui sulle meeldib. Ärge pange panni täis. Kui paned pannile korraga liiga palju pitsaviile, ei kooru koorik ühtlaselt krõbedaks. Kui soovid krõbedamat lõppu, sulata pannil enne pitsa kuumutamist pool supilusikatäit võid. See lisab alumisele koorikule võise, mõnusalt helbelise viimistluse.

9
Lõpeta pitsa vahvlirauas. Kui kasutate pitsa soojendamiseks vahvlirauda, ​​võite mikrolaineahju ja ahju täielikult vahele jätta. Kõigepealt aseta pitsal ümber katted. Need tuleks koondada pitsaviilu ülemisse vasakusse nurka kooriku lähedale. Seejärel voldi pitsa kokku. Viige alumine punkt vasakusse ülanurka ja vajutage pitsat voltimiseks. Lõpuks suruge pitsa eelsoojendatud vahvlirauda ja küpseta umbes viis minutit, kontrollides pidevalt valmisolekut. Kui teil on väikesed pitsatükid või suur vahvliraud, ei pea pitsat kokku voltima ega katteid ümber paigutama. Selle asemel pange kaks pitsatükki kokku ja suruge need vahvlirauas.

10
Lisage oma pitsale gurmee koostisosi. Värsked koostisosad, nagu basiilikulehed ja viilutatud mozzarella, sobivad suurepäraselt igale pitsale. Kaaluge ka traditsiooniliste pitsakatete (nt oliivid, anšoovised ja viilutatud paprika) lisamist. Lõpuks proovige katsetada. Lisage oma pitsa ülaosale ülejäägid, näiteks tükeldatud kana või taco-liha, et muuta pitsa lõbusaks. Kui te ei soovi lisada uusi koostisosi, kaaluge ülejääkide vürtsitamiseks dipikastme (nt rantšo või valgevalgejuustukastme) kasutamist.