Kuidas valmistada lõhefileed

Lõhefileed on mitmekülgsed ja maitsvad, kuid valmivad kiiresti ja vajavad õigeks saamiseks veidi tehnikat. Tavaliselt valmistatakse neid küpsetades, hautades, grillides, pannil praadides või pošeerides. Marinaadi lisamine on tavaline viis kalale lisamaitse andmiseks. Olenemata sellest, kas olete köögis algaja või kogenud kokk, pole põhjust lõhet karta. Jätkake 1. sammuga, et lõhe marineerida, ja seejärel jätkake sobiva järgmise meetodi juurde, olenevalt sellest, kuidas soovite oma lõhet küpsetada. Valmistab 4 portsjonit

1
Kombineeri küüslaugusool, sidrunimahl ja oliiviõli. Vahusta kolm koostisosa väikeses kausis ja tõsta 1-gallonisse (4-liitrisesse) taassuletavasse kilekotti. Kilekoti asemel võite kasutada ka alumiiniumfooliumiga kaetud klaasnõu.

2
Katke lõhe. Aseta lõhe marinaadi ja sulge kott. Pöörake kotti mitu korda, et lõhe kõik küljed katta. Kui kasutate klaasnõu, keerake fileed marinaadis mitu korda, et kõik küljed kataks, seejärel katke anum kaane või alumiiniumfooliumiga.

3
Tõsta 30 minutiks külmkappi. Asetage kott marinaadi ja lõhefileega 30 minutiks külmkappi. Lõhe, nagu kõik kalad, ei ole nii tihe kui punane liha ja linnuliha. Seetõttu ei pea lõhe maitset imamiseks kaua marineerima. Eemaldage lõhe külmkapist vähemalt 10 minutit enne küpsetamist. See tõstab temperatuuri, võimaldades sellel ühtlasemalt küpseda.

4
Kuumuta ahi temperatuurini 400 ℉ (200℃). Valmistage ette madalate külgedega küpsetusplaat, kattes see mittenakkuva alumiiniumfooliumiga. Kui teil pole alumiiniumfooliumi käepärast, katke pann mittenakkuva küpsetusspreiga.

5
Tõsta lõhe ettevalmistatud ahjuplaadile. Kui lõhefileedel on nahk, asetage need lehele nahk allapoole. Asetage fileed ühtlaste vahedega ühte kihti.

6
Küpseta 15 minutit. Asetage küpsetusplaat ahju keskmisele restile ja küpsetage lõhe valmis. Kui see on valmis, peaksite saama lõhe kahvliga hõlpsalt lahti teha. Keskosa peaks olema ka läbipaistmatu.

7
Serveeri soovitud temperatuuril. Lõhefileed võib serveerida ahjust võetuna soojalt või pärast toatemperatuurini jahtumist.

8
Eelsoojenda broiler. Laske broileril 5–10 minutit soojeneda. Enamikul broileritel on ainult “sees” säte, kuid kui teie omal on eraldi “kõrge” ja “madal”, seadke broiler kõrgele.

9
Tõsta fileed broileripannile. Asetage fileed panni sisemisele restile nahaga allapoole, kui see on olemas. Asetage fileed ühe kihina ja asetage need üksteisest ühtlaselt üksteisest eemale. Soovi korral katke rest enne lõhe peale panemist mittekleepuva küpsetusspreiga . Tavaliselt pole see rasvase liha puhul soovitatav, kuid lõhelt ei tilgu küpsemise ajal palju maha. Sellisena võib toiduvalmistamispihusti kasutamine oluliselt vähendada broileripanni restile kinni jääva lõhe kogust.

10
Hauta 10–12 minutit. Asetage broileripann ülemisest kütteelemendist 14 cm (5 1/2 tolli) kaugusele ja küpseta lõhe valmis. Lõhe on valmis, kui saate filee kahvliga hõlpsalt helvesteks lõigata. Keskosa peaks olema läbipaistmatu. Ühtlase pruunistumise tagamiseks võib lõhet küpsetamise ajal korra keerata, kuid see pole vajalik. Lisaks võib lõhefilee ümberpööramine olla keeruline ja lõhe võib ahjus enneaegselt laguneda.

11
Serveeri. Praetud lõhet võib serveerida ahjust välja võetud kuumalt või toatemperatuuril.

12
Kuumuta grill. Lõhefilee valmistamiseks võite kasutada nii gaasi- kui söegrilli. Gaasigrilli kasutamisel eelsoojendage grill temperatuurini 450 kraadi Fahrenheiti (232 kraadi Celsiuse järgi). Kui kasutate söegrilli, laotage grilli põhjale kiht sütt ja valgus. Laske söel 30 minutit põleda ja hõõguda.

13
Mähi lõhefileed alumiiniumfooliumisse. Asetage iga filee alumiiniumfooliumi tüki keskele. Tõstke küljed üles ja keerake need kokku, sulgedes paki. Vajutage ülestõstetud alumiiniumfoolium tasaseks. Mittenakkuva alumiiniumfooliumi kasutamisel asetage lõhefileed mittenakkuvale küljele.

14
Tõsta pakid grillile ja küpseta 14–16 minutit. Pöörake pakikesi üks kord, 7 või 8 minuti pärast, kasutades grilltange või kuumakindlat spaatlit. Filee valmimise kontrollimine võib olla keeruline, kuna foolium on puudutades kuum. Võimalik, et peate ootama, kuni olete kala grillilt välja tõmbanud. Kui filee kahvliga kergesti ketendub või keskosa ei ole läbipaistmatu, sulge foolium uuesti ja naaske grillile.

15
Laske enne serveerimist seista. Laske lõhel 5 minutit toatemperatuuril grillil ja fooliumipakkides seista, seejärel serveerige.

16
Eelkuumuta pann või praepann kõrgel kuumusel. Pann peaks kuumaks minema, kuid ei tohiks hakata suitsema. Soovi korral võite pannile enne kuumutamist pihustada õhukese katte küpsetussprei või määrida 1 spl (15 ml) oliiviõliga. See samm pole aga vajalik, kui marineerisite lõhefileed või pintseldasite neid oliiviõliga.

17
Asetage kala eelkuumutatud pannile. Küpseta 3 minutit enne iga filee ümberpööramist ja küpseta veel 3 kuni 4 minutit. Kasuta kala keeramiseks kalalabidat. Ärge kasutage tange, sest lõhe puruneb tõenäoliselt enneaegselt, kui seda toiduvalmistamise ajal tangidega käsitseda. Lõhe valmib siis, kui saate keskosa kahvliga lahti teha ja kui kogu filee ei ole enam läbipaistev.

18
Enne serveerimist lase lõhefileed veidi jahtuda. Pärast tulelt eemaldamist laske fileel enne serveerimist 5 minutit toatemperatuuril puhata.

19
Kuumuta vesi pliidiplaadil keema. Valage vesi kõrgete külgedega kastrulisse. Kuumuta keskmisel kuumusel, kuni vesi hakkab vaikselt podisema. Soovi korral võid soojeneda vett soolata. Samuti võite vette lisada ühe hakitud šalottsibula või rohelise sibula ja mitu maitsvat värsket tilli, rosmariini või muid ürte. See on eriti levinud viis pošeeritud lõhe maitsestamiseks ja seda kasutatakse tegelikult sagedamini kui marineerimist.

20
Lisa pannile lõhefileed. Kui neil on veel nahk, asetage fileed nahaga allapoole. Katke ja küpseta 5–10 minutit. Kui lõhe eraldub kahvliga kergesti ja ei ole enam seest läbipaistev, on lõhe küpsemine lõppenud.

21
Serveeri soojalt. Tõsta lõhefileed tulelt ja lase enne serveerimist 3–5 minutit puhata.