Kuidas küpsetada külmutatud lõhet

Kui sügavkülmikus on kott lõhefileed, on see garanteeritud, et saad kiire eine kokku visata. Kuna enamik fileed on õhukesed, võite neid ohutult küpsetada ilma neid eelnevalt sulatamata. Otsustage lihtsalt, kas soovite neid teha pliidil, ahjus või grillil. Lõhe küpsemise ajal saate valmistada maitsvaid külgi. Õhtusöök on laual, enne kui arugi saad!

1
Kuumuta ahi temperatuurini 218 °C (425 °F) ja loputa 2 lõhefileed külma vee all. Võtke 2 külmutatud lõhefileed pakendist välja ja loputage neid kraani all seni, kuni jäätükid ära sulavad.

2
Patsuta lõhe kuivaks ja pintselda mõlemat poolt sulavõiga. Kasutage filee niiskuse eemaldamiseks paberrätikut. Seejärel sulatage väikeses anumas 1 supilusikatäis (15 ml) võid ja kastke kondiitripintsel sinna. Pintselda lõhe mõlemat külge võiga. Kui eelistate kasutada teistsugust toidurasva, võite kasutada tavalist oliiviõli (nimetatakse ka heledaks), rapsi- või kookosõli.

3
Pane fileed nahaga allapoole pannile ja maitsesta kala. Võite kasutada mis tahes maitsetaimi või vürtse. Lihtsa maitsestamiseks puista peale 1 tl (5 g) koššersoola, 1/4 tl (0,5 g) jahvatatud musta pipart, 1/2 tl (1 g) küüslaugupulbrit ja 1/2 teelusikatäit (1 g) kuivatatud tüümiani filee peale.

4
Kata ahjuvorm ja küpseta lõhet 10 minutit. Kata ahjuvorm tihedalt kinni, et kala küpsemisel aur välja ei pääseks. Pane roog eelsoojendatud ahju ja küpseta lõhet, kuni sellest vedelik eraldub. Kui kala küpsema hakkab, siis panni katmine aitab kalal pehme püsida ja ära kuivada.

5
Avage lõhe ja küpseta seda veel 20–25 minutit. Kandke ahjukindaid, et koorida anumalt alumiiniumfooliumileht ja tagada, et väljavoolav aur teid ära ei põletaks. Röstige katmata lõhet, kuni see saavutab kiirloetava termomeetriga 145 °F (63 °C). Kui teie fileed on õhukesed [alla 1 tolli (2,5 cm)], kontrollige neid 20 minuti pärast. Kui fileed on üle 3,8 cm paksused, oodake 25 minutini.

6
Eemaldage lõhe ja laske sellel enne serveerimist 3 minutit puhata. Tõsta ahjuvorm restile ja jäta kala puhkama. Fileed lõpetavad küpsemise ja imavad osa vedelikust tagasi. Seejärel tõstke filee taldrikutele ja serveerige kala oma lemmikkülgedega, nagu röstitud köögiviljad, aurutatud riis või aiasalat. Jahutage järelejäänud lõhe õhukindlas anumas kuni 3–4 päeva.

7
Kuumuta pann keskmisel kuumusel ja loputa 2 lõhefileed külma vee all. Seadke pliidile raske pann ja lülitage põleti sisse, kuni lõhe sügavkülmast välja võtate. Eemaldage see pakendist. Laske kraanikausis külm vesi ja hoidke fileed kraani all, kuni kalalt jäätükid ära sulavad. Võite kasutada mittenakkuvat või malmpanni.

8
Patsuta lõhefileed paberrätikuga ja pintselda õliga. Kuivatage lõhe mõlemad pooled paberrätikuga ja asetage need taldrikule. Seejärel pintselda mõlemat poolt oliiviõliga. See maitsestab lõhet ja hoiab ära selle pannile kleepumise. Lõhe kuivatamine muudab naha pannil krõbedaks.

9
Aseta fileed pannile ja küpseta 3–4 minutit. Pane lõhe kuumale pannile nii, et need jääksid lihapoolega allapoole. Hoia pannil kaas pealt ja küpseta lõhet keskmisel-kõrgel kuumusel, kuni viljaliha on pruunistunud. Küpsemise ajal võid panni paar korda ettevaatlikult raputada, et lõhe lahti tuleks ja see ei kleepuks.

10
Keera fileed ümber ja maitsesta. Pöörake pannil iga filee ettevaatlikult spaatliga ümber. Seejärel piserdage kalale 2 teelusikatäit (4 g) võrdses koguses sibulapulbrit, paprikat ja Cayenne’i pipart, kui soovite suitsust ja vürtsikat maitset. Teise võimalusena võite kasutada oma lemmikvürtsisegu, näiteks Old Bay, cajun maitseaine või kuiv grill hõõruda.

11
Kata pann kaanega ja küpseta lõhet keskmisel kuumusel 5–8 minutit. Asetage pannile kaas, et see tõmbaks niiskust kinni ja ei lase kalal kuivada. Seejärel keerake põleti keskmisele kuumusele ja küpsetage kala, kuni see on keskelt helbed. Kala valmimise tagamiseks võite sisestada kiirloetava termomeetri, et näha, kas kala temperatuur jõuab 63 °C (145 °F).

12
Enne serveerimist laske lõhet 3 minutit puhata. Tõsta fileed serveerimistaldrikutele ja tõsta kõrvale, kuni kala puhkab. Proovige serveerida pannil röstitud lõhet koos praetud köögiviljade, röstitud kartulite või metsiku riisiga. Jahutage järelejäänud lõhe õhukindlas anumas. Kala saab säilitada kuni 3–4 päeva.

13
Kuumuta gaasi- või söegrill kõrgeks. Kui kasutate gaasigrilli, keerake põletid kõrgele. Kui kasutate söegrilli, täitke korsten briketiga ja süütage see. Kallake brikett grillile, kui need on kuumad ja kergelt tuhaga kaetud. Kui soovite, et teie lõhel oleks suitsumaitse, lisage grillile peotäis leotatud hakkepuitu.

14
Loputa 2 külmutatud lõhefileed külma vee all. Võtke välja 2 fileed, millest igaüks on umbes 4–6 untsi (110–170 g) ja eemaldage need pakendist. Laske külma kraanist vett ja hoidke fileed vee all, et kala pinnal olev jää sulaks. Võite kasutada ka umbes sama suurusega lõhepiive.

15
Patsuta lõhe kuivaks ja pintselda oliiviõliga. Võtke paberrätik ja patsutage sellega lõhe mõlemat külge niiskuse eemaldamiseks. Valage väikesesse nõusse 1 supilusikatäis (15 ml) oliiviõli ja kastke kondiitripintsel sinna. Pintselda lõhe mõlemat poolt õliga üle. Kui sul ei ole oliiviõli, kasuta taime-, rapsi- või kookosõli, sest need taluvad kõrget grilli kuumust. Õli hoiab ära lõhe kleepumise grilli külge. rest.

16
Maitsesta lõhe 1 supilusikatäie (6 g) kuivhõõrumisega. Võite kasutada oma lemmikmaitseainet või segada grillkuiva hõõrumist. Sega 1 tl (4 g) pruuni suhkrut 1 tl (2 g) paprika, 1/2 tl (1 g) sibulapulbri, 1/2 tl (1 g) küüslaugupulbri ja näputäie musta jahvatusega pipar.

17
Laota lõhe grillile ja küpseta 3–4 minutit. Aseta kala nahk allapoole restile ja pane grillile kaas peale. Jätke lõhe küpsema ilma seda keeramata või kaant tõstmata. Nahk ei tohiks grilli külge kinni jääda, kuna olete selle õlitanud.

18
Keera lõhe ümber ja grilli seda veel 3–4 minutit. Kaane tõstmiseks kandke ahjukindaid ja keerake iga filee ettevaatlikult spaatliga ümber. Pane grillile kaas tagasi ja lase kalal küpseda. Pärast ümberpööramist peaksid lõhe nahal nägema kindlaid grilli jälgi.

19
Eemaldage lõhe, kui selle temperatuur on saavutanud 63 °C (145 °F) ja laske sellel 3 minutit puhata. Sisestage kiirloetav termomeeter lõhefilee kõige paksemasse kohta. Saate kala tõsta serveerimisvaagnale, kui kala temperatuur on 63 °C (145 °F) ja lasta sellel mõni minut puhata, kuni valmistate lisandeid. Säilitage järelejäänud grilllõhe õhukindlas anumas külmikus 3 kuni 4 päevani.