Kuidas lõhet pannil praadida

Terve lõhe küpsetamine võib enamiku kodukokkade jaoks hirmutada. Õnneks küpsevad lõhefileed pliidiplaadil kergesti. Lõhet võid maitsestada meelepäraselt ja lihtsalt pannil praadida. Lõhe pannil praadimine loob krõbeda naha, hoides samal ajal viljaliha niiskena. Proovi pannil lõhet praadida ja maitsev eine on valmis mõne minutiga!

1
Kuumuta pann. Asetage 10–12-tolline praepann või pann keskmisele kuumusele. Nirista pannile teelusikatäis oliiviõli. Õli võib hoida lõhet kleepumast. Kuumutage panni, kuni tunnete, et pannilt tuleb soojust, kui hoiate kätt umbes 4 tolli kõrgusel selle kohal. Valige nakkumatu pann või malmist pann. Need võivad takistada lõhe naha kleepumist pannile.

2
Vajadusel lõigake lõhe. Teie lõhe tuleks lõigata umbes 2 tolli laiusteks fileedeks. Kui ostsite pika lõhefilee, lõigake lõhe ettevaatlikult terava noaga üksikuteks fileedeks. Selle retsepti jaoks vajate kahte fileed, millest igaüks kaalub umbes 6 untsi. Enne küpsetamist eemaldage lõhefileedelt kõik nõelad. Luude eemaldamiseks katsu filee külgedelt teravaid või torkivaid konte. Tõmmake filee seest välja peenikesed luud nõelotangidega.

3
Õlita ja maitsesta lõhe. Patsutage lõhe niiskuse eemaldamiseks paberrätikutega kuivaks. Nirista lõhe viljalihale 2 tl oliiviõli. Proovige õli ühtlaselt niristada, nii et mõlemad fileed oleksid kergelt õliga kaetud. Puista fileedele 1/4 teelusikatäit koššersoola ja jahvata neile paar tiiru musta pipart. Õli aitab lõhelihal küpsemisel pruunistada ja takistab kleepumist.

4
Proovi teistsugust maitseainet. Lisamaitse lisamiseks kasutage oma lemmikvürtse või maitseaineid. Kui te ei soovi palju täiendavaid maitseaineid (peale soola ja pipra), kuid soovite oma lõhefileele lisavärvi, puistake neile paprikat. See aitab küpsetamisel saada punakaspruuni värvi. Ainulaadsete maitseainete saamiseks proovige: kuiv grillhüüe hiina 5-vürtsi Garam MasalaRas el Hanout

5
Asetage lõhe pannile. Kui soovid krõbedamat nahka, aseta lõhe nahk allapoole. Kui te ei plaani nahka fileega serveerida, asetage see lihapool allapoole. Peaksite küpsetamise ajal naha peale jätma, kuna seda on pärast küpsetamist lihtsam eemaldada ja see võib aidata vältida lõhe üleküpsetamist. Kui otsustate teha rohkem kui kaks fileed, ärge pange pannile liiga palju, kuna see võib alandada lõhe temperatuuri. pann. Selle asemel praadige neid lihtsalt pannil.

6
Tasandage lõhe kalalabidaga. Tõenäoliselt hakkab lõhe küpsetamise esimese või kahe minuti jooksul enda poole kõverduma, eriti kui asetate selle naha alla. Et filee küpsemise ajal tasane jääks, vajutage kalalabida abil ühtlaselt alla. Kalalabidas on kitsas metallist spaatel, mis läheb otsast laiemaks. See on painduv, kuid piisavalt tugev, et tõsta õrna filee ühes tükis üles.

7
Prae oma lõhe pannil. 6–8 untsi kaaluvad lõhefileed peavad küpsetama kokku umbes 4 minutit. Kui teil on õhukesed fileed, küpseta mõlemat laia külge 2 minutit. Kui teie fileed on ühest otsast üsna paksud ja teisest otsast kitsenevad, siis kaaluge suurte laiade külgede praadimist pannil 1,5 minutit ja 30 sekundit kummalgi kitsal väikesel küljel. Selleks on hea kasutada taimerit. küpseta oma filee. Termomeetrid võivad olla ebatäpsed, kuna filee kuju ja suurus varieeruvad ning küpsevad erinevatel kiirustel. Vältige lõhe korduvat ümberpööramist. See hoiab ära hea kooriku tekkimise.

8
Lase lõhel puhata. Tõsta lõhe taldrikutele ja kata fileed suure alumiiniumfooliumitükiga. Lase lõhel umbes 5 minutit puhata. See annab kalale võimaluse küpsetamine lõpetada ja mahlad jaotuvad filee sees ümber. Serveeri lõhet, kui see on veel soe. Võite lõhe enne tähtaega küpsetada ja külmkapis hoida. Kasutage seda retseptides, mis nõuavad keedetud, helbestatud lõhet. Pidage meeles, et nahk kaotab oma krõbeduse, seega peaksite selle tõenäoliselt enne serveerimist eemaldama.