Kuidas valmistada külmutatud tuunikala steiki

Tuunikala pihvid on maitsvad kalatoidud. Olenemata sellest, kas ostsite tuunikala steigi külmutatult või leidsite selle sügavkülmast, saate selle sulatada külmkapis või mikrolaineahjus. Kui olete tuunikalapihvid üles sulatanud, saate neid röstida või grillida, et valmistada maitsvat einet.

1
Jäta tuunikala praad pakendisse sulama. Kala müüakse tavaliselt kilekottides või muud tüüpi kilepakendis. Tuunikala praadide ja muude kalade puhul ei ole vaja kotte kala sulatamisel eemaldada. Tuunikala praad sulab kilekotti pakkides ikka korralikult üles.

2
Aseta tuunikala praad külmkappi. On väga oluline, et te ei jätaks tuunikala praed toatemperatuuril kööki ega mujale majja. Kala rikneb kergesti ja külmik sulatab tuunikala steigi, hoides seda samal ajal jahedana. Toatemperatuuril sulatamine sulatab tuunikala steigi välimised kihid, samal ajal kui sisemised kihid lähevad halvaks. Kasutage termomeetrit, et veenduda, et külmikus on 5 °C (41 °F) või jahedam. See on õige temperatuur kala sulatamiseks.

3
Jäta tuunikala steik üleöö külmkappi seisma. Kuigi tuunikalatüki külmikus sulamiseks võib kuluda vaid paar tundi, peaksite enne kasutamist veenduma, et see on täielikult sulanud. Jättes selle üleöö seisma, annate tuunikalapihvile piisavalt aega korralikult sulatamiseks. Ärge jätke tuunikalapihvi külmikusse kauemaks kui 24 tundi. Mida kauem kala külmkapis seisab, seda suurem on tõenäosus, et see läheb halvaks.

4
Tõsta tuunikala praad järgmisel päeval külmikust välja. Nüüd, kui jätsite oma tuunikalapihvi terve öö külmikus sulatamiseks, saate selle külmkapist välja võtta. Võtke tuunikala praad kilekotist ja kontrollige seda, veendumaks, et sellel pole härmatise või jää märke.

5
Kaaluge tuunikala praad kaalul. Enamikus mikrolaineahju juhendites on juhised erinevat tüüpi külmutatud toiduainete sulatamiseks. Üldiselt on esimene samm oma tuunikalapihvi kaalumine. Asetage tuunikala praad oma köögikaalule või paberrätikule oma majapidamiskaalu peale. Märkige tuunikala steigi kaal paberile või telefoni.

6
Lülitage mikrolaineahi sulatusrežiimile ja sisestage tuunikala pihvi kaal. Kui teie mikrolaineahi ei küsi tuunikala steigi kaalu, saate kala lihtsalt 5-minutilise intervalliga sulatada. Kui see küsib, ütleb see teile, kui kaua peab kala sulama.

7
Kontrollige tuunikala steiki iga 5 minuti järel, et näha, kas saate seda painutada. 5 minuti pärast võtke kala mikrolaineahjust välja ja vajutage kergelt, et näha, kas suudate tuunikala steiki painutada. Kui see on endiselt liiga jäik või sitke, asetage see veel 5 minutiks tagasi mikrolaineahju. Pärast esimese 5 minuti möödumist pöörake kala ümber. Soovite, et kala sulataks ühtlaselt, mis teeb ka küpsetamise lihtsamaks. Ärge muretsege, kui saate kala painutada, kuid see näeb siiski jäine või külm välja. Kui saate seda kergesti painutada, sulatatakse kala.

8
Kata tuunikala pihvid sojakastme, õli, soola ja pipraga. Asetage tuunikalapihvid puhtale taldrikule. Valage praadidele 2 spl (30 ml) sojakastet ja 1 spl (15 ml) oliiviõli. Järgmisena puista praadidele soola ja pipart.Püüdke neid esemeid lisades katta tuunikalapihvid võimalikult ühtlaselt. Kasutage nii palju soola ja pipart, kui soovite. Lisage veidi Cayenne’i pipart, kui soovite lisada praadide maitsele täiendavat dünaamikat.

9
Lase tuunikala pihvedel anumas või kotis marineerida. Asetage tuunikala pihvid suurde anumasse või suletavasse kotti. Kui teil on kiire, võite lasta steigil 10 minutit koostisainetes leotada. Kui teil on aega, laske praadidel üleöö marineerida. Kui lasete praadidel üleöö marineerida, saate igast suupistest maksimaalse maitse, kui need on söömiseks valmis.

10
Kuumuta suur pann keskmisel-kõrgel kuni kõrgel kuumusel kuumaks. Lisage pannile 1 spl (15 ml) oliiviõli ja laske pannil mõni minut kuumeneda. Ärge laske pannil liiga kuumaks minna, sest teie tuunikalapihvid kõrbevad pannile lisamisel väga kiiresti.

11
Lisa pannile tuunikala pihvid ja prae. Küpseta praade 2,5 minutit mõlemalt poolt, et saada keskmise suurusega praed. Prae haruldaste praedide puhul 2 minutit mõlemalt poolt, keskmiste praedide puhul 3 minutit mõlemalt poolt.

12
Lõika praed 0,5-tollisteks (1,3 cm) viiludeks ja serveeri. Lõika praed sellise suurusega tükkideks terava noaga. Võid serveerida steike rohelise sibulaga kaunistatult või salatil. Kui soovid tuunikalapihvid alles jätta, hoia tuunikalapihvid külmkapis ja tarbi 3 päeva jooksul pärast jahutamist.

13
Hõõru tuunikalapihvid küüslauguga, puista peale soola ja pipart. Laota oma tuunikala pihvid taldrikule. Lõika oma küüslauguküüned ja hõõru hakitud küüslauguga tuunikala pihvid. Maitse andmiseks puistake tuunikala pihvedele nii palju soola ja pipart, kui soovite. Lisage veidi Cayenne’i pipart, et saada maitset.

14
Aseta tuunikala pihvid taassuletavatesse kottidesse ja immuta sidrunikoorega. Avage taassuletavad kotid ja asetage praed kottidesse. Lisage kottidesse 2 tl (10 ml) sidrunikoort ja sulgege kotid. Raputage kotte, et sidrunikoor praadidele laiali puista. Samuti võite uuesti suletavad kotid lauale või mõnele muule pinnale lameda ja koorega praadide sisse hõõruda.

15
Ava kotid ja nirista tuunikala pihvedele oliiviõli. Lisage igasse kotti 1 spl (15 ml) oliiviõli ja tõmmake kogu õhk kotist välja enne selle uuesti sulgemist. Raputage kotte, et oliiviõli määriks tuunikala pihvedele.

16
Pane tuunikala pihvid üleöö külmkappi marineerima. Jätke tuunikala pihvid taassuletavatesse kottidesse ja asetage need üleöö külmkappi marineerima. See tagab, et sidrunikoor ja oliiviõli imbuvad tuunikalapihvidesse. Eemaldage tuunikalapihvid järgmisel hommikul enne grilli soojendamist külmkapist.

17
Süütage grill ja laske sellel 15-20 minutit soojeneda. Gaasigrille on lihtne sisse lülitada. Lihtsalt veenduge, et grilli süütamise ajal oleks kaas avatud. Kui teil on söegrill, ärge süüdake seda süütevedelikuga, kuna see muudab teie toidu maitseks nagu kemikaalid. Kasutage söegrilli süütamiseks korstnakäivitit. Gaasigrillide õigeks kuumenemiseks kulub 10 minutit. Andke oma söegrillile umbes 20 minutit kuumeneda. Korstnapüüteid saab osta soodsa hinnaga veebist või kohalikust elektripoest.

18
Lisa tuunikala pihvid grillile. Enne grillile lisamist eemaldage tuunikalapihvid suletavatest kottidest. Grilli ühelt poolt, kuni punane tuunikala hakkab küljelt beežiks muutuma. Pöörake tuunikala teisele küljele ja grillige seda külge, kuni küljele jääb ainult väike roosakas. Kui küljed on peaaegu täielikult beežid, grillitakse teie tuunikalapihvi.

19
Serveeri tuunikala praed. Tuunikala pihve võid serveerida salati või oma lemmikkastmega. Roheline sibul sobib hästi ka tuunikalapihviga. Kui soovid tuunikalapihvid alles jätta, aseta need anumasse ja pane anum külmkappi. Tarbi praed 3 päeva jooksul.