Kuidas valmistada absintti

Absint on kõrge alkoholisisaldusega kange alkohol, mis on destilleeritud apteegitillist, aniisist ja koirohust ning maitsestatud teiste ürtidega. Piirituse domineeriv maitse on must lagrits, tänu selle valmistamiseks kasutatud aniisile ja apteegitillile. Absindi valmistamine hõlmab ampsu valamist klaasi ja külma vee aeglaselt tilgutamist alkoholi sisse. Paljudele inimestele meeldib lisada suhkrut, et kompenseerida vaimu kibedust. Absintist saate valmistada ka erinevaid kokteile. Vee lisamine on oluline absindi nõrgendamiseks, sest seda tuleb aeglaselt rüübata, tavaliselt aperitiivina enne sööki.

1
Sega kannus jää ja vesi. Tõsta jääkuubikud kannu ja kalla peale külm vesi. Segage vett, et see kiiremini jahtuks, ja viige kann külmkappi, kuni olete valmis selle absindile lisama. Oluline on vesi jahutada, sest te ei lisa jääkuubikuid otse absindile. kasutage jäävee jaoks ka klaasist joogiautomaati või absindist purskkaevu. Absintpurskkaev on pjedestaalil olev spetsiaalne joogijaotur, mis hõlbustab vee aeglaselt absinti valamist. Absintpurskkaevu saate osta veebist ning võib-olla ka baari- ja restoranitarvikute poest.

2
Valige klaas, mis mahutab vähemalt 237 ml (8 untsi). Absint valmistatakse, lisades 1 untsile (30 ml) 3–5 untsi (89–148 ml) vett. Suurema klaasi kasutamine hoiab ära mahavalgumise ja annab ruumi joogi segamiseks. Absindi valmistamiseks võite kasutada mis tahes tüüpi klaasi, sealhulgas veiniklaasi, vanaaegset klaasi, Iiri kohviklaasi või trumlit. Samuti on olemas spetsiaalne klaas spetsiaalselt absindi jaoks mõeldud klaasitüüpi, mida nimetatakse Pontarlier klaasiks. Selle põhjas on spetsiaalne kaev, et saaksite absinti valada ilma mõõtmata. Selliseid eriprille saab osta veebist või baari- ja restoranitarnijate kaudu.

3
Valage klaasi 1 unts (30 ml) absintti. Kui te ei kasuta spetsiaalset absintklaasi, mõõtke portsjonit klaasi või mõõtetopsiga. Viige löök klaasile. Kui kasutate Pontarlier’i klaasi, valage absinti sisse nii palju, et alumine reservuaar oleks täidetud.

4
Asetage absintlusikas üle klaasisuu. Absintlusikas on spetsiaalne lõhikuga lusikas, mis asub klaasi peal ja hoiab suhkrukuubikut. Nii saate suhkrule ja klaasile vett valada, et suhkur absindis lahustuks. Mõnel lusikal on lusika tagaküljel sälk, mis kinnitab lusika servale. Kui teil pole absindist lusikat, asetage kahvel üle klaasi suu, et saaksite piidele suhkrukuubiku asetada.

5
Aseta lusika peale 1 kuni 2 suhkrukuubikut. Veenduge, et kuubikud oleksid lusika aukude kohal, nii et suhkur tilgub lahustumisel klaasi. Kergelt mõrkja absindi saamiseks lisa 1 suhkrukuubik. Magusama absindi saamiseks lisa 2 suhkrukuubikut. Kui soovite ürtide mõrudust täielikult maitsta, võite võtta ka magustamata absinti. Oluline on kasutada suhkrukuubikuid, sest granuleeritud suhkur kukub läbi lusika aukude. Suhkur ei lahustu absindis hästi, kuna see on kõrge. alkoholisisaldus, mistõttu tuleb suhkur enne vees lahustada.

6
Eemalda kannult jää. Eemaldage külmkapist jääveekann. Kasutage jääkuubikute väljavõtmiseks lõhikuga lusikat või tange ja visake need ära. Te ei soovi, et jää absindi sisse kukuks, mistõttu on oluline need enne vee lisamist eemaldada. Kui kasutate joogiautomaati või absindipurskkaevu, võite jää vette jätta, kuna sõel takistab jää klaasi kukkumisest.

7
Küllastage suhkur mõne tilga veega. Valage igale jääkuubikule 3–4 tilka vett, et see veega leotada. Jätke vesi umbes minutiks suhkruga küllastuma. See annab veele aega hakata suhkrut lahustama.

8
Mõõtke kannust välja 3 untsi (89 ml) külma vett. Sõltuvalt sellest, kui tugevat seda soovite, võite absindile lisada 3–5 untsi (89–148 ml) vett. Alustuseks mõõtke välja 3 untsi (89 ml) ja kandke tilaga anumasse. Kui sulle ei meeldi see kange, võid absindile lisada veel vett.

9
Lisage vesi absindiklaasi väga aeglaselt. Kui suhkrul on lahustuma hakkamiseks minut aega olnud, lisage esimesed 89 ml (3 untsi) vett. Asetage veeanum klaasi kohale ja kallutage seda järk-järgult, nii et vesi tilguks aeglaselt suhkrule. Hea kiirus on umbes 1 tilk sekundis. Kui soovite, et jook oleks nõrgem, lisage järelejäänud 1–2 untsi (30–59 ml) vett. Kui vesi seguneb aeglaselt absindiga, muutub absint vedelaks või häguseks, kui taimeõlid segunevad veega. See aitab esile tuua ka absindis leiduvate ürtide maitsed. Kui kasutate joogiautomaati või absindist purskkaevu, keerake kraan, et avada kraan, et vesi saaks aeglaselt välja tilkuda.

10
Segage jooki, et suhkur täielikult lahustuks. Kui suhkur on täielikult lahustunud ja olete kogu vee lisanud, eemaldage lusikas klaasi suust ja segage vee, suhkru ja absindi segu. See aitab lahustada klaasi põhja settinud suhkrut.

11
Naudi absinti väikeste lonksudena. Absint on mõeldud aeglaselt rüübamiseks, nagu klaas veini. See võimaldab teil täielikult hinnata absindi maitset, mis sarnaneb musta lagritsaga.

12
Proovige värskendavat absintfrappet. Lihtsa siirupi valmistamiseks lahustage kuumakindlas kausis supilusikatäis (9 g) suhkrut 9 ml (9 ml) keevas vees. Kui suhkur on lahustunud, tõsta see 15 minutiks külmkappi. Seejärel segage purustatud jää, absint ja jahutatud lihtne siirup vanaaegses klaasis. Segage, kuni jook on lämbe konsistentsiga, ja lisage maitse järgi soodavett.

13
Segage Sazeraci kokteil. Valage jahutatud klaasi piisavalt absintti, et klaas loputada, seejärel valage absint välja. Pange kokteilimikserisse jääkuubikud, seejärel valage 1 vedel unts (30 ml) rukkiviskit, 1 unts (30 ml) konjakit, 3 tilka Peychaud’s bitterit, 1 kriips Angostura bitterit, 0,25 untsi (7,4 ml) lihtsat. siirup ja 0,25 untsi (7,4 ml) jahutatud vett jää kohal. Raputage kokteilimikserit tugevalt 10–15 sekundit, seejärel kurnake kokteil klaasi, mille absindiga loputasite. Lisage klaasile kaunistuseks keerutatud sidrunikoor. Pärast joogi lõpetamist visake sidrunikoor ära.

14
Raputage kokteili Sun Also Rises. Sega kõik koostisosad martinišeikeris. Täitke šeiker ülejäänud tee jääga, pange kaas peale ja loksutage segu tugevalt. Kurna segu purustatud jääga täidetud martini- või kokteiliklaasi. Serveeri kokteil koos greibi viiluga klaasi serval.

15
Tee pärastlõunal surm. Tõsta absint šampanjaklaasi. Hoidke klaasi 45-kraadise nurga all ja valage aeglaselt sisse vahuvein. Klaasi niimoodi hoidmine ja aeglaselt valamine vähendavad mullitamist. Soovi korral lisa enne serveerimist joogi jahutamiseks jääd.