Kuidas juua absintti

Absint on varem keelatud piiritusjook, mis on valmistatud Artemisia absinthium’ist (koirohi) ja muudest ürtidest. Seda tuntakse ka kui la fée verte (roheline haldjas). 19. sajandil muutus absint Kesk-Euroopas väga populaarseks joogiks, kuigi see keelati lõpuks ära. Pärast seda, kui tõeline absint on olnud aastaid ebaseaduslik, on see paljudes riikides taas seaduslik. Ja nagu iga suur vaim, on ka selle ümber palju joomisrituaale. Proovige ühte, proovige kõike, lihtsalt ärge hakake rohelist nägema.

1
Valige kvaliteetne absindipudel. Absint valmistatakse paljude erinevate meetodite ja koostisosade abil. On mitmeid standardeid, mis aitavad kindlaks teha, kas konkreetne absintmark on autentne ja kvaliteetne. Samuti on võimalik valmistada absinti, kuigi see on ohtlik ja ei ole soovitatav. Erinevate kaubamärkide absint sisaldab tühisest kogusest kuni umbes 35 mg/kg tujooni. Lisateavet tudooni rolli kohta absindis leiate allolevatest näpunäidetest. Rahvusvahelised standardid nõuavad, et alkohoolsed joogid, mis sisaldavad üle 25 mahuprotsendi alkoholi, ei tohi sisaldada üle 10 mg/kg, mõru kange alkohol aga kuni 35 mg/kg. Kui absint on märgistatud kui mõru, sisaldab see tõenäoliselt 10–35 mg/kg tujooni. Tujoon on Ameerika Ühendriikides toidu lisaainena ebaseaduslik, kuid autentset absinti, mis sisaldab tühises koguses tudooni, võib seaduslikult müüa. Saab osta keelueelset absinti vanaaegseid pudeleid ja on teada, et mõned madalama kvaliteediga versioonid sisaldasid ebaharilikult palju tujooni ja kahjulikke aineid, nagu vasesoolasid, aniliinvärvi ja antimontrikloriidi. Need asjaolud võisid kaasa tuua absindi halva maine.

2
Pidage meeles, et kvaliteetne absint peaks näitama louche’i efekti. On soovitav, et absint muutuks järk-järgult häguseks (läbipaistmatuks) või muutuks osaliselt läbipaistvaks, kui sellele järk-järgult lisatakse jäävett. Seda nimetatakse louche’i efektiks. Louche värv peaks näitama nii keerukust kui ka nüansse ja absint ei tohiks kiiresti läbipaistmatuks muutuda. Siiski tuleb arvestada, et mitte kõik kvaliteetsed absintid ei muutu läbipaistmatuks, kuna louche efekti tekitavad peamiselt aniisi ja apteegitilli ürdid. Absint maitseb tavaliselt nagu lagrits selliste ürtide lisamise tõttu. Louche’i efekt tekib taimsete eeterlike õlide sadestamisel.

3
Valige absint, mis on valmistatud looduslikest tervetest taimsetest koostisosadest. Parim absint on valmistatud tervetest looduslikest ürtidest ega sisalda kunstlikke koostisosi, nagu kunstlikud värvained ja maitseained. Maitsetaimed on lihtsalt jahvatatud, et neid saaks destilleerimise ja ekstraheerimise käigus tõhusalt kasutada. Tüüpilise kõrgekvaliteedilise absindi kahvaturohelise värvuse annab tervetest looduslikest ürtidest ekstraheeritud klorofüll. Erkrohelist absint võib kunstlikult värvida. Kuid mitte kõik kvaliteetsed absintid pole rohelist värvi. Kvaliteetne absint võib olla ka läbipaistev, oranž või punane, kuid värvi peaksid andma looduslikud taimsed koostisosad, nagu väike koirohi. Vintage absint võib olla merevaiguvärvi, kuna klorofüll on aja jooksul tuhmunud. Kui teil on õnn hankida pudel vanaaegset absintit, kaaluge pudeli avamist koos toiduteadlasega, et tagada piirituse joomise ohutus.

4
Valige kõrge alkoholisisaldusega absint. Parima maitsega absint jääb vahemikku 45-68 mahuprotsenti alkoholi. Absint on traditsiooniliselt olnud umbes 136-kindel. Väga kõrget alkoholisisaldust ei peeta ülemääraseks, sest absint lahjendatakse traditsiooniliselt enne joomist veega ja seda tuleb aja jooksul aeglaselt rüübata, et mitte lasta alkoholi mõjul ürtide peent ja meeldivat mõju ületada. .

5
Valage klaasi umbes üks unts (30 ml) absintti. Kasutada saab erinevat tüüpi prille, ühed antiikse või ajaloolise disainiga ning teised moodsama disainiga. Prantsuse absintklaasid, näiteks reservoir pontarlier klaasid, on prantsuse absindi rituaali jaoks üsna sobivad. Saadaval on erinevat tüüpi reservuaariklaase, kuid igal stiilil on eraldiseisev või sibulakujuline põhjaala, mis näitab algselt valatava absindi kogust.

6
Asetage tasane, perforeeritud absindist lusikas üle klaasi serva ja asetage üks suhkrukuubik lusika perforeeritud alale. See on tavapärane, kuid pole vajalik. Suhkrut kasutatakse traditsiooniliselt koirohu mõru maitse tasakaalustamiseks.

7
Tilgutage väikesest kannust absindi sisse väga puhast jääkülma vett. See väga aeglane ja järkjärguline vee lisamine moodustab absindirituaali südame ja seda tehakse koos suhkruga või ilma. Suhkru kasutamisel tilgutatakse külm vesi suhkru peale ja joogi sisse, mistõttu suhkur lahustub aeglaselt absindis. Väga kvaliteetset absinti saab asjatundlikult kogeda lihtsalt jääkülma veega. Ühe untsi absindi kohta lisatakse kolm või neli untsi vett. Soovi korral võib veekannisse lisada jääkuubikuid, kuid veenduge, et need ei kukuks. absindiklaasi.Kui absindile lisatakse vett, peaks absint järk-järgult vedelema.Absintpurskkaevu kasutati traditsiooniliselt jääkülma vee tilgutamiseks absindijookidesse.Brouilleuri seadmeid saab kasutada ka vee automaatseks tilgutamiseks üksikutesse klaasidesse . Brouilleur asetatakse klaasi peale ja sellele lisatakse vett, jääkuubikuid või jäävett (soovi korral ka suhkrut). Vesi tilgub järk-järgult läbi brouilleri absinti. Brouilleur eemaldatakse enne valmistatud absindi joomist.

8
Segage jooki absintlusikaga pärast vee lisamist. Valmis joogile võib lisada kaks või kolm jääkuubikut, kuid absindipuhastajad võivad seda tava taunida.

9
Valage annus absinti klaasi, seejärel asetage absintlusikale või teelusikale suhkrukuubik.

10
Leota suhkrut absindis, kastes seda lusikaga absindi sisse või valades sellele veidi absinti.

11
Süütage absindiga leotatud suhkur umbes üheks minutiks tulele, laske suhkrul hakata karamellistama. (Seda ei soovitata, kuna see võib olla väga ohtlik kõrge alkoholisisalduse tõttu, mis muudab absindi väga tuleohtlikuks). Kui kasutate absintlusikat, jälgige, et suhkur ei kõrbeks ega tilguks absindi sisse, rikkudes selle maitset.

12
Valage suhkrukuubik peale jääkülma vett, enne kui see hakkab pruuniks muutuma ja põlema. See protsess peaks tekitama louche’i efekti.

13
Kasutage seda meetodit õigesti. Kuigi mõned absindihuvilised on seda pahaks pannud, on see ebatraditsiooniline meetod viimastel aastatel populaarseks saanud. Kõrge alkoholisisaldusega absint süttib kergemini, kuid kindlasti ei soovitata kvaliteetset absinti põlema panna.

14
Asetage väike klaas täis absinti (sisaldab ühte untsi absinti) suurema tühja klaasi sisse.

15
Tilgutage külma vett väikesesse klaasi, nii et väikese klaasi sisu voolab üle suuremasse klaasi. Kui kolm või neli untsi vett on lisatud, sisaldab suur klaas absindi ja vee segu, samas kui väike klaas lihtsalt vett.

16
Enne absindi joomist suuremast klaasist eemaldage väike klaas suuremast klaasist.

17
Pange tähele, et see meetod võib olla ohtlik, kui seda valesti tehakse. Kuna see hõlmab absindi põlema süütamist ja seejärel peopesa asetamist klaasile, et leek kustutada, mängite sõna otseses mõttes tulega. Kui te pole juhistes kindel või tunnete end ebaturvaliselt nende täitmise pärast, ärge proovige. Mängid sõna otseses mõttes tulega. Samuti mõistke, et see meetod hõlmab absindi joomist otse, lahjendamata. Kuna absint võib olla uskumatult kange alkohol, pole seda meetodit soovitatav kasutada vähesel määral joojatele.

18
Võtke väike klaasitäis ja täitke sellest umbes ¾ absindiga. Veenduge, et absint ei täidaks klaasi täielikult. Samuti veenduge, et peopesa mahuks mugavalt üle kogu klaasi ääre. Kui klaasi serv on peopesast suurem, ei saa te tagasitõmbetrikki sooritada.

19
Süütage tiku või välgumihkliga absint. Leek peaks absindi alkoholisisalduse tõttu viivitamatult põlema ja põlema kergesti. Märkus. Ärge laske absintil pikka aega põleda. Halvad asjad võivad juhtuda, mida kauem lasete absintil põleda. Haavelklaas muutub kuumaks, suurendades sellega käe põletamise ohtu. Leek põletab ära ka absindi alkoholi ja ürdid, rikkudes õrnad maitsed. Samuti võib teie klaas praguneda, kui lasete leegil liiga kaua põleda, või kui kasutate plasttopsi, võib see sulada (ja vabastada ka plastikauru).

20
Asetage peopesa kiiresti klaasi servale, kattes see täielikult ja kustutades tule. Tehke seda mitte kauem kui 5 sekundit pärast joogi põlema panemist. Kui asetate käe üle kogu haavelklaasi serva, peaksite tundma imemisefekti. Kuigi arvate, et käe leegi kohale asetamine kõrvetab, summutatakse leek peaaegu kohe, kuna sellel ei ole enam hapnikku kütusena. Vastupidiselt sellele ei tohiks see protsess üldse haiget teha, kui te ei lase absintil väga kaua põleda.

21
Tooge klaas nina juurde, katkestage aeglaselt imemine ja hingake sisse leegi tekitatud alkoholiauru. Kogu käe korraga eemaldamise asemel eemaldage klaasist kergelt ainult osa peopesast.

22
Rüüpa või tulista absinti. Nautige seda vabal ajal või ühe hoobiga alla.

23
Joo absint otse (puhas). Ideaalne on maitsestada vanaaegset absinti puhtana, kuna see võimaldab hinnata konkreetse absindiproovi mõningaid nüansse.

24
Pidage meeles, et traditsioonilise absindi väga kõrge alkoholisisalduse tõttu pole see kombeks.

25
Pidage meeles, et louche-efekt on absindi väga oluline omadus ja seetõttu tuleks seda kvaliteetse absindi valmistamisel kogeda.

26
Proovige surma pärastlõunal. Seda lihtsat ja keerukat jooki kirjeldas kuulsalt Ernest Hemingway. Tsiteeri Ameerika meistrit: “Valage šampanjaklaasi 1 jigger absintti. Lisage jäätunud šampanjat, kuni see saavutab õige opalestseeruva piimsuse. Jooge kolm kuni viis seda aeglaselt.”

27
Proovige absindist sazerakit. Antoine Amédé Peychaudi 1800. aastate alguses loodud sazerac on üks vanimaid teadaolevaid kokteile. Lisage sellele suurepärasele retseptile veidi absinti, et see tõesti silma paistaks. Lisage kolm tilka absinti peaaegu jääkuubikutega täidetud klaasi. Segage jääga kokteilišeikeris jõuliselt: 2 untsi Osocalis brändit ¼ untsi lihtsat siirupit2 kriipsu Peychaud’ mõru. Valage kokteilišeileri sisu ämbriklaasi. Enne kaunistuseks lisamist segage kergelt ja pühkige serva sidrunikoorega. Valmis.

28
Proovige absint hapu. Värske sidrunimahla kasutamine sobib hästi absindis olevate ürtidega ja džinnis sisalduvate taimedega. Proovige seda huvitavat kokteili, kui teil on käepärast värsked sidrunid, absint ja džinn! Segage jääga täidetud kokteilišeikeris tugevalt ja kurnake martiniklaasi: ½ untsi. absint1 tl tuhksuhkrut¾ untsi. sidrunimahl (1/2 sidruni mahl) 1 unts. džinn.

29
Proovige Rosalie kuuma prantsuse suudlust. Valmistuge absindi kinnitamiseks klassikalise prantsuse meetodiga. Asenda jääkülm vesi kuuma piparmünditeega. Jätkake prantsuse meetodi kasutamist. Nautige!

30
Võtke Kalašnikovi amps. Valage 1/2 sidruni viina klaasi. Täitke 1/2 absindiga. Ujutage peale sidruniviil. Asetage sidruni peale suhkrukuubik. Tilgutage veel absinti. Süütage see tulele. Kustutage leek või kasutage tagasivoolu meetodit, asetades peopesa üle. tass.Joo shot.