Kuidas kohvi meeldida

Kohv on maitsev jook, mida ümbritseb elav ajalugu, kuid see võib olla ka omandatud maitse. Kui te pole kunagi kohvi nautinud, ei pruugi te leida endale sobivat pruuli. Erinevate röstidega katsetamine, laiema kohvijoomise kogemuse uurimine ja kohvikultuuriga liitumine võivad aidata teil seda jooki armastama hakata. Kui suudate oma meelt avada ja uusi asju proovida, saate õppida kohvi hindama.

1
Maitse värsket kohvi. Kohvi värskus muutub röstimisprotsessi lõppedes. Ostke kohvi kohvikust, kus pruulitakse tervete ubade kohvi, mis säilitab jahvatamisel rohkem maitset. Kohalikud kohvikud kasutavad tõenäolisemalt terveid ube kui frantsiisid, nii et need on sageli väiksemad, eraomanduses olevad kohvikud.

2
Lisa piim, koor ja/või suhkur. Must kohv on mõru maitsega, mis võib uutele kohvigurmaanidele ebameeldiv olla. Lisage oma kohvile magusainet, kui otsejoogid tekitavad teile vastikust. Tellimisel katsetage erinevate magusainetega, kuni leiate ideaalse tasakaalu. Kui soovite hargneda, proovige gurmeemagusaineid, nagu vanillisuhkur, muscovado, toorsuhkur või šokolaadipulber. Happelised, kerged röstid maitsevad kõige paremini koos piima või koorega, mis muudab selle tuhmiks. hammustada, lastes selle õrnal maitsel läbi tulla.

3
Proovi kergemaid röste. Kohvi röstimisaste muudab selle maitset. Tumedad röstid (kui kohviube röstitakse kuni mustamiseni) on uutele kohvisõpradele üldiselt ebameeldivamad. Alustage kõige magusamate jookidega (nagu mokka, cappuccino ja frappuccino) ning jätkake tumedamate praadidega, kui maitse muutub. Heledad praed säilitavad kõige rohkem kofeiini, tumedamad aga kõige vähem. Kui olete kofeiini suhtes tundlik, tellige väiksem tass.

4
Lisage kohv oma tavapärasesse hommikurutiini. Kohvi joomisest hommikuse rituaali tegemine võib teie maitsemeeli selle maitsega harjuda. Samuti tunnete end energilisena ja olete valmis oma päeva alustama. Proovige paar nädalat hommikul kohvi juua ja vaadake, kas hakkate seda hommikusöögijoogina nautima.

5
Anna endale aega. Nagu paljudel omandatud maitsetel, kulub mõnikord ka kohvil soojenemiseks aega. Kui sulle ei meeldi esimene jook, siis ära anna alla. Kõik kohvisegud maitsevad erinevalt: te ei pruugi endale sobivat pruuli leida. Kui olete proovinud palju erinevaid segusid, kuid kohv ikkagi ei meeldi, ei pruugi see teile lihtsalt maitset tunda. See on okei! Teistel jookidel, nagu tee, kombucha ja rohelised smuutid, võivad olla sarnased eelised.

6
Uurige kohvi joomise eeliseid. Tervise kasulikkuse avastamine võib motiveerida seda jooma. Kohv on täis antioksüdante, mis võivad kiirendada teie ainevahetust ja hoida teie maksa tervena. Kohvil võib olla ka ennetavaid omadusi, kuna regulaarselt joojatel on väiksem tõenäosus haigestuda II tüüpi diabeeti, südame rütmihäiretesse ja teatud tüüpi vähki. Lähenege kohvile tasakaalustatud vaade. Kuigi kohvil on antioksüdante ja muid tervisega seotud eeliseid, võib liiga palju kohvi pidurdada kasvu ja põhjustada väsimust. Nagu kõik asjad, on seda jooki kõige parem nautida mõõdukalt.

7
Tutvuge kohvi ajalooga. Uurige kohvi ajalugu, et jooki paremini hinnata. Kohv on üle kuuesaja aasta muutnud maailma poliitiliselt, sotsiaalselt ja intellektuaalselt. Kohviajalugu ei ole ainult osa toidukultuurist, vaid inimkultuurist üldiselt. Mida rohkem teate, seda rohkem mõistate ja austate kohvisõpru.

8
Sõbrake kohvikute tavaliste klientidega. Veetke aega kohalikes kohvikutes, mida gurmeekohvijoojad teavad kvaliteetsetena. Kohvigurmaanid viibivad sageli kohalikes kohvikutes, et arutada erinevaid kohvisegusid ja vestelda muudel intellektuaalsetel teemadel. Vestelge töötajate ja püsiklientidega, tutvuge nende isikliku maitsega ja küsige nende soovitusi. Saate nendega kohvist rääkida ja nende nõuandeid kuulata.Proovige kohalikke kohvisegusid. Leidke kohvikuid, mis röstivad oma ube iga päev, kasutades läheduses korjatud ube. Need annavad värskeimad pruulid ja kohvikuomanikud teavad tõenäoliselt palju pruuli ajaloost.

9
Liituge kohviklubiga. Kohviklubid on suurepärane viis sõprade leidmiseks, jookide nautimiseks ja mõttekaaslastega kohvi üle arutlemiseks. Koos kohvihuvilistega saate lühikese aja jooksul palju kohvi kohta teada. Kui teie piirkonnas pole ühtegi kohviklubi, liituge veebiseltskonna ja sagedaste kohvisõprade foorumitega. Kohviklubi võite asutada ka siis, kui soovite kohvi üle intellektuaalselt arutada, kuid teie piirkonnas pole ühtegi klubi. Asutas klubi koos kogenuma kohvisõbraga, kes aitab liikmeid värvata ja arutelusid suunata.

10
Pidage kohvimaitsmise päevikut. Sarnaselt veinipäevikule võib kohvipäevik aidata teil meeles pidada suurepäraseid segusid, mida nautisite ja kust need ostsite. Pidage kohvipäevikut, et salvestada erinevad kohvid, mida maitste, millised maitsed need andsid, ja kõik märkmed, mis teil segu kohta on. See aitab teil oma maitseid lihvida ja meelde jätta eriti maitsvad pruulid.

11
Segage oma kohv ise. Ostke kohvimasin ja õppige, kuidas kodus ube keeta. Oma ubade jahvatamine võimaldab teil kasutada ube ja röstimise taset, mis teile meeldivad. Alustage tavaliste kohvimasinatega ja kui olete kohvi valmistamisega selgeks saanud, kaaluge prantsuse presside või espressomasinate ostmist. Kohviubade ostmisel veenduge, et ubadel poleks rohkem kui kümme protsenti viga, kui ostate suure kohvioa. kvaliteetne kohvisegu. See annab teile oma raha eest parima pakkumise.

12
Katsetage kohviubade röstimistasemetega. Kui valmistate kodus kohvi, valige ubade röstimise sügavus. Kvaliteetseid ube tuleks kergelt röstida, et maitse tuleks läbi. Madalama kvaliteediga ubade jaoks on parim keskmine röst (nimetatakse ka “linnapraeks”) või tume röst. Hommikusöögiks sobivad heledad röstid nende suurema kofeiinisisalduse tõttu. Lisage piima või koort, et vähendada happesust ja muuta need maitsvamaks.

13
Hoidke oma oad värsked. Kui valmistad kohvi kodus või koos sõbraga, pane pakend pärast tassi valmistamist õhukindlasse anumasse. Kuigi pakendamistehnoloogia võib kohvi värskust pikendada, hakkab kohvipaks pakendi avamisel oma maitset kaotama. Maitse säilitamiseks asetage õhukindel anum toatemperatuuril olevasse keskkonda.

14
Kasutage retseptides kohvi, kui te ei talu maitset üksi. Isegi kui teile ei meeldi kohv joogina, võib teile meeldida selle maitse lisamaitsena toiduretseptis. Nii saate selle maitset nautides saada kasulikke toiteväärtusi. Magustoidu retseptid sobivad kõige paremini kohviga. Eriti populaarne on kohvikook. Proovige erinevaid retsepte, nagu kaneeli kohvikook, tiramisu, brownie pähkli jõhvikakohvikook ja paljud teised.