Kuidas teha tähekujulist kooki

Tähekujulised koogid on tõeline maiuspala ja suurepärane võimalus panna kingisaaja end eriti eriliseks tundma. Tähekujulisi panne võib aga olla keeruline leida ja kõigil pole aega poodi joosta, et seda leida. Õnneks on kahe ümmarguse vormi või ühe kandilise vormi abil lihtne teha tähekujulist kooki. Minikookide valmistamiseks võite kasutada ka tähekujulisi küpsisevormijaid.

1
Kuumuta oma ahi. See, millise temperatuuri ahju seadistate, sõltub kasutatavast retseptist. Enamik kooke küpsetatakse temperatuuril 350 °F (177 °C).

2
Määri ja jahu kaks ümarat vormi. Üks pann peaks olema teisest väiksem. Ideaalne oleks 8-tolline (20-sentimeetrine) ja 9-tolline (23-sentimeetrine) pann. Võite kasutada ka kahte sama suurusega panni, kuid võib-olla peate hiljem oma tähte kohandama.

3
Valmistage koogitainas retsepti järgi. Võite kasutada mis tahes soovitud retsepti, sealhulgas karbis olevat. Et kook ei muutuks liiga õhukeseks, kahekordistage oma koogiretsepti (või kasutage kahte karbis olevat segu). Kui te õhema koogi vastu ei viitsi, võite kasutada ainult ühte retsepti.

4
Küpseta kook kahel pannil. Enamiku 8-tolliste (20-sentimeetriste) kookide valmistamiseks kulub 37–42 minutit. 9-tolliste (23-sentimeetriste) kookide valmistamiseks kulub umbes 40–45 minutit.

5
Laske kookidel enne vormidest väljavõtmist jahtuda. Vajadusel lükake noaga mööda kookide siseserva, et need kõigepealt lahti saada. Kui koogid moodustasid pealt kuplid, lõigake need pika sakilise noaga ära.

6
Lõika suurem kook kuueks võrdseks viiluks. Alustuseks lõigake kook pooleks, seejärel lõigake kumbki pool kolmandikuks. Teie alguses on viis punkti, nii et asetage üks viiludest kõrvale või sööge see ära.

7
Lõika kolmnurkade ümarad servad ära. Saate lõpuks kuus kolmnurga kuju. Ääred, mille lõikate ära, on kolmnurkade alumised. Salvestage jäägid teise retsepti jaoks.

8
Lõika teine ​​kook viisnurga kujuliseks. Seda saate teha, lõigates koogilt viis nurka. Viisnurga küljed peavad olema sama pikad kui teie kolmnurkade alumised servad. Salvestage sissekanded teise retsepti jaoks.

9
Pange kook kokku. Asetage iga kolmnurga alumine serv vastu viisnurga külge. Saate lõpuks tähekuju. Kui kiilud on viisnurga jaoks liiga laiad, saate need kitsamaks lõigata.

10
Täida kook soovi korral. Seda tüüpi kookide täitmine on keeruline, kuna seda on nii palju tükke. Kui soovite kooki täita, saagige see pooleks pika sakilise noaga. Määri oma lemmiktäidis alumise kihi ülaosale. Kui olete valmis, asetage teine ​​kiht tagasi. Veenduge, et servad langeksid kokku. Võimalik, et peate tükid ükshaaval saagima.

11
Kaunista kook vastavalt soovile. Lihtsaim viis seda tüüpi kookide kaunistamiseks on visata sellele väikesed tähed, kasutades võikreemi, kotti ja tähekujulist otsa. Võid koogile määrida ka sileda glasuurikihi, kasutades selle asemel koogikaunistust. Teine võimalus oleks katta see fondandiga.

12
Kuumuta oma ahi. Temperatuur sõltub kasutatavast koogi retseptist. Enamik kooke küpsetatakse temperatuuril 350 °F (177 °C). Võite kasutada oma lemmikkoogiretsepti või küpsetada kooki nullist.

13
Määri ja jahuga kandiline pann. Teie täht on umbes sama suur kui pann, seega valige hoolikalt. Ideaalne oleks midagi umbes 8 ja 10 tolli (20 ja 25 sentimeetrit).

14
Valmistage ja küpsetage oma kook. Koogi saate teha nullist või kastides oleva retsepti järgi. Küpsetamiseks kuluv aeg sõltub retseptist ja kasutatava panni suurusest. 8-tolline (20-sentimeetrine) ruudukujuline kook vajab tavaliselt 45–50 minutit. 10-tolline (25-sentimeetrine) ruudukujuline kook vajab tavaliselt 50–55 minutit.

15
Lase koogil enne vormist väljavõtmist jahtuda. Vajadusel tõmmake noaga mööda panni siseserva, et kook kõigepealt lahti saaks. Kui pealmine kiht moodustas kupli, peate selle pika sakilise noaga maha lõikama.

16
Lõika paberist tähekujuline kuju. Tärn peab olema teie ruudukujulise koogiga sama suur. Malli saate lõigata küpsetuspaberist või vahapaberist. Tavaline paber võib samuti toimida, kuid see rebeneb tõenäolisemalt. Tähe saab joonistada käsitsi või malli leida veebist.

17
Asetage mall koogi peale, seejärel lõigake ümber. Säti mall esmalt koogi peale. Veenduge, et see oleks keskel ja et tähe tipud puudutaksid koogi servi. Lõigake sakilise noaga ümber malli, eemaldage mall. Salvestage jäägid koogipallide valmistamiseks. Võite ka jääke süüa.

18
Täida kook soovi korral. Kasutage pikka nuga, et kook pooleks jagada. Külmutage üks pool oma lemmiktäidisega. Aseta peale teine ​​pool.

19
Kaunista kook vastavalt soovile. Koogi võid katta võikreemi glasuuriga, seejärel torukujulised selle ümber. Selle võid katta ka hoopis fondandiga. Teine võimalus oleks katta see väikeste tähtedega, kasutades võikreemist glasuuri, torukotti ja tähekujulist kaunistusotsikut.

20
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C).

21
Vooderda tarretisevorm küpsetuspaberiga, seejärel määri. Ideaalne oleks 11 x 17 tolli (28 x 43 sentimeetrit) pann. Kui küpsetuspaberit ei leia, võid panni määrida ja seejärel kergelt jahuga üle määrida.

22
Valmistage oma lemmikkoogi retsept. Koogi võid teha nullist või kasutada hoopis karbis olevat retsepti.

23
Küpsetage kook ettevalmistatud pannil. Enamiku tarretisvormide küpsetamiseks kulub 25–30 minutit. Lase koogil täielikult jahtuda, aga ära võta seda vormist välja.

24
Lõika tähed suure tähekujulise küpsisevormi abil välja. Küpsiselõikur peab olema umbes 1 tolli (2,5 sentimeetrit) pikk ja 4,5 tolli (11,5 sentimeetrit) lai. Koogi sisse peaks mahtuma 9 tärni.

25
Eemalda pannilt tähed. Salvestage jäägid teise retsepti jaoks.

26
Soovi korral täitke minikoogid. Lõika koogid sakilise noa abil pooleks. Määri oma lemmiktäidis iga minikoogi alumisele poolele. Kui olete valmis, asetage ülemised pooled peale.

27
Külmutage või kaunistage tähed. Fondant on seda tüüpi kookide jaoks suurepärane võimalus. Saate neid kaunistada ka võikreemiga.