Kuidas kooki tasandada

Kas küpsetate kooki ja olete mures kuplikujulise keskpunkti pärast? Koogi tasandamine on lihtne viis selle probleemi lahendamiseks, hõlbustades koogi kihtide virnastamist ilma, et need maha libiseksid. Muidugi aitab koogi tasandamine luua ka professionaalsema välimuse, sest seda on lihtsam kaunistada, kuidas seda õigeks pead!

1
Kata kook puhta niiske nõuderätikuga. See aitab koogil oma kuplikujulist kuju uuesti reguleerida ja niiskus ei lase riidel koogi külge kleepuda. Kuna see on otse ahjust võetud ning pole veel jahtunud ja tardunud, võib kuiva nõudepesulapi kasutamisel kangas niiske koogi külge kinni jääda ja pärast eemaldamist pealmine kiht rikkuda. Eelistatavalt tee seda siis, kui kook on otse ahjust tulnud. . Kõrgetel temperatuuridel saab teie koogi kuplikujulise kihi parandada enne, kui see jahtub ja hakkab oma kuju võtma.

2
Aseta lame ese nõuderätiku peale ja suru koogile alla. Niiske lapp peaks toimima tõkkena lameda eseme, nagu suur raamat või lõikelaud, ja koogi vahel. Hoidke eset vastu koogi pinda vähemalt kolmkümmend sekundit. Veenduge, et surute objekti alla ühtlaselt, nii et ühele küljele ei surutaks rohkem kui teisele. Ärge suruge alla liiga suure jõuga, sest see võib põhjustada koogi pind näib nõgus, mis muudab selle kaunistamise ja kihistamise sama keeruliseks kui kuplikujulise pinna puhul.

3
Tõstke ese õrnalt koogi pinnalt ära. Allpool olev kook peaks nüüd olema täiesti tasane ja kaunistamiseks valmis. Võite alustada koogi pealispinna glasuurimist ja vajadusel kihtide virnastamist, et moodustada oma unistuste kook. Kui pind ei tasandu ja kook on endiselt kuum, katke kook veel kord niiske nõuderätikuga ja korrake sama. pressimise protsessi. Kui see ei tööta, võib teie kook olla liiga palju jahtunud. Kui see nii on, peate oma koogi kuplikujulise osa sakilise noaga tasandama.

4
Otsige üles tugev sakiline nuga, millega koogi tasandada. Nuga peaks olema piisavalt pikk, et saaks mugavalt ilma suurema pingutuseta koogi laiusest läbi lõigata, ja piisavalt terav, et teha seda vähese liigse liigutusega. Liialdatud saagimisliigutuse tegemine võib põhjustada käe värisemise, mis võib põhjustada ebaühtlase kihistamise ja koogi kaunistamise. Kui kasutate sakilist noa, mitte tavalise servaga tera, saate pärast lõikamist siledama pinna.

5
Asetage kook oma tööruumi tasasele pinnale. Veenduge, et ala, millele koogi asetate, oleks tasane, nii et sellest tasandamise käigus eemaldatav kiht ei oleks kaldu. Enne kooki lõikamist veenduge, et kook oleks täielikult jahtunud, sest see tagab ühtlasema koogi. lõigatud minimaalse murenemisega. Purunev kook võib pealmise kihi äralõikamisel põhjustada ebaühtlase pinna tekkimist.

6
Asetage kook pöördlauale ja seista mugavalt ees, põlved õlgade laiuselt. Hoidke nuga küünarnukiga vastu oma torso külge ja asetage tera vastu koogi külge, kus soovite seda tasandada. Nuga paigal hoides keerake pöördlauda aeglaselt ümber nuga, et märkida ära osa, mida soovite eemaldada. Veenduge, et teie algus- ja lõpp-punkt oleksid pärast täielikku pööramist kokku saanud; kui nad seda ei tee, alustage märgistamisprotsessi uuesti. Kasutades seda märki juhisena, alustage koogi aeglaselt pöördalusel keerutamist, vajutades noa koogi sisse piki algset märgistust. Pöörake kooki ja vajutage noaga selle keskosa poole, kuni pealmine kiht kohe maha tuleb.

7
Kasutage tikkimisrõngast, et hoida oma käsi ebaühtlase pinna ära lõikamisel paigal. Ootamatult kasulik viis käte kinnitamiseks on asetada odav õmblusrõngas tihedalt koogi ülaosa ümber. Reguleerige nuppu nii, et see sobiks kõrgusele, kuhu soovite kihti lõigata. Toetage oma sakiline nuga rõnga ülemisele servale ja lõigake aeglaselt saagimisliigutusega üle koogi, liigutades tera eemale Kui liigutate noa rõngaga tasapinnal, siis tera ei kaldu allapoole ega tekita kaldpinda.

8
Asetage kook oma tööruumi tasasele pinnale. Töötasapind või laud on ideaalne koht torditasanduse kasutamiseks, kuna selle ühtlane tööala aitab tordi pealmise kihi eemaldamisel tagada kindla käe. Eemaldage kõik esemed, mis võivad teid tööruumis takistada. Seda selleks, et saaksite oma käsi vabalt liigutada, ilma millegi vastu koputamata, mis võib põhjustada ebaühtlase lõike ja seega koogi pinna ebatasasuse.

9
Reguleerige tera kõrgus soovitud kõrgusele. Seda saab teha, nihutades seadme käepideme küljel olevaid sälkusid üles või alla. Asetage see nii, et kogu kuplikujuline pind eemaldataks ja koogi ülaosa oleks täiesti tasane. Selles veendumiseks seadke tera nii, et see jääks umbes 1 cm (2/5 tolli) koogi ülemisest servast allapoole. kook.

10
Liigutage lõiketraat õrna saagimisliigutusega koogi sisse. Alustades veenduge, et koogi tasandusseadme jalad oleksid tasaselt vastu teie tööpinda. Kui see on läbi koogi kooriku, tõmmake traat ühtlase liigutusega kergelt läbi koogi, kuni see teiselt poolt välja tuleb. Veenduge, et koogi tasandusseadme jalad jääksid kogu lõikamise ajaks tööpinnale, et tagada. sile, ühtlane pind.

11
Tõsta ülemine koogikiht ära, kui see on läbi lõigatud. Lõikamise lõpus libiseb tordi peal olev kuppel puhtalt ja ühtlaselt maha. Kui see on eemaldatud, võite hakata koogi pinnale jääduma. Üleliigse tüki võite panna kompostikasti või süüa!