Kuidas panna puistad koogi küljele

Erinevate värviliste puistetega kaunistamine on lihtne ja lõbus viis koogi eksponeerimiseks. Kuid kui te ei ole ettevaatlik, võivad puistad teie köögi kiiresti segamini ajada. Enne kaunistamise alustamist on oluline jahtunud kook ette valmistada, määrides seda ühtlaselt ja valida puistamisviis, mis täiendab teie glasuuri või koogi maitset. Seejärel võid kas käega puistad peale patsutada või veeretada kooki puisteplaadil.

1
Asetage kook küpsetusplaadile, et püüda maha kukkunud pritsmed. Küpsetusplaat sisaldab puisteid, kui neid koogile määrite. Kõrgendatud koogile on piserdamine lihtsam, nii et kui teil on tordialus, asetage kook sellele ja seejärel asetage alus küpsetusplaadile. Enne glasuuri pealekandmist veenduge, et kook oleks täielikult jahtunud. vastasel juhul sulab suhkrukate.

2
Kanna koogi ümber õhuke kiht enda valitud glasuuri, et puru tihendada. Seda nimetatakse purukatteks ja see aitab anda glasuurile sujuvama välimuse. Sileda glasuuripinna korral on pritsmete jaotamine koogile lihtsam kõigi pealekandmisviiside puhul. Kata kook võikreemiglasuuri, ganache’i või oma lemmikmaitselise glasuuriga. Lihtsalt veenduge, et kiht oleks õhuke ja ühtlaselt nihkunud.

3
Laske purukattel 20 minutit külmkapis taheneda. Mõned glasuurid, nagu õhuke ganache, võivad tarduda vähem aega, kuid teistel glasuuridel, näiteks paksul võikreemil, võib kuluda kauem aega. 20 minuti pärast koputage õrnalt puhta käega koogi väliskülge, et näha, kas jääkiht on tahenenud. Kui glasuur on endiselt kleepuv, laske koogil enne külmkapist väljavõtmist veel 5 minutit jahtuda.

4
Kata kook teise, paksema glasuuriga. Enamikku katteid on kõige lihtsam peale kanda nihkelabidaga. Jätka koogi ühtlaselt katmist, kuni saavutad soovitud glasuuri paksuse. Värskelt peale kantud glasuur loob kleepuva pinna, millele puistad kleepuvad. Kui kavatsete kooki puistates veeretada, ärge külmutage koogi ülaosa, sest rullimiseks peate koogi põhjast ja ülaosast kinni hoidma. Kui soovite kasutada fondanti, katke kook fondandiga nagu tavaliselt.

5
Valige puistad, mis täiendavad glasuuri ja koogi maitset. Ammutage inspiratsiooni mõnest oma koogi koostisosast. Kui teie koogi sees on suhkrustatud kirsse, rõhutage väliskülge valge glasuuriga ja erksate punaste puistega. Pange tähele ka oma glasuuri värvi. Tumedat värvi puistad ei pruugi olla tumeda šokolaadi glasuuriga võrreldes nii märgatavad kui vaniljeglasuuriga. Valige puistad värvid, mis täiendavad hooajalisi ja pühadekooke. Sügisel või Halloweeni paiku kõrvitsa vürtsikoogi kaunistamiseks valige oranži, lilla ja musta pudrusegu. Mõelge tähtpäevade või valentinipäeva puhul punaste, roosade ja valgete pritsmete kasutamisele. Täpilise vikerkaarekujulise ilme saamiseks kasutage nonparelle või suuremate värvilaikude jaoks ovulaarseid tikke. Visuaalse tekstuuri muutmiseks segage mõlemad puistamisstiilid kokku. Minimalistliku välimuse saamiseks kasutage suuri konfetti või suhkruga kaetud šokolaadipudruseid või segage neid väiksemate puistadega, et need silma paistaksid.

6
Valage puistad madalasse kaussi, et neid oleks lihtne peale kanda. Peate puistad peale kandma enne, kui teine ​​glasuurkiht kõvastub. Kui kauss on liiga sügav, võib juhtuda, et te ei saa kiiresti kätt sisse võtta ja puisteid haarata. Alustage vähemalt 1–2 tassi (176–352 g) puistaga ja valage vajadusel kaussi hiljem. See peaks kogu koogi tihedalt katma.

7
Patsuta koogipõhjale peotäis puisteid. Kasutage seda tehes õrnaid, mitte tugevaid patsutusi. Vältige puistete liiga sügavale glasuurisse surumist. Koo koogil kihiti, alustades põhjast ja liikudes ülespoole. See tagab, et puistad kantakse ühtlaselt. Korrake seda toimingut ka koogi keskmise ja ülemise osa puhul. See meetod sobib suurepäraselt suurte või kihiliste kookide puhul, mis võivad olla puistrialusel rullimiseks liiga haprad.

8
Kasutage nihkespaatlit, et pritsimiskiht õrnalt siluda. See eemaldab kõik üleliigsed puistad, mis jäid vastu jäätumist, ja paljastavad kohad, kuhu puistad ei kleepunud. Kui laigud on ilma pritsmeteta, suruge tugevalt, kuid ettevaatlikult neile vahele jäänud kohtadele pritsmed. Korrake seda protsessi kogu koogi ümber, kuni see on teie jaoks ühtlaselt kaetud.

9
Patsutada puista koogi peale, et välimust täiendada. Pöörake erilist tähelepanu koogi ülemisele servale ja proovige sõrmi õrnalt segada. Ärge tundke, et peate peal kasutama sarnast puistavärvi või -kujundust. Lõbutsege värvide ja kujunditega. Kui kasutasite külgedel vikerkaarevihre, muutke koogi ülaosa kontrastiks ühevärviliseks (nt lilla või kollane). Kui kasutasite külgedel tihedat puistakatet, puistake suuremaid konfettipudruseid juhuslikult laiali. peal. See aitab lõhkuda koogi küljelt hõivatud kujundust.

10
Kasutage šablooni, et luua oma koogi peale puistatav kujundus. Ostke šabloon või tehke pärgamentpaberist isiklik. See on suurepärane alternatiiv kogu koogi ülaosa puistetega katmisele. Lõika pärgamentpaberi abil välja lille-, südame- või muu kujundi šabloon, mis sobib hästi teie koogiga. Šabloon võib olla ka sõnad või numbrid, näiteks kellegi nimi sünnipäeva puhul või numbriline aasta vana-aastaõhtu tordi puhul.Joonistage ja lõigake küpsetuspaberisse oma valitud šabloonkujundus. Asetage šabloon jäätordi peale ja mullide eemaldamiseks siluge see tasaseks. Kandke trafareti piirjoonele väikese pintsliga õhuke kiht maisisiirupit ja seejärel täitke šabloon peenete või väikeste puistadega. Lõpuks pange kook 20 minutiks külmkappi tahenema, ja seejärel tõstke trafarett ettevaatlikult ja eemaldage see.

11
Täitke madal pann või küpsetusplaat 1 tassi (176 g) puistaga. Laota puistad laiali nii, et see kataks rulli keerates koogi külje. Kasutage vähem puistatust, kui soovite, et koogil oleks rohkem hajutatud kujundust, või kasutage kooki tihedamaks katmiseks rohkem puistasid. See meetod sobib ideaalselt väikeste ja tihedate kookide jaoks, mida saate käes liigutada.

12
Asetage üks käsi koogi põhjale ja ülaosale ning kandke see pannile. Kasutage selleks ühte kiiret liigutust. Ärge kukutage kooki pannile, kuna see võib põhjustada kooki murenemist või purunemist. Koogi pealmine osa ei tohiks seda tehes jääduda. Koogi ülaosa glasuur muudab selle ülekandmise raskemaks.

13
Toeta kook külili ja veereta see õrnalt läbi puiste, et see katta. Lase koogi kaalul puistad glasuuri sisse suruda. Koogile täiendava surve avaldamine matab puistad glasuuri sisse. Lisage küpsetusplaadile rohkem puisteid, kui kook hakkab otsa saama enne, kui kook on täielikult kaetud.

14
Tõsta kook jäätumata otstest üles ja tõsta taldrikule või tordialusele. Mõned puistad võivad kooki taldrikule või seistes maha pudeneda. Selle põhjuseks on asjaolu, et jäätumine on alles tardumas ja vajab aega, et korralikult kõveneda. Kasutage oma kätt või nihkespaatlit, et siluda kõik teisaldamise ajal ilmnenud puudused.

15
Kasutage koogi ülaosa külmutamiseks nihkespaatlit. Kui kandsite peale murenemiskihi ja seejärel teise glasuurkihi, korrake sama toimingut, et koogi pealispinna tekstuur ühtiks külgedega. Olge koogiserva glasuuriga ettevaatlik, et te ei segaks külgedele seatud puisteid.

16
Suru puistad koogi peale, kuni see on täielikult kaetud. Kui alustate sellest, et asetate keskele 1 või 2 peotäit puisteid, muudab see puiste laiali laotamise lihtsamaks. Selle asemel, et kasutada käsi, kasutage nihkespaatlit, et puistad ühtlaselt koogi peale jaotada.

17
Sulata 1–…“ tass (200 g) komme sulab väikeses potis keskmisel kuumusel. Segage segu pidevalt, et see ei põleks. Kasutage selleks valget, piima- või muud sulavat šokolaadikommi. Valige see, mis teie koogi maitset ja värvilahendust kõige paremini täiendab. Te ei pea kasutama kommisulameid. Selle asemel sulata küpsetusšokolaad või mõni muu šokolaadivorm. Lihtsalt teadke, et sulavad valge šokolaadi tahvlid või laastud on veidi kollakamad kui sulavad kommid. Võtke sulatatud valge šokolaad ja segage paar tilka toiduvärvi, et luua puistetele värviline alus. Valige värv, mis on teie valitud puistevalikuga kenasti kontrastiks.

18
Sulanud šokolaadi vedeldamiseks lisa â…› tassitäis (28 g) rasvainet. Jätkake segu segamist, kuni šokolaad on täielikult sulanud ja šokolaad hajub. Kui segu tundub endiselt liiga paks, et koogil olevale fondandile määrida, lisa veel kooki, kuni saavutad konsistentsi, millega oled rahul. Segu lahjendamise asemel lisa võrdne kogus kakaovõid.

19
Kasutage nihkespaatlit, et levitada segu kiiresti fondandile. Teie eesmärk on luua koogi külgedele ühtlane õhuke kiht. Komm sulab kõvaks umbes 8 minuti jooksul pärast pealekandmist, nii et peate fondanti võimalikult kiiresti jäässe panema, et puistad kleepuks. Kui lisate koogi peale puistad, siis määrige segu koogi ülaosale. hästi.

20
Suru oma käega puistad koogipõhja ümber. Selleks, et seda tõhusalt teha, vajuta ühe käega puistad peale ja teise käega keera kooki. See aitab puistad peale kanda kihiti, liikudes koogi alt ülespoole. See annab teile suurema kontrolli rakenduste üle. Kui teil on pöördalus, asetage kook selle peale ja tsentrifuugige seda protsessi kiirendamiseks pritsmete pealekandmiseks. Korrake seda protsessi koogi keskmise ja ülemise osa jaoks. Kui soovid koogi peale puistad peale panna, siis vajuta sinna ka puistad sisse.

21
Suru puistad nihkelabidaga õrnalt fondanti sisse. See ühtlustab kõik tükilised või hüübinud puistad koogi ümber ja eemaldab liigsed puistad, mis ei kleepunud. Täitke kujunduses kõik silmatorkavad augud või tühjad laigud, vajutades koogile rohkem puisteid. Pöörake erilist tähelepanu ülemisele servale, kuna peate võib-olla spetsiaalselt sellele alale puistad sisse suruma.

22
Enne selle teisaldamist või serveerimist laske koogi kaunistustel taheneda. Kommide sulamisegu ei tohiks kõvenemise lõpetamiseks kuluda rohkem kui 5 minutit. Kui kook on tahenenud, transportige see lauale, et pereliikmetele ja sõpradele näidata.