Kuidas suvikõrvitsat blanšeerida

Olenemata sellest, kas valmistate praepanni või säilitate sügavkülma talveks, on suvikõrvitsa blanšeerimine ülioluline toiduvalmistamisoskus, mida tuleb omandada. Suvikõrvitsa blanšeerimine on vajalik nii selle toiteväärtuse kui ka maitse ja välimuse säilitamiseks. Mõnede kiirete näpunäidete abil blanšeerite suvikõrvitsat kiiresti nagu professionaal!

1
Peske suvikõrvits harjaga ja seejärel kuivatage. Seisake kraanikausi kohal ja asetage suvikõrvits sooja voolava vee alla. Puhastage suvikõrvitsa pinda õrnalt köögiviljaharjaga, et eemaldada mustus. Jätkake suvikõrvitsa loputamist, kuni vesi on selge ja selle nahk tundub puhas. Patsutage suvikõrvitsa pind kuivaks, et tükeldamist alustades ei jääks köögiviljad märjaks ja libedaks. Kui see on eriti määrdunud, võite suvikõrvitsa pesemiseks kasutada pehmet taimset seepi või käteseepi. Kasutage kindlasti ainult väikest kogust seepi ja loputage köögiviljad enne keetmist põhjalikult, et see täielikult eemaldada. Kasutage nõudepesuharja juhuks, kui teil pole köögiviljaharja käepärast.

2
Eemalda suvikõrvitsalt kokanoaga otsad. Aseta suvikõrvits lõikelauale, hoides seda ühe käega tugevalt kinni. Kasutage koka nuga, et lõigata suvikõrvitsa mõlemad otsad umbes poole tolli kaugusel tipust, et eemaldada varre ja õie jäägid. Käsitsege nuga ettevaatlikult, kuna see on väga terav ja võib teid kergesti lõigata. Ärge kunagi tükeldage nii, et tera on suunatud sõrmede suunas. Need tükid on sitked ja neid on ebameeldiv süüa. Suvikõrvitsaotsad võite kas kompostida või visata prügikasti.

3
Haki suvikõrvits kuubikuteks, mille suurus on 2,5 cm (1 tolli). Lõika suvikõrvits oma koka noaga pikuti kaheks tükiks. Asetage suvikõrvitsa kaks poolt lõikelauale, lamedad küljed allapoole. See tagab, et see ei lähe hakkimise ajal rulli. Lõika iga suvikõrvits uuesti pikuti pooleks, seejärel lõigake see vastupidises suunas, risti pikkuste lõigetega, et moodustada väikesed kuubikud. Kasutage kindlasti teravat nuga, et hõlpsasti teha sujuvaid lõikeid. Olenevalt teie tüki suurusest lõikelaud, peate võib-olla lähedale asetama kausi, et saaksite kuubikud sinna üle kanda, kui lõikelaud hakkab täituma. Lõikamisõnnetuste vältimiseks hoidke lõikamisel kindlasti vaba tööala.

4
Pane suur pott vett keema. Täida suur pott soolata sooja veega. Asetage pott pliidile ja reguleerige kuumus keskmiselt kõrgele. Asetage potile kaas, et see kiiremini keeks. Veenduge, et pott oleks piisavalt suur, et mahutada suvikõrvitsat, mida kavatsete blanšeerida. Suvikõrvits peaks saama täielikult vette kasta, ilma et see oleks ülerahvastatud. See võib põhjustada suvikõrvitsate ebaühtlast küpsemist.

5
Kastke suvikõrvitsa kuubikud keevasse vette. Kui vesi on keema tõusnud, eemaldage poti kaas ja lisage suvikõrvits ettevaatlikult potti. Kaaluge suvikõrvitsa viimist lõikelaualt potti, et vältida pritsimist. Kui teil on traatkorv, mis mahub teie potti, laske suvikõrvits korvi kasutades vette. Traadist korv aitab vältida pritsmeid ja hõlbustab suvikõrvitsa veest väljavõtmist, kui see on blanšeerimise lõpetanud. Olge suvikõrvitsa potti viimisel väga ettevaatlik. Keev vesi võib nahka põletada, seega kaaluge lisakaitseks ahjukindade kandmist.

6
Lase suvikõrvitsal 3 või 4 minutit keeda. Reguleerige oma pliidi temperatuuri, et hoida keetmist mitu minutit. Segage suvikõrvitsat õrnalt üks või kaks korda 3–4 minuti jooksul, et see küpseks ühtlaselt. Olge ettevaatlik, et suvikõrvitsat mitte üle küpsetada. Katsetage suvikõrvitsat kahvliga, et kontrollida selle tekstuuri. Suvikõrvits peaks veest välja võttes ikka kõva olema. Suvikõrvitsakuubikute suurus määrab, kui kaua peaksite neid keevas vees hoidma. Kui tükeldate suvikõrvitsa kuubikuteks, mis on suuremad kui 2,5 cm (1 tolli), peate küpsetusaega umbes minuti võrra pikendama.

7
Tõsta suvikõrvits küpsetusprotsessi lõpetamiseks jääveega kaussi. Täitke suur kauss jää ja veega ning asetage see pliidi lähedale. Kui suvikõrvits on keemise lõpetanud, tõsta suvikõrvitsakuubikud ettevaatlikult lusikaga keeduveest jäävette. Lase suvikõrvitsal 1–2 minutit vees jahtuda. Suvikõrvitsakuubikute jahutamine jääveevannis on oluline toiduvalmistamise järsuks lõpetamiseks. Suvikõrvitsa üleküpsetamine blanšeerimise ajal võib kogemata köögiviljast toitaineid eemaldada. Suvikõrvits tundub katsudes jahe, kui küpsetusprotsess on peatatud. Kui suvikõrvits ei jahtu piisavalt kiiresti, kaaluge kaussi täiendava jää lisamist.

8
Kurna suvikõrvits kurnaga veest välja. Asetage kurn, nagu see, mida kasutate pasta kurnamiseks, tühja kraanikaussi. Kalla jäävett ja suvikõrvitsakuubikuid täis kauss ettevaatlikult kurni. Vesi liigub läbi kurn olevate aukude, jättes maha teie blanšeeritud suvikõrvitsa. Kui jää pole veel täielikult sulanud, peate võib-olla suvikõrvitsast käsitsi välja korjama kurni jäänud jää.

9
Kuivatage suvikõrvits enne küpsetamist või ladustamist paberrätikutega. Tõsta suvikõrvits kurnist kuiva kaussi või lõikelauale ja patsuta paberrätikutega õrnalt kuivaks. Enne värskelt blanšeeritud suvikõrvitsakuubikute küpsetamist või ladustamist peate eemaldama jääkvee. Kui paberrätik on veega küllastunud, vahetage suvikõrvitsa tõhusamaks kuivatamiseks värskele. Korduvkasutatavaks ja keskkonnasõbralikuks kuivatamiseks võite kasutada ka köögirätikut. Kuivatage suvikõrvits kindlasti väga õrnalt, et te ei kahjustaks selle struktuuri.