Kuidas teha Pumpkin Spice Latte

Pumpkin spice latte on paljude kohvijoojate sügislemmik. Need ilmuvad kohvikutesse ainult sügisel, kuid õnneks saate neid teha aastaringselt kodus. Jooki saab valmistada pliidiplaadil, mikrolaineahjus või isegi aeglases pliidis. Ükskõik, millise valite, olete maiuspalaks!

1
Sega piim, kõrvitsapüree ja suhkur. Valage piim 2-liitrisesse (2-liitrisesse) kastrulisse. Vahusta kõrvitsapüree ja suhkur. Jätka vahustamist, kuni kõrvitsapüree on täielikult segunenud. Veenduge, et kasutate tavalist kõrvitsapüreed, mitte kõrvitsapiruka segu. Kõrvitsapiruka segu sisaldab täiendavaid koostisosi, mis latte puhul ei tööta.

2
Kuumuta piimasegu keskmisel kuumusel. Asetage kastrul pliidile ja keerake kuumus keskmisele tasemele. Lase piimal soojeneda, kuni see hakkab aurama. Segage pidevalt ja ärge laske keema tõusta.

3
Lisage kõrvitsapiruka vürts, vaniljeekstrakt ja kohv. Kohv peab olema kange, muidu jääb latte liiga piimja maitsega. Võite kasutada kohvimasinast värskelt valmistatud kohvi või selle asemel lahustuvat kohvi. Traditsioonilisema latte jaoks kasutage selle asemel 1–2 ampsu espressot (umbes 30–60 milliliitrit).

4
Sega kõik veel kord läbi. Soovi korral võid segu käsiblenderiga pulseerida, et piim vahutavamaks muutuks.

5
Jagage latte kahe kruusi vahel. Tõsta igaüks peale vahukoort ja näpuotsaga kõrvitsapiruka vürtsi. Selle asemel võite kasutada ka kaneeli või muskaatpähklit.

6
Kuumuta väikeses potis kõrvitsapüree ja kõrvitsapiruka vürts. Sega väikeses kastrulis kõrvitsapüree ja kõrvitsapiruka vürts. Küpseta neid keskmisel kuumusel 2 minutit, pidevalt segades. Segu on valmis, kui see muutub lõhnavaks. Lisamaitse saamiseks lisage värskelt jahvatatud musta pipart. Veenduge, et kasutate tavalist kõrvitsapüreed, mitte kõrvitsapiruka segu.

7
Sega hulka suhkur. Jätkake segamist, kuni segu muutub paksuks ja siirupiseks. Kui soovite vähem magusat lattet, võite kasutada vähem suhkrut.

8
Sega juurde piim ja vaniljeekstrakt. Laske segul uuesti kuumeneda, kuid ärge laske sellel keema tõusta. See muudab latte maitse siirupisemaks, nagu kohvipoes. Midagi vähem magusat, kasutage ainult 1 supilusikatäit (15 milliliitrit) vaniljeekstrakti. Segage koostisosi pidevalt, et piim ei kõrbeks. Kasutatava piima tüüp on teie otsustada. Täispiim annab kõige rikkalikuma maitse ja kõige vahutavama, kuid rasvata piim muutub ka piisavalt vahuseks, et sellega töötada ja sellest saab veidi tervislikumat jooki.

9
Blenderda need kaks käsiblenderiga kokku. Jätkake segamist, kuni segu muutub vahuks. Selleks kulub umbes 15–30 sekundit. Võid kasutada ka tavalist blenderit või köögikombaini, kuid kindlasti hoia kaant tihedalt all ja keera selle ümber rätikud. Kui te seda ei tee, lekib segu välja. Kui teil pole blenderit, töötle segu vispliga. See ei jää aga nii sile ja valmis joogis võib siiski olla kõrvitsapüreed. Segu peaks muutuma väga vahuseks. Oodake rohkem vahtu, kui kasutasite täispiima, ja vähem, kui kasutasite madala rasvasisaldusega või rasvavaba piima.

10
Jaga espresso kahe kruusi vahel. Kui teil pole espressomasinat, võite proovida selle valmistamiseks kasutada lahustuvat espressopulbrit. Võite keeta ka ½ tassi (120 milliliitrit) kanget musta kohvi ja kasutada selle asemel. Kui kasutate kohvi, veenduge, et see oleks kange, vastasel juhul maitseb latte liiga piimjas.

11
Vala piimasegu kruusidesse. Piim ja espresso peaksid omavahel segunema, kuid kui ei, segage iga latte kiiresti. Kui teie piimasegus on püreest ikka veel liiga palju viljaliha, kaaluge selle kallamist läbi peene võrguga sõela.

12
Valmista vahukoor. Valage ¼ tassi (60 milliliitrit) rasket koort visplitega varustatud mikserisse või köögikombaini. Vahusta, kuni moodustub tugevad tipud. Võite selle asemel kasutada poest ostetud vahukoort ja jätta see samm vahele.

13
Kaunista latte vahukoorega. Kasutage laia lusika või kummilabidaga vahukoort ettevaatlikult igale lattele. Võite lattet veelgi kaunistada kaneeli, muskaatpähkli või rohkema kõrvitsapiruka vürtsiga.

14
Sega kõik koostisosad, välja arvatud kohv ja koor. Valage piim mikrolaineahjukindlasse kaussi. Vahusta kõrvitsapüree, suhkur, kõrvitsapiruka vürts ja vanill. Peenema kõrvitsamaitse saamiseks vähendage kõrvitsapüreed 1 supilusikatäie (15 grammi)ni. Veenduge, et kasutate tavalist kõrvitsapüreed. Kõrvitsapirukasegus on liiga palju lisaaineid.

15
Kata kauss kilega. Torka kahvli või vardaga õhutusava keskele. See võimaldab aurul välja pääseda.

16
Küpseta segu mikrolaineahjus, kuni see on kuum. Kui kaua see aega võtab, sõltub teie mikrolaineahju tugevusest. Enamiku mikrolaineahjude puhul peaks see aga võtma vaid 1–2 minutit.

17
Vahusta piima, kuni see muutub vahuks. Seda saate teha käsimikseri või tavalise vispliga. Selleks kulub umbes 30 sekundit.

18
Valage keedetud kohv suurde kruusi. Võite kasutada värskelt valmistatud kohvi või lahustuvat kohvi, kuid veenduge, et see oleks kange. Kui kasutad tavalist kohvi, jääb latte liiga piimjas. Selle asemel võite kasutada ka 1 kuni 2 ampsu espressot.

19
Vala piimasegu kruusi. Vajadusel segage lusikaga kiiresti.

20
Kaunista latte vahukoorega. Täiendava maitseelamuse saamiseks puista peale kõrvitsapiruka vürtsi. Selle asemel võite kasutada ka muskaatpähklit või kaneeli.

21
Valage kange keedetud kohv suurde aeglasesse pliidiplaadisse. Aeglane pliit peab olema piisavalt suur, et mahutada vähemalt 10 tassi (2,4 liitrit). Veenduge, et kohv oleks väga kange. Kui kasutad tavalist kohvi, tuleb latte liiga piimjas.

22
Lisa piim ja tugev vahukoor. Parem on täispiim, kuid võite kasutada ka 2% või kooritud piima. Eriti rikkaliku latte saamiseks lisage ½ tassi (120 milliliitrit) tugevat vahukoort. Vähem rikkaliku latte saamiseks lisage veel ½ tassi (120 milliliitrit) piima (sama tüüpi, mida varem kasutasite).

23
Sega hulka kõrvitsapüree, suhkur, vanill ja kõrvitsapiruka vürts. Jätkake vahustamist, kuni värvus ja tekstuur on ühtlased ning kõrvitsapüree on lahustunud. Veenduge, et kasutate tavalist kõrvitsapüreed, mitte kõrvitsapirukat. Kõrvitsapirukapüreele on lisatud liiga palju koostisaineid, mis mõjutab kogu retsepti.

24
Küpseta lattet HIGH-l 2 tundi. Hoidke aeglast pliiti selle aja jooksul kaetud. 1 tunni pärast segage lattet vispliga hoogsalt.

25
Serveerige lattet suurtes kruusides. Kaunista igaüks vahukoore ja puista kõrvitsapiruka vürtsiga.