Kuidas teha mini Piñata

Nautige Cinco de Mayo või oma järgmise taco teisipäeva vaimustust, kaunistades oma kodu või laua minipiinadega. Neid on lõbus ja lihtne teha ning disainivõimalused on lõputud. Võite teha lihtsa torukujulise piñata, millel on tõmbeklapp, et kommid vabastada, või võite teha traditsioonilisema kujuga piñata. Ükskõik, mille valite teha, saate kindlasti värvika ja maiuspalaküllase meistriteose.

1
Lõika pehmest paberist välja kaks 2-tollist (5-sentimeetrist) ruutu. See loob teie piñata aluse. Selle asemel, et oma piñata tikuga lüüa, tõmbate selle põhja külge kinnitatud saki. See purustab pehme paberi ja vabastab kommid.

2
Kleepige ühele ruudule tükk paela. Lõika paelatükk, eelistatavalt õhupall või lokipael. Kleepige lindi üks ots ühe ruudu keskele. Jätke teine ​​ruut praegu rahule. Korralikuma viimistluse saamiseks lõigake ruudu keskele pilu, seejärel libistage lindi ots pilusse ja kleepige see kinni.

3
Kleepige ruut tühja tualettpaberitoru põhja külge. Asetage ruut tühja tualettpaberi rulli ühele otsale. Veenduge, et lint jääks välja. Kleepige kõik ruudu nurgad rulli külge.

4
Lõika kolme erinevat värvi pehmest paberist kitsas riba. Virna kolme värvi pehme paber kokku. Lõika virnast välja paar 2-tollist (5 sentimeetrit) laiust riba. Riba peab jooksma kogu pehme paberi pikkuses. Lõikate seda hiljem veelgi. Selle asemel võite kasutada ka krepppaberit või krepppaberist vooderdusi.

5
Lõika ribadeks 1,5 tolli (3,81 sentimeetri) pikkune narmas. Voldi ribad mitu korda pooleks. Lõika kitsad, ühtlaselt asetsevad pilud ühte serva. Avage ja eraldage ribad, et paljastada oma narmad. Kui kitsad pilud on, on teie otsustada, kuid ideaalne oleks ¼ kuni ½ tolli (0,64–1,27 sentimeetrit).

6
Alusta ääriste liimimist tualettpaberi rulli külge. Joonistage tualettpaberi rulli alumise serva ümber liimijoon. Keerake oma narmad ümber rulli, surudes ülemise/sileda serva liimi sisse. Lõika üleliigne narmas ära ja säilita see järgmisele reale. Rulli alumine pool on sama külg, millel on paelaga nelinurkne paber. Siidipaberi saab kinnitada ka kahepoolse teibiga.

7
Liimige oma teine ​​narmarida rulli külge, kattudes esimesega. Tõmmake liimijoon toru ümber, otse esimese serva kohale. Keerake narmastega pehme paber toru ümber, surudes see liimi sisse, seejärel lõigake liigne osa ära. Narmad kattuvad ükshaaval põhjaga.

8
Jätkake narmaste ridade liimimist sarnaselt. Vahetage värve umbes â…“ teel ja uuesti â…” teel. Iga värv peaks võtma torul võrdsel määral ruumi. Jätkake ridade tööd, kuni olete tipu lähedal. Jäta viimane rida praegu katmata.

9
Täida piñata umbes â…” teel kommidega. Valige väikesed kerged kommid, nagu M&Ms või Skittles. Ka pakendatud kommid toimivad, kui need on kerged. Vältige midagi liiga rasket või kleepuvat ning ärge täitke toru üle. Tahad, et kommid sees ragiseksid.

10
Katke piñata ülaosa teise 2-tollise (5-sentimeetrise) pehmepaberiruuduga. Kinnitage nurgad lindiribaga. Ärge muretsege, kui see ei näe täiuslik välja. Te katate lindi hiljem kinni.

11
Lisage rippuv lint. Lõika veel üks loki-/õhupallipaela tükk. Kleepige mõlemad otsad piñata ülaosa külge nii, et see moodustaks käepideme, nagu korv. Jällegi, ärge muretsege lindi kuvamise pärast.

12
Lisage viimane rida narmasid piñata ülemise serva ümber. See katab pehme paberiruudu servad ja lindi otsad.

13
Jälgige õhukesele papi lehele lihtne kujundus. Kõige populaarsem kujundus on eesel, kuid on ka palju muid võimalusi, näiteks: jäätisekäbid, sõõrikud, südamed ja tähed. Kujundus peaks olema ligikaudu teie käe suurune. Plakatitahvel sobib selleks hästi. Võite kasutada ka pappi või teraviljakarpi.

14
Lõika kujundus välja. Kasutage kujundust teise identse kujunduse jälgimiseks teisele õhukesele papilehele. Lõika ka see kujundus välja. Saate selle kääridega välja lõigata või täpsuse huvides kasutada käsitöötera.

15
Lõika õhukesest papist pikk riba. Riba peab olema umbes 1½ tolli (3,8 sentimeetrit) lai ja piisavalt pikk, et ümbritseda teie kujunduse perimeetrit. Vajadusel lõigake mitu riba ja teibige need kokku. Kui teie kujundusel on sisemine kuju, näiteks sõõrik, lõigake kindlasti ka selle jaoks riba välja.

16
Kinnitage esimene riba ümber esimese kujundi servade. Asetage mitu lindi riba oma esimese kuju servade ümber nii lähestikku kui võimalik. Pöörake kuju ümber nii, et lindi kleepuv pool oleks ülespoole. Keerake õhuke pappriba ümber oma kuju servade. Kinnitage see välja kleepuvate kleeplindiga. Kui soovite oma piñata kommidega täita, jätke piñata põhja 1–2-tolline (2,5–5-sentimeetrine) vahe. Kui teie piñata on terava põhjaga, tehke küljele vahe. Kui soovite lisada riputusnööri, torkake ülemise seina keskele auk. Voldi mõni nöör pooleks ja sõlmi otsad sõlme. Suru kokkuvolditud ots läbi augu üles nii, et sõlmed jääksid seestpoolt.

17
Kleepige teine ​​kuju ülaosale. Asetage mitu lindi riba teise kujundi servade ümber, nii tihedalt kui võimalik. Asetage see kleeplint allapoole esimese peale. Voldi teibitükid õhukesest pappribast tehtud külgseintele.

18
Täida piñata soovi korral kommidega. Kui kavatsete piñata kaunistusena kasutada, ei pea te seda kommidega täitma. Valige pakendatud kerged kommid. Samuti võivad töötada kõvad, mittekleepuvad kommid, nagu M&Ms ja Skittles. Vältige kõike, mis on liiga raske või mahukas, ja ärge toppige oma piñata liiga palju; tahad, et komm sees ragiseks.

19
Katke vahe, kui täitsite oma piñata kommidega. Kui täitsite oma piñata kommidega, on teie põhjas tühimik, mis tuleb kinni katta. Lõika pehmest paberist või krepppaberist 3 x 1½ tolli (7,62 x 3,8 sentimeetrit) tükk. Asetage see vahe kohale ja kinnitage servad teibi või liimiga.

20
Lõika pehmest paberist või krepppaberist välja 1-tollised (2,5 sentimeetri) laiused ribad. Riba peab jooksma kogu pehme paberi pikkuses. Ärge muretsege, kui see tundub liiga pikk; lõikate selle hiljem maha. Võite selle asemel kasutada ka krepppaberist lipsu. Huvitavama välimusega piñata jaoks kasutage vähemalt kahte erinevat värvi; kolm oleks veel parem.

21
Lõika pehmepabeririba ühte serva ¾ tolli (1,91 sentimeetri) sügav serv. Voldi riba esmalt mitu korda pooleks, seejärel lõika ühte serva mitu ühtlaselt asetsevat pilu. Voldi riba lahti, et paljastada oma narmad. Kui laiad need pilud on, on teie otsustada, kuid ideaalne oleks ¼ tolli (0,64 sentimeetrit).

22
Liimige esimene narmarida piñata alumisse serva. Joonistage piñata alumise serva ümber liimijoon. Keerake narmad ümber piñata, surudes serva ülemise/sileda osa liimi sisse. Kui te ei plaani oma piñata laiali murda, võite selle asemel kasutada kahepoolset teipi.

23
Jätkake ääre liimimist piñata külge, kattudes iga reaga. Kandke järgmine liimirida esimese serva kohale. Suru teine ​​narmasriba liimi sisse, nii et tutiosa katab sileda osa.

24
Kandke oma piñata üla- ja alaosale pehme paber. Olenevalt teie loodud kujundist võivad teie piñata ülemisel ja alumisel seinal siiski olla paljad laigud. Katke need plaastrid 1½ tolli (3,8 sentimeetri) laiuste pehme paberiribadega. Ärge lisage neile narmad.

25
Kaaluge täiendavate kujundite lisamist lõigatud ehituspaberi või kartongiga. Te ei pea seda tegema, kuid saate muuta oma piñata huvitavamaks, liimides servale lõigatud paberi. Lõika mõned kujundid ehituspaberist või kartongist välja, seejärel liimige need piñata külge. Kuid ärge laske end siin meelitada; vähem on rohkem!

26
Valmis.