Kuidas teha käsna kooki

SpongeBob SquarePants on animeeritud tegelane lastele mõeldud telesarjast. Peategelane on SpongeBob, kes on ristkülikukujuline kollane merekäsn, kes elab ookeani põhjas. Paavo kook on fantastiline viis kaunistada kooki lapse sünnipäevapeoks või muuks tähistamiseks. Kuigi selle stiili kook nõuab mitmeid väikeseid komponente, on seda tegelikult üsna lihtne valmistada.

1
Koguge oma varud kokku. Paavo koogi valmistamiseks alustate kolme põhilise ristkülikukujulise koogiga. Seejärel asetate koogid kihiti, et luua põhikuju, ja kasutate koogi kaunistamiseks fondanti ja kujundate Paavo iseloomulikud omadused. Kookide valmistamiseks vajate oma koostisosi ja köögitarvikuid, sealhulgas: 350 F (177 C) eelsoojendatud ahi; suur ja väike kauss käsisegisti; 3 ristkülikukujulist koogivormi, igaüks 7 × 11 tolli (18 × 28 cm), määritud3 traadist jahutusriiulid

2
Vahusta või ja suhkur. Asetage või suurde segamisnõusse ja vahustage seda saumikseriga keskmisel kiirusel üks kuni kaks minutit. Lisa suhkur ja jätka vahustamist veel seitse minutit. Kui sul pole saumikserit või visplit, võid kasutada statsionaarset mikserit.

3
Lisa munad. Murra üks muna väikesesse kaussi ja eemalda kõik kooretükid, kui need sisse kukuvad. Seejärel lisa muna või ja suhkru segule. Vahusta segu keskmisel kiirusel, kuni see on täielikult segunenud. Korrake ülejäänud munade puhul, lisades igaüks eraldi. Alati on hea mõte kõigepealt munad eraldi kaussi purustada, sest nii ei lähe kooretükid taignasse kaduma.

4
Lisa jahu ja piim. Sõelu pool jahust koos munade, või ja suhkruga kaussi. Vahusta segu keskmisel kiirusel, kuni kõik koostisosad on lihtsalt segunenud. Seejärel lisage pool piimast ja jätkake peksmist, et koostisosad läheksid kokku. Sõelu ja klopi sisse ülejäänud jahu, millele järgneb ülejäänud piim.Ise kerkiva jahu valmistamiseks lisa 1½ teelusikatäit (6 g) küpsetuspulbrit ja ¼ teelusikatäit (1,5 g) soola ühe tassi universaalse toote kohta. jahu.

5
Lisa vanilje. Vahusta segu veel üks minut või kuni kõik koostisosad on segunenud. Lõpetage kohe, kui kõik tükid on kadunud ja kõik on täielikult segunenud. Taigna üle segamisel tekib jahus gluteen ning tulemuseks on sitke ja tihe kook.

6
Vala tainas ja küpseta koogid. Jaga taigen võrdselt kolme võiga määritud koogivormi vahel. Taigna tasandamiseks koputage koogivorme vastu tasast pinda. Tõsta koogid eelsoojendatud ahju ja küpseta 25-30 minutit. Kook on valmis, kui koogi keskele torgatud hambaork väljub puhtana. Kui teil on ainult üks ristkülikukujuline koogivorm, küpsetage kolm kooki eraldi partiidena. Võite kasutada ka 9×13-tollist (23-tollist). -33 cm) koogivormid, kui teil on see suurus. Kook tuleb veidi suurem ja veidi lühem.

7
Jahuta koogid. Kui koogid on valmis, võta need ahjust välja ja tõsta kõrvale 10 minutiks jahtuma. Seejärel keerake koogid traadist jahutusrestidele ja laske neil umbes üks kuni kaks tundi toatemperatuurini jahtuda. Kui ootate, kuni koogid jahtuvad, võite valmistada glasuuri ja fondanti. Kui proovite kooki külmutada, kui see on veel kuum, siis glasuur sulab.

8
Sulata vahukommid. Tehke topeltboiler, asetades suure klaaskausi keskmise kastrulisse, mis on täidetud 1 tolli (2,5 cm) veega. Lisa kaussi vahukommid ja vesi ning kuumuta kahekordne boiler keskmisel kuumusel. Segage regulaarselt, kuni vahukommid sulavad, kuni need on täielikult sulanud ja sile. Võite kasutada ka korralikku kahekordset boilerit, kui see on olemas. Veenduge, et vesi ei puudutaks klaasnõu põhja. Kui toll vett on liiga palju, valage veidi vett välja, vastasel juhul võivad vahukommid kõrbeda.

9
Lisa sulatatud kommid. Kui vahukommid on täielikult sulanud, eemaldage topeltboiler tulelt. Asetage kauss kuumakindlale pinnale või matile. Valage sisse sulavad kommid, kuni vahukomm on veel soe, ja segage, kuni need on täielikult sulanud ja segunenud. Kommide sulamine muudab fondandi tugevamaks ja elastsemaks ning hoiab ära selle liiga kiire kuivamise.

10
Valmista tainas. Sega suhkru ja vahukommi segu. Sega puulusikaga, kuni kogu suhkur on segunenud. Seejärel kummuta tainas tuhksuhkruga üle puistatud tasasele pinnale. Sõtkuge segu, kuni see muutub pehmeks kleepuvaks tainaks. Kui segate esimest korda suhkrut ja vahukommi, võite käsitsi segamise asemel kasutada taignakonksuga varustatud alust või käsimikserit.

11
Jätke tainas maha. Kata tainas õhukese taimse kihinaga. Mähi tainas tihedalt kilekihi sisse. Asetage tainas suletavasse kilekotti, suruge kogu õhk välja ja sulgege kott. Seejärel tõsta tainas külmkappi ja lase seista vähemalt neli tundi. Lase tainal seista nii kaua kui võimalik, ideaalis üleöö.

12
Jaga fondant. Kui tainas on rahunenud, eemaldage see külmkapist ja laske 30 minutit kuni tund toatemperatuurini soojeneda. Seejärel jagage fondant terava noaga viieks osaks: lõigake fondant pooleks ja asetage pool kollase keha jaoks kõrvale. Jagage teine ​​pool taignast kolmeks võrdseks osaks. Tõstke kaks neist pruunide ja valgete aktsentide jaoks kõrvale. Ülejäänud taignaosaga jagage see uuesti pooleks. See on mõeldud punaste ja siniste aktsentide jaoks.

13
Värvige fondant. Asetage suurim kogus fondanti tuhksuhkruga üle puistatud tasasele pinnale. Lisa 10 tilka kollast geeljas toiduvärvi ja sõtku värv tainasse, et see ühtlaselt jaotuks. Soovitud kollase tooni saavutamiseks lisage vajadusel rohkem värvi. Korrake seda väiksemate taignaosade ja ülejäänud värvidega, lisades toiduvärvi viie tilga kaupa. Ristsaastumise vältimiseks pühkige kindlasti värvide vahelt maha. Taigna valge osa jaoks jätke see lihtsalt algse fondandi värvi.

14
Valmista glasuur. Asetage või keskmisesse segamisnõusse ja vahustage saumikseriga keskmisel kiirusel üks kuni kaks minutit. Lisa pool suhkrust ja kakaost ning klopi seguks. Lisa pool piimast ja klopi läbi, seejärel ülejäänud suhkur ja kakao. Vala sisse viimane piim ja vahusta kolm kuni neli minutit keskmisel kiirusel. Lõpuks lisa vanilje ja vahusta veel minut.

15
Värvige glasuur. Suurem osa glasuurist kulub kookide kihistamiseks ja fondandi liimina, kuid vaja on ka musta glasuuri, et koogil oleks erinevaid aktsente. Eemaldage veerand glasuurist ja asetage see eraldi kaussi. Lisage väikesele glasuurile viis tilka musta toiduvärvi ja peksake, et värv jaotuks. Musta härmatise saamiseks lisage vajadusel rohkem värvi.

16
Pane koogikihid kokku. Lõika pika koogi või leivanoaga iga koogi pealt õhuke kiht ära, et pind tasandada. Aseta üks kook koogivaagnale või serveerimistaldrikule. Määri koogi peale pruuni glasuuriga kiht. Aseta teine ​​kook esimese koogi peale. Määri teise koogi peale glasuurkiht. Aseta kolmas kook teise koogi peale.

17
Külmuta koogid. Kui oled kolm koogikihti kokku pannud, määri koogi peale ja külgedele glasuurkiht. Silu glasuuri pind ühtlaseks, et fondandil oleks ühtlane pind, millele kleepuda. Aseta kook külmkappi ja lase glasuuril umbes 30 minutit puhata. 30 minuti pärast võta kook külmikust välja ja aseta see nii, et ristkülik on teie tööpinnal pikisuunas (vertikaalselt) teie ees.

18
Tehke kollane Paavo keha. Pöörake kollane fondant tuhksuhkruga üle puistatud tasasele pinnale. Kasutage taignarulli, et rullida fondant välja 0,3 cm paksuseks ristkülikuks. Võtke fondant ettevaatlikult üles ja asetage see koogi ülemisele kolmele neljandikule. Alustades koogi keskosast, suruge fondant õrnalt alla, vormides selle koogi ülaosale ja külgedele. Kui jõuate koogipõhjani, lõigake üleliigne maha pitsalõikuriga. Seejärel suru fondandi servad koogipõhjale. Ülejäänud kollane fondant tõsta nina ja põskede jaoks kõrvale.

19
Tee pruunid püksid. Rulli pruun fondant lahti samamoodi nagu kollast. Kasutage pitsalõikurit, et lõigata fondandi ülemine serv sirgjooneliselt maha. See on Paavo pükste vöökoht. Võtke fondant üles ja asetage see tordi alumise 2 tolli (5 cm) peale. Vajutage fondant õrnalt alla, vormides selle koogi ülaosa ja külgede külge. Lõigake üleliigne osa aluse ümbert ja asetage see kõrvale.

20
Tehke valge särk. Rullige valge fondant ristkülikuks, nagu tegite kollase ja pruuniga. Veenduge, et ristkülik oleks vähemalt 10 tolli (25 cm) pikk ja kaks tolli (5 cm) lai. Kasutage pitsalõikurit, et lõigata valgest fondandist 2-tolline (5 cm) pikisuunaline riba. Jäta ülejäänud fondant lahti rullima. Aseta valge riba koogile pruuni ja kollase fondandi vahele. Ärge muretsege, kui valge kattub kollasega. Vajutage valge fondant õrnalt koogi sisse ja suruge see koogi mõlemale küljele. Lõika üleliigne osa ära ja pane kõrvale.

21
Torgake lohud. Kasutades ümmargust koogitööriista, suurt marmorit või golfipalli, torgake koogi peale ja külgedele mõned lohud. Need on mõeldud käsna aukude kordamiseks. Jälgige fondanti umbes poole tolli (1,3 cm) sügavusele.

22
Tee silmad. Kasutage ümmargust 2-tollise (5 cm) läbimõõduga küpsisevormi ja lõigake valgest fondandist välja kaks ringi. Seejärel rullige sinine fondant ringiks (kaheksandiktollise paksusega) ja lõigake välja kaks 1-tollist ringi. Asetage üks sinine ring iga valge ringi keskele ja vajutage sinist õrnalt alla, et see paigale kinnitada.Asend silmad umbes 1,5 tolli (3,8 cm) koogi ülaosast. Asetage need kollase fondandi peale, kõrvuti koogi keskele. Pupilli moodustamiseks asetage iga sinise ringi keskele hernesuurune must glasuur.

23
Tehke nina ja põsed. Murdke maha nii palju kollast fondanti, et saaksite kolm pooletollise läbimõõduga palli. Võtke üks pall ja veeretage seda käte vahel, et see pikeneks 1-tolliseks (2,5 cm) ninatoruks. Asetage toru kahe silma alla ja vahele. Põskede tegemiseks asetage kummagi silma välisnurka kollase fondandi pall.

24
Loo suu. Suu moodustamiseks tehke fondandisse ettevaatlikult terava noaga pilu. Pilu peaks olema koogi keskel olev nõgus poolring, mis ühendab kahte põski. Hammaste tegemiseks libistage kaks kommikattega närimiskummi suu jaoks tehtud pilusse. Asetage kommiga kaetud närimiskummid suu keskkoha lähedale, üksteisest umbes 0,5 tolli (1,3 cm) kaugusele.

25
Loo lips. Rulli punane fondant ruudukujuliseks. Lõika pitsalõikuri või noaga välja umbes 1,5 tolli (3,8 cm) pikliku ülaosaga rombikujuline kuju. Asetage lips pikisuunas valge ja pruuni fondandi peale, särgi keskele, piklik osa üleval. Lõika ära kõik üleliigsed osad, et lips ei ulatuks üle valge fondandi.

26
Tooge välja omadused. Asetage must glasuur kondiitrikotti ja kinnitage kott väikese ümmarguse otsaga. Kasutage kondiitrikotti mustade joonte tõmbamiseks, et joonistada Paavo silmade, vöökoha, lipsu ja hammaste piirjooni. Samuti saate musta glasuuriga luua lisafunktsioone, sealhulgas vöö ja krae. Krae valmistamiseks looge mõlemal pool lipsu üks tagurpidi kolmnurk.