Kuidas teha fondant lilli

Võtke oma kook ja kaunistage see ka kaunite fondandist valmistatud õitega. Fondant on söödav glasuur, mis on tavalisest glasuurist paksem, nii et see sobib suurepäraselt kaunite koogikaunistuste kujundamiseks. Ise proovimiseks vormi roosid või nelgid käsitsi või kui soovid lihtsamat meetodit, meisterda vormi abil kaunimad kroonlehed.

1
Rullige fondant 0,32 cm (1–8 tolli) paksuseks lapiks. Fondandi tasandamiseks kasutage taignarulli, vajutades õrnalt tihvti edasi-tagasi liigutades, veendumaks, et kogu fondant on ühtlase paksusega. Võite kasutada oma nelgi jaoks mis tahes värvi fondanti. Et vältida fondandi kleepumist Taignarullile või tööpinnale pühkige enne alustamist nii pinda kui ka taignarulli vähese maisitärklisega või kandke õhuke kiht. Fondandi värvi muutmiseks pigistage fondandile paar tilka geelvärvi. Seejärel masseerige see sisse, sõtkudes fondanti, et värv leviks ühtlaselt kõikjale.

2
Lõika välja 5 erineva suurusega ringi. Lamendatud fondandist ringide moodustamiseks kasutage fondandi lõikureid või küpsiselõikureid. Alustage suurimast ringist, mis on teie lille alus. Seejärel tehke veidi väiksem ring, jätkates ülejäänud 3 tüki suuruse vähendamist. Väiksemate või suuremate lillede loomiseks kohandage ringide läbimõõtu vastavalt vajadusele. Täidlasemate lillede jaoks lõigake välja rohkem kui 5 ringi. Kui te seda ei tee. Kui teil pole fondant või küpsisevormi, võite kasutada kõike, mis on ringikujuline, näiteks joogiklaasi põhja. Suru see fondanti sisse ja lõika noaga ümber.

3
Keerake hambaork ümber iga ringi servade, et tekiks volangid. Suru hambatiku pikkus kergelt fondanti sisse. Loksutage seda edasi-tagasi, liigutades seda ümber ringi perimeetri. See põhjustab fondant kõverdumise voldistavaks servaks. Korrake kõigil 5 ringil. Olge ettevaatlik, et mitte liiga tugevalt vajutada, et te ei lõikaks hambaorkuga fondanti läbi. Tahad lihtsalt teha taande. Mõned pagarid otsustavad selle etapi ajal oma fondandi vahust vormitavale matile asetada. See annab lilledele veidi pehmenduse, et vältida nende rebenemist või leti külge kleepumist.

4
Vajutage suurim ring fondandi vormimise tassi. See on teie lille põhi. Asetage see fondandi vormimistopsi nii, et servad kõverduksid kergelt, andes teile lameda lille asemel kena kõvera kuju. Fondandi moodustamise tasside asemel võite kasutada väikest ramekani või isegi tühja munakarpi. Kui olete mures topside külge kleepuva fondandi kohta puistake esmalt tasside siseküljele veidi maisitärklist.

5
Pintselda ringile vett väikese pintsliga. Vesi toimib nagu liim, mis hoiab lilli koos. Kasutage lihtsalt nii palju vett, et fondandi ülaosa niisutada. Vältige selle läbi imbumist või nii palju vett, et see loksub ringi keskele. Ärge kasutage pintslit, mida on kasutatud värvi või muude mürgiste ainete jaoks. Ostke täiesti uus, mis pole saastunud.

6
Asetage peale veel 4 ringi, pintseldades iga kihi vahele vett. Järjesta 4 ringi kahanevas järjekorras nii, et väikseim ring oleks viimane kiht. Kasutage tilk vett iga fondandi ringi vahel, et need kokku liimida. Vajutage igale kihti kergelt alla, kui asetate selle fondandi tassi, et see kindlalt eelmise ringi külge kinnituks.

7
Enne kasutamist laske lilledel 24 tundi kuivada. Asetage lilled kuiva, toasooja kohta tahenema. Mida kuivemad on lilled, seda paremini nad oma kuju hoiavad. Säilitage lilli, mida te kohe ei kasuta, õhukindlas anumas külmkapis kuni 2 nädalat.

8
Rullige fondant ristkülikukujuliseks, mille paksus on 0,32 cm. Soovite, et fondant oleks piisavalt õhuke, et õied ei näeks kohmakad välja, kuid samas piisavalt paksud, et see kroonlehtede moodustamisel ei rebeneks. Kasutage taignarulli õrna survega, et jaotada fondant ühtlaselt tasasele pinnale. Kui soovite, et fondand ei kleepuks, kandke pinnale kiht kreemi või puistake maisitärklist. Kasutage roosat või punast fondanti realistlike rooside jaoks. Siiski võite kasutada mis tahes värvi, mida soovite. Vajadusel lõigake servad noaga, et luua oma ristkülik.

9
Lõika fondandist riba, mille laius on 1,5–2 tolli (3,8–5,1 cm). Riba pikkus ei ole oluline, kuid laius ei tohiks olla suurem kui 2 tolli (5,1 cm) või roos on liiga jäme. Võinuga on piisavalt terav, et fondandist läbi lõigata. Lõigake roose nii palju ribasid, kui soovite. Igast ribast saab 1 roosi.

10
Voldi riba pikuti pooleks. Joondage fondandi pikad servad, veendumaks, et voldid tüki täpselt keskele alla. Ärge purustage kahte külge kokku. Lihtsalt asetage need üksteise peale, nii et näete nende vahel olevat kortsu. Kui teil on raskusi fondandi voltimisega, võib teil olla liiga õhuke tükk. Lõika laiem riba uuesti.

11
Rulli riba üles, näpista põhja, et moodustada koonuse kuju. Hoidke avatud serv ülespoole. Suruge volditud riba alumine osa rullides pöidla ja nimetissõrme vahele, nii et see kitseneb veidi allapoole. Mida tihedamalt riba rullite, seda väiksem on teie roos. Kui keerate alla täiendava fondanti, siis lihtsalt näpistage seda sõrmedega. Kui soovite, et roos paremini kuju hoiaks, pintseldage enne rullimist piki riba vett. Vesi toimib liimina.

12
Pange roosid 24 tunniks toatemperatuurile kuivama. Ärge kasutage roose kohe koogi kaunistamiseks, sest vastasel juhul lagunevad need laiali või lähevad valesti. Kui lasete neil esmalt kuivada, muutuvad need õiekujuliseks. Kui te ei kasuta oma roose kohe, hoidke neid külmkapis õhukindlas anumas kuni 2 nädalat.

13
Tupsutage väikese pintsliga igasse vormi maisitärklist. Maisitärklis hoiab ära fondandi kleepumise vormi külge. Kasutage uhiuut pintslit, mida pole varem kasutatud, et sellel ei oleks kahjulikke värvikemikaale. Katke kindlasti iga väiksemgi pragu vormis. Kui vormis on palju üleliigset maisitärklist, pöörake see ümber ja koputage seda õrnalt, et eemaldada liigne pulber.

14
Murrake fondantitükk, mis on umbes sama suur kui teie hallitus. Kui kasutate väga väikest lillevormi, vajate väiksemat tükki. Ärge muretsege, kui see pole täpne; vajate lihtsalt piisavalt fondanti, et vähemalt vorm täita. Kui soovite, võite fondandi oma vormi suuruseks rullida. See võib hõlbustada fondanti hiljem ühtlaselt vormi surumist, kuid see pole vajalik.

15
Suru fondantitükk vormi, täites selle täielikult. Lükake fondant sõrmedega tugevalt alla, veendudes, et pääsete selle igasse nurka. See on okei, kui teie fondant valgub üle hallituse. Parem on see üle täita kui alatäita. Kui teie fondantitükk ei täida kogu vormi, katke rohkem fondanti ja suruge see algse tüki peale.

16
Raseerige noaga vormist üleliigne fondant. Kasutage saagimisliigutust, et nuga hoolikalt vormi ülaosas liigutada, tõmmates liikudes sõrmedega üleliigset fondanti. See peaks tasandama vormi sees olevat fondanti. Kui te vormi ülaosa (mis on lille alumine osa) tasaseks ei tee, on teil probleeme valmis lille kleepimisega koogi või koogi külge. Võite kasutada noa asemel glasuuriga spaatlit.

17
Aseta täidetud vormid 20 minutiks sügavkülma. See muudab fondandi kõvaks, nii et seda on lihtsam vormidest eemaldada. Asetage lilled riiulile, kus nad on tasaselt ja neid ei segata. Seadistage köögitaimer või kasutage kellaaja jälgimiseks oma telefoni kellarakendust.

18
Võta vormid sügavkülmast välja ja tõsta lilled vormist välja. Need peaksid kergesti välja tulema. Töötage kiiresti, et lilled ei kuumeneks vormides, muutes nende puhta väljatoomise keerulisemaks. Olge lilledega ettevaatlik, kui neid eemaldate. Need ei ole veel täielikult kuivanud, nii et liiga suur jõud võib nende kuju muuta. Kui fondant ei tule vormist välja, jätke see enne uuesti proovimist veidi kauemaks.

19
Laske lilledel vähemalt 24 tundi kuivada. Asetage lilled toasoojasse kohta tahenema. Kui see on liiga soe, ei kuiva fondant nii hästi või lilled kaotavad oma kuju. Hoidke lilli, mida te kohe ei kasuta, õhukindlas anumas külmkapis kuni 2 nädalat.