Kuidas Fondandiga kaunistada

Kui proovite muuta omatehtud koogid eriti suurejooneliseks või professionaalseks, õppige, kuidas kaunistada fondandiga. Fondant on paks suhkruga pasta, mida saab rullida, et kook sujuvalt katta. Samuti saate koogile kandmiseks teha mitmesuguseid kolmemõõtmelisi fondantkaunistusi. Kuna fondanti käsitsetakse ja säilitatakse teisiti kui traditsioonilisi glasuure, õppige, kuidas fondanti järgmise magustoidu jaoks tõhusalt kasutada.

1
Määri kook võikreemiga. Asetage kook tööpinnale, näiteks küpsetuspaberile või silikoonmatile. Enne alustamist veenduge, et koogi ülaosa oleks tasane. Katke koogi ülaosa ja küljed enda valitud võikreemiga. Täisvõist koosneva võikreemi kasutamine aitab fondandil koogile kleepuda ja võib varjata küpsetatud koogi puudused. Võib-olla soovite koogi asetada laisale susanile. et saaksite seda pöörates härmatada.

2
Tõsta jäätunud kook külmkappi. Tõsta jäätunud kook 15–20 minutiks külmkappi. Võikreemi glasuur peaks asetsema nii, et pind oleks kindel ja hõlpsasti töödeldav. Lihtsalt veenduge, et külmkapis oleks piisavalt ruumi koogi sättimiseks, et külmikus olevad asjad kooki ei põrutaks ega tõmbleks. Kui elate soojas kliimas või on kuum aastaaeg, peate võib-olla külmkappi panema. kook pikem. Hoia külmkapis, kuni glasuur on veidi tahenenud ja näpp ei jäta katsudes muljet.

3
Sõtku ja rulli fondant lahti. Võtke valmis fondantglasuur ja sõtke seda kätega, kuni see on tainas elastne. Puhastage oma tööpind maisitärklise või tuhksuhkruga ja asetage sellele fondant. Kasutage rasket taignarulli ja rullige fondant igas suunas välja. Tõstke fondant iga paari pöörde järel üles, et veenduda, et see ei kleepuks teie tööpinna külge. Kui on, puista peale veel veidi maisitärklist või tuhksuhkrut. Jätkake rullimist, kuni saavutate oma koogi jaoks vajaliku suuruse. Rullige alati rohkem fondanti, kui te tegelikult koogile panete. Näiteks kahekihilise 8-tollise koogi jaoks peate rullima 2 1/2 naela fondanti, kuid kasutate ainult 1 1/2 naela. Kui märkate pisikesi õhumulle, lööge need ettevaatlikult nõelaga. või pin.Sõtkumine on oluline fondandis sisalduvate suhkrukristallide lagundamiseks, mis annab sellele sileda tekstuuri.

4
Katke fondant taignarulli või pika silindri peale. Eemaldage jäätunud kook külmkapist ja piserdage see värske veega üle. See aitab fondandil koogile kleepuda ja hoiab ära selle kuivamise. Koguge oma õhukeseks rullitud fondant kokku, hoides kerget taignarulli või pikka silindrit paar tolli fondandi keskpunktist kõrgemal. Kasutage teist kätt ja katke pool fondandist ettevaatlikult taignarulli peale, nii et see jääks teisele poole. Fondanti võib ka kätega tõsta ja teisaldada, kuid rohkem käsitsedes on oht, et fondant rebeneb. Rulli kasutamine tihvt või silinder tagab ka selle, et maisitärklise pool jääb põhja. Nii jääb teie koogi pealt ja külgedelt nähtavale läikiv pool.

5
Kata fondant koogile. Hoidke fondandiga taignarulli koogi keskosa kohal ja langetage see koogi poole. Rullige fondant taignarulli küljest lahti, nii et see langeb järk-järgult üle kogu koogi. Fondant peaks katma koogi ülaosa ning ulatuma alla ja mööda koogi külgi.

6
Silu fondant. Kasutage plastist fondandi silumisvahendit ja hõõruge või poleerige õrnalt fondandiga kaetud koogi külgi. Rakendage õrnalt survet, kui töötate ümber kogu koogi külje. See silub fondandi ebatasasused, aidates samal ajal koogile kleepuda. Koogi külgede silumisel võib olla abi, kui koogil on laisk suzan.

7
Kärbi fondant. Võtke terav pitsalõikur ja lõigake fondant piki koogipõhja. Jäta kindlasti väga väike serv (umbes 1/4″), et saaksite olla kindel, et koogi külgedel on piisavalt fondanti. Silu koogi küljed uuesti ja lõigake põhi uuesti, lõigates paremale. seekord piki koogipõhja. Kasutage seda aega, et kontrollida, kas koogil pole õhumulle. Kui leiate need, lööge need nööpnõelade või peene nõelaga. Siluge sõrmega õrnalt nööpnõela jäetud jälg.

8
Loo fondant-roos. Näpi ära paar mündisuurust fondantitükki ja aseta need vahapaberilehele. Asetage üks fondandipall teise vahapaberilehe otsa ja keerake paberi vastaspool palli peale. Suruge pall vahapaberiga kokku ja siluge sõrmega kokkupressitud fondandi üks ots. See muudab teie roosi kroonlehe otsa. Tehke seda kõigi pallide jaoks kroonlehtede saamiseks. Roosi kokkupanemiseks rullige üks kroonleht silindriks ja alustage kroonlehtede kandmist silindri põhjale, kuni kujundate roosi. Mida rohkem tükke kasutate, seda rohkem kroonlehti teete. Rullige iga tükk palliks.

9
Valmistage fondantpits. Ostke pitsi šabloon mis tahes käsitöö- või koogikauplusest. Rulli oma fondant suureks ristkülikuks, nii et see oleks õhuke. Asetage šabloon oma fondandile. Kasutage väikest taignarulli, et suruda tugevalt vastu fondanti, kui rullite šablooni. Eemaldage šabloon. Peaksite nägema, kuidas pits on fondandile muljet avaldanud. Mida õhemaks fondanti rullida, seda õrnem pits välja tuleb. Veenduge, et teie šabloon jääks fondanti rullimisel paigale, vastasel juhul muutub pitsimuster häguseks.

10
Proovige fondant vibusid. Rullige fondant ristkülikukujuliseks, nii et see oleks 1/8″ õhuke, ja lõigake see lühikesteks ribadeks. Igaüks neist ribadest moodustab vööris silmuse, nii et lõigake nii palju kui soovite. Võtke riba ja murrake see nii võid otsad kokku pigistada. Pange aas mõneks päevaks kõrvale. Tehke seda kõigi oma ribade puhul. Poogna kokkupanemiseks pritsige vahapaberitükile veidi sulatatud šokolaadi või kuninglikku glasuurit. Asetage aasad sellesse söödav liim, keerates mõned aasad külgedele. Jätkake kõigi silmuste asetamist, kuni teie silmused sarnanevad vibuga. Laske kaarul üleöö kuivada. Kui riba otsad ei näpi kokku, niisutage ots vähese veega. Seekord , peab riba kokku jääma. Kui teete kaarusse mitu rida silmuseid, lisage veel sulašokolaadi või kuninglikku glasuurit.

11
Templi välja fondant kujundid. Rullige fondant lahti, kuni see on soovitud paksusega. Võtke küpsiselõikur sellise kujuga, nagu soovite, ja tembeldage see oma fondanti sisse. Korrake seda seni, kuni olete lõikanud nii palju kujundeid, kui soovite. Võite kasutada erinevaid kujundeid või proovida kasutada ühte kujundit, kuid teha erinevaid värve. Samuti saate osta spetsiaalselt disainitud fondantlõikureid, mis on traditsioonilistest küpsisevormidest üksikasjalikumad.

12
Värvige oma fondant. Kasta hambaork enda valitud jäävärvi. Enne välja rullimist tupsutage hambaork oma fondandile. Sõtku fondanti, kuni glasuur on ühtlaselt jaotunud ja värv ühtlane. Minge tagasi ja lisage rohkem jäävärvi, kui soovite heledamat värvi. Pidage meeles, et mõned värvid (roosa ja violetne) tuhmuvad luminofoorlampide ja päikesevalguse käes. Marmorse välimuse loomiseks tupsutage hambaork jäävärviga fondandile. Hoidke fondanti kahe käega. Keerake ja sõtke fondanti ainult veidi, et värvid muutuksid marmoriks.

13
Hoidke oma fondantide kaunistusi enne nende kasutamist. Kui teete oma fondantkaunistused isegi veidi ette, võivad need koogi serveerimise ajaks rippuda või maha kukkuda. Niiskuse eemaldamiseks, mis seda longust põhjustab, laske oma kaunistustel vähemalt üleöö (või kuni 2 päeva) muffinivormis kuivada. Kui teile ei meeldi fondantkaunistuste kuivatamine ja säilitamine, kaaluge selle asemel kummipasta kasutamist. fondandist. Kummipastat on lillede rullimisel lihtsam kasutada ja need säilivad kauem, ilma et need longuksid.

14
Kinnitage fondant kaunistused oma koogile. Olenevalt kaunistuse kujust võite selle sisestada ja võikreemiga peale kanda. Näiteks kui teil on fondandi pallikesi, mida soovite oma koogipõhjale kanda, valage rida võikreemi ja suruge pallid glasuurile, et need kinnitada. Või kui töötate õhukeselt rullitud kaunistustega, võite pintseldada tagaküljed veega ja kanda need otse fondandiga kaetud koogile. Näiteks kui kasutate tembeldatud fondantkaunistusi, pintseldage tagaküljed veega, kasutades kondiitripintslit. Asetage need kohe oma koogile, et need kuivaksid koogi fondandile.