Kuidas kinnitada pragunenud fondant koogile

Fondantglasuur on suurepärane viis sileda ja täiusliku koogipinna saamiseks, kuid see võib kergesti puruneda! Pragunenud fondant võib kauni koogi rikkuda, kuid ärge muretsege. Mõne nipi õppimine pragude parandamiseks aitab muuta teie koogid iga kord täiuslikuks.

1
Määri kook esmalt võikreemi või martsipaniga. Fondandi asetamine otse koogile võib põhjustada õhumulle, enneaegset kuivamist ja pragusid. Enne fondanti peale panemist lisa oma koogile kiht võikreemi või martsipani, seejärel pane selle peale fondant. Niiskus hoiab seda suurepäraselt koos! Pole hullu, kui teie retseptis ei ole ette nähtud võikreemi või martsipani lisamist! Saate seda teha igal juhul, see ei mõjuta koogi välimust. See muudab ka teie koogi maitse paremaks! Paljudele ei meeldi fondant selle nõrga maitse tõttu, kuid varjatud glasuurikiht teeb teie koogi magusaks.

2
Kontrollige, kas fondandil pole õhumulle, karedaid kohti ja paksust. Enamik pragusid tekib fondandi enda probleemi tõttu. Enne fondandi selga panemist veenduge, et see on täiuslik. Ei tohiks olla õhumulle ega karedaid kohti ja fondant peab vastama teie retseptis määratud paksusele (see muutub olenevalt sellest, mida valmistate). Enne fondandi uuesti rullimist võite desinfitseeritud nõelaga õhumulle poputada. .Karedaid kohti saab õrnalt masseerida lühemaks kastetud sõrmega.

3
Kasutage oma fondanti kohe pärast selle valmistamist. Fondant on mõeldud kasutamiseks niipea, kui see on rulli keeratud, nii et kui lasta sellel isegi paar minutit seista, võib see kuivatada, mis põhjustab pindade pragunemist. Pragude vältimiseks kasutage fondanti kohe, kui see on lahti rullitud.

4
Töötle kuiva fondanti enne peale kandmist õliga. Kui teie fondant tundub seda rullides või käsitsedes kuiv, kastke oma käed taimeõlisse või fondandi õlisse ja hõõruge õrnalt kogu fondandi pinda. Pärast töötlemist saate seda kasutada nagu tavaliselt.

5
Valmistage ette väike tükk fondanti. Võtke osa koogi katmisest järele jäänud fondandi jääke ja mõõtke need praguni. Teie valitud jääk peaks prao täielikult katma, nii et kogu pragu ümbritseks vähemalt 1–4 tolli (6,4 mm) ruumi. Kui viskasite jäägid ära enne, kui pragu märkasite, saate teha väikese partii lõigates oma fondantide retsepti neljandikku.

6
Määri sõrmed või glasuurnuga õliga või õliga. Määri nimetissõrm ja keskmised sõrmed põhjalikult taimeõliga või lüpsisõrmega. Patsimisel on oluline kasutada õli – vesi võib fondandi sulatada ja tekitada veelgi rohkem pragusid!

7
Hõõruge fondantplaastrit pinnale. Asetage plaaster prao kohale ja masseerige servad õrnalt õlitatud sõrmedega fondanti sisse. Ärge vajutage liiga tugevalt alla. Lihtsalt hõõruge plaastrit õrnalt sisse, kuni servad sulanduvad fondandi pinnaga.

8
Puista üle kondiitri suhkruga (valikuline). Võtke näputäis kondiitri suhkrut ja pühkige plaastrilt õrnalt tolmu. See aitab uue fondandi osa kuivatada ja segada seda veelgi sujuvamalt ülejäänud koogiga. See samm sobib kõige paremini valge või elevandiluuvärvi fondandi jaoks – kui teie fondant on teist värvi, on parem see samm vahele jätta, et vältida pulbrilist efekti.

9
Pange oma fondantide jäägid kaussi. Kui paigaldate koogi suure prao katmiseks uue fondandi, peate kasutama kõik fondandijäägid, et kott töötaks korralikult. Pange need kõik kaussi. Kui olete oma fondandi juba välja visanud, tehke veerand retsepti uut fondanti.

10
Lisage paar tilka vett ja taimeõli. Fondandi torustiku saamiseks peate lisama niiskust. Võtke neli või viis tilka vett ja taimeõli ning lisage need oma fondanti kaussi. Hoidke vett ja õli välja – võib tekkida vajadus lisada rohkem.

11
Segage, kuni see sarnaneb pastaga. Sega glasuurnuga või sõrmi kasutades vedelik fondandi hulka, kuni see näeb välja nagu pasta. See peaks välja nägema väga sarnane ekleeri või cannoli täidisega. Kui midagi ei juhtu, lisage veel paar tilka vett ja õli, üks või kaks korraga, kuni saate fondantpasta.

12
Lisage pasta torukotti. Viige oma fondantpasta õrnalt torukotti. Selleks võite kasutada mis tahes otsaga kotti, sest te ei hakka sellega kaunistama. Kui sul torukotti pole, võid improviseerida, täites kilekotti pastaga ja lõigates selle otsa ühest nurgast ära.

13
Toru üle prao. Hoidke torukotti praguni ja pigistage õrnalt, kuni kogu pragu on fondantpastaga täielikult kaetud. See on okei, kui paned natuke liiga palju või kui see valgub – kõik seguneb.

14
Kasutage torustiku segamiseks glasuurist nuga või sõrmi. Segage pasta õrnalt koogi sisse, kuni te ei näe enam mõranemist. Võite kasutada glasuurist nuga või lihtsalt sõrmi, kuid võite need kõigepealt õliga katta, et vältida kleepumist.

15
Puista üle kondiitri suhkruga (valikuline). Korja sõrmedesse veidi kondiitri suhkrut ja pühkige fondantpasta. See aitab fondantil kuivatada ja segada seda veelgi sujuvamalt ülejäänud koogiga. Seda tuleks teha ainult valge või elevandiluust fondandi puhul – valge suhkur paistab värvilise fondandi vastu.

16
Vaadake, kas saate oma koogi kujundust pragu katmiseks kohandada. Kui teil on pragu, mida ei saa parandada või see on kaunistamiseks mõeldud tordi osas, võite selle katta kujundusega. Kui plaanisite oma kooki niikuinii kaunistada, vaadake oma kujundusplaane ja vaadake, kuidas need teie fondandis oleva praoga kokku langevad. Võib-olla saate lihtsalt jätkata nagu tavaliselt, selle asemel, et välja mõelda midagi erilist pragude katmiseks.

17
Valige prao kohale kujunduselement. Võite panna prao kohale mis tahes soovitud kujunduse, kui see katab selle täielikult. Valige midagi, mis sobib hästi teie koogi ja üritusega, kus seda serveerite.Järtsililled on klassikaline valik ja neid on väga lihtne valmistada. Võite katta praod küpsiste, kommide või šokolaadiketastega.Kui praod on väikesed piisavalt, võite nende katmiseks mis tahes sõnastust üle viia.

18
Katke pragu oma kujundusega. Asetage oma disain õrnalt mõranenud fondandile. Kui tegemist on tugeva kujundusega, nagu kommid või isegi mõni muu fondantitükk, lisage põhjale veidi võikreemi glasuurit, et see koogile kleepuks.

19
Blenderda vajadusel fondanti hulka. Mõned kujundused ei vaja segamist, kuid enamik härmatise või fondantide kujundusi tuleb sisse segada. Kastke sõrmeotsad taimeõlisse ja hõõruge kujunduse servi õrnalt fondandisse, kuni kogu asi seguneb.