Kuidas teha kaneelirullidele glasuuri

Kui olete kaneelisaiade valmistamiseks võtnud aega, lisage need eriti erilise glasuuriga. Looge rikkalik toorjuustukoor, mis ühendab või toorjuustu ja tuhksuhkruga. Võite teha ka õhukese magusaapelsini glasuuri, mis saab koorest maitsepuhangu. Proovi karamellist glasuurit, mille küpsetad pliidil enne kaneelirullidele kallamist. Kui soovite glasuuri valmistada ilma tuhksuhkruta, valmistage granuleeritud suhkruglasuur või ja vaniljega. Võid isegi vegan glasuuri valmistada, segades orgaanilist tuhksuhkrut mandlipiimaga.

1
Kuumuta võid, kuni see pruunistub. Asetage 6 supilusikatäit (84 g) võid väikesesse kastrulisse ja keerake põleti keskmisele kuumusele. Segage võid aeg-ajalt, kuni see sulab. Jätkake küpsetamist ja segage võid veel 1–2 minutit, et või muutuks lõhnavaks ja kuldpruuniks. Lülitage põleti välja ja pange kastrul külmale põletile.

2
Mõõda toorjuust kaussi ja lisa sulatatud või. Pange 4 untsi (115 g) pehmendatud toorjuustu keskmise suurusega segamisnõusse. Vala kaussi sulavõi. Soe või pehmendab toorjuustu veelgi.

3
Vahusta võid ja toorjuustu 2–3 minutit. Vahusta või ja toorjuust keskmisel kiirusel elektrimikseri abil, kuni segu on kerge ja kohev.

4
Segage osade kaupa tuhksuhkrut ja piima. Lülitage mikser madalale ja segage sisse 1 tass (125 g) tuhksuhkrut. Klopi sisse 1–2 supilusikatäit (15–30 ml) piima ja jätkake ülejäänud tuhksuhkru segamist 1 tassi (125 g) kaupa korraga. Klopi peale iga tuhksuhkru lisamist veel 1–2 supilusikatäit (15–30 ml) piima.

5
Sega hulka vanill ja reguleeri glasuuri konsistentsi. Hoidke mikser madalal kuumusel ja segage 1,5 teelusikatäit (7 ml) vaniljeekstrakti. Kui soovite vedelamat glasuuri, segage korraga sisse 1 supilusikatäis (15 ml) piima, kuni see on nii ühtlane ja õhuke, kui soovite.

6
Kasutage kreemjat glasuurit. Kühvelda ja määri glasuur täielikult jahtunud kaneelirullidele. Kui soovite seda glasuuri eelnevalt valmistada, viige see õhukindlasse anumasse ja hoidke kuni 5 päeva külmkapis. Enne kaneelirullide peale määrimist tuleb see korralikult läbi segada. Enamikku glasuure ei saa eelnevalt säilitada, kuid kreemjas glasuur säilib hästi, kuna selles sisalduv toorjuustu.

7
Koori apelsin ja pigista mahl välja. Loputage 1 apelsin ja kuivatage see rätikuga. Kogu apelsini koorimiseks kasutage kastriivi või mikrotasku. Asetage koor väikesesse kaussi. Lõika apelsin pooleks ja ekstraheerige mahlapressiga 3 supilusikatäit (45 ml) apelsinimahla. Vala mahl kaussi koos koorega.

8
Lisa kaussi ülejäänud glasuuri koostisosad. Mõõda kaussi koos apelsinimahla ja -koorega 1 tass (125 g) tuhksuhkrut ja 1 teelusikatäis (5 ml) vaniljeekstrakti.

9
Sega glasuur kokku ja vajadusel reguleeri paksust. Kasuta lusikat või väikest visplit, et glasuur kokku segada. Kui soovite, et glasuur oleks õhem, segage juurde veel 1 supilusikatäis (15 ml) apelsinimahla.

10
Kasutage magusa apelsini glasuuri. Vala ja määri või nirista glasuur oma jahtunud kaneelirullidele. Vältige glasuuri eelnevat ladustamist, sest see tahkub istudes.

11
Sulata või keskmisel kuumusel. Pange 1/2 tassi (110 g) võid kastrulisse ja keerake kuumus keskmisele tasemele. Segage võid aeg-ajalt, kuni see sulab.

12
Sega juurde suhkur. Valage sisse 1/2 tassi (100 g) granuleeritud suhkrut ja segage keskmisel kuumusel, kuni see on täielikult lahustunud.

13
Sega juurde aurustunud piim ja aja glasuur keema. Valage kastrulisse 1/4 tassi (60 ml) aurustunud piima ja jätkake segu segamist. Küpseta ja sega glasuuri, kuni see hakkab õrnalt mullitama.

14
Keeda ja sega glasuuri 2–5 minutit. Jätkake glasuuri keetmist ja segage, kuni see pakseneb. Kui glasuur keeb liiga tugevalt, keera kuumus keskmisele-madalale.

15
Lülitage kuumus välja ja segage vaniljega. Valage glasuurile 1 tl (5 ml) vanilli ja segage, kuni see on segunenud.

16
Vala glasuur kaneelirullidele ja lase 10 minutit seista. Valage või niristage glasuur aeglaselt jahtunud kaneelirullide peale. Jätke kaneelirulli glasuur enne rullide serveerimist seisma. Vältige glasuuri ette valmistamist, sest see tahkub pannil ja te ei saa seda rullidele määrida.

17
Sulata või. Valage 1/2 tassi (110 g) võid suurde kastrulisse ja keerake kuumus keskmisele tasemele. Segage võid aeg-ajalt, kuni see sulab.

18
Segage ja keetke pruuni suhkrut ja soola 2 minutit. Segage 1 tass (200 g) pruuni suhkrut ja ¼ teelusikatäit (1,5 g) soola. Alandage kuumust ja keetke segu 2 minutit. Segage seda küpsemise ajal pidevalt, et see panni põhjas ära ei kõrbeks.

19
Sega juurde piim ja vanill. Lülitage põleti välja ja segage ¼ tassi (60 ml) piima ja 1 teelusikatäis (5 ml) vanilli, kuni see on suhkruseguga segunenud.

20
Jahuta glasuuri 10 minutit ja sega hulka tuhksuhkur. Tõsta kuum suhkrusegu suurde segamisnõusse ja lase täielikult jahtuda. Selleks peaks kuluma umbes 10 minutit. Segage 2 ½ tassi (312 g) tuhksuhkrut, kuni glasuur on ühtlane ja ühtlane. Kui soovite glasuuri segamiseks kasutada elektrimikserit, kasutage seda madalal kiirusel, et tuhksuhkur kausist välja ei lendaks. .

21
Kasutage karamellist glasuurit. Määri jahtunud kaneelirullidele sile karamelliglasuur. Glasuur hakkab kõvenema ja hanguma, kui see on mõnda aega paigal, nii et vältige glasuuri ladustamist.

22
Mõõda tuhksuhkur. Asetage väikesesse kaussi 1 tass (112 g) tuhksuhkrut.

23
Vala kaussi mandlipiim. Mõõtke 1 supilusikatäis (15 ml) mandlipiima kaussi koos tuhksuhkruga. Soovi korral asendage oma lemmikpähkli- või piimavaba piim.

24
Sega glasuur ja reguleeri paksust. Segage lusikaga mandlipiim tuhksuhkru hulka, kuni see on täiesti ühtlane. Kui soovite õhemat glasuuri, segage juurde veel 1 supilusikatäis (15 ml) mandlipiima. Tilgutage või määrige glasuur kohe laiali. Vältige glasuuri säilitamist, sest see tahkub ja kristalliseerub, kui see asetseb.