Kuidas teha glasuuri küpsistele

Küpsised on mitmekülgne magus suupiste või magustoit. Lameda kuju tõttu saab neid kergesti glasuuriga kaunistada. Suhkruküpsise glasuur ja kuninglik glasuur on kaks kõige populaarsemat sorti, eriti pühade ajal. Teised populaarsed küpsiseglasuurid on toorjuustu glasuur ja šokolaadi-võikreemiga glasuur.

1
Koguge oma koostisained kokku. Selle lihtsa suhkruküpsiste glasuuri retsepti valmistamiseks kulub vaid viisteist minutit. Sellest saab olenevalt küpsiste suurusest piisavalt glasuuri kaheteistkümne kuni neljateistkümne küpsise jaoks. Küpseta oma suhkruküpsised enne glasuuriga alustamist. Enne jäässe panemist peavad need olema täiesti jahedad. Maisisiirup on valikuline. Seda saab asendada valge granuleeritud suhkruga.

2
Sega tuhksuhkur ja piim. Mõõtke koostisosad ja asetage need väikesesse kaussi. Sega neid omavahel, kuni segu on ühtlane. Saate neid käsitsi segades omavahel segada või kasutada mikserit selle madalaimal seadistusel.

3
Lisa maisisiirup ja vaniljeekstrakt. Mõõda koostisained välja ja lisa kaussi. Kasutage mikserit, et kõik kokku segada. Jätka glasuuriga peksmist, kuni see tundub sile ja läikiv. Lõpetage segamine ja kontrollige selle konsistentsi. Glass peab olema piisavalt paks, et see jääks küpsistele, ja piisavalt õhuke, et seda oleks lihtne küpsistele värvida. Veidi teistsuguse maitse saamiseks asendage ¼ teelusikatäit (1,2 ml) vaniljeekstrakti ¼ teelusikatäis (1,2 ml) mandli ekstrakti.

4
Katsetage glasuuri küpsise peal. Kasutage testijana mõnda eelküpsetatud suhkruküpsist. Need peavad olema täielikult maha jahutatud, enne kui proovite neid jääle panna. Värvige küpsise äärtele väike kogus glasuuri. Laske sellel mõni minut kuivada, seejärel kontrollige, kas jäätumine on üle servade tilkunud. Kui glasuur ei tilgu, on glasuur kasutamiseks valmis. Kui glasuur on liiga õhuke, segage glasuuri hulka väikeses koguses tuhksuhkrut, kuni see pakseneb. Kui te ei saa glasuuri lihtsalt küpsisele maalida, on see liiga paks. Lisage glasuurile väikesed kogused maisisiirupit ja segage, kuni saavutate õige konsistentsi. Kui plaanite glasuuri värvida ja mitmevärvilisi küpsiseid teha, muutke osa glasuurist veidi paksemaks, et seda saaks kasutada “äärise glasuurina” ( glasuur, mida kasutatakse küpsise ümber jälgimiseks). Kasuta veidi õhemat glasuuri kui “üleujutusglasuuri” (glasuuri, mis täidab küpsise keskmise ala). Paksem ääriste glasuur aitab küpsisel hoida õhemat tulvaglasuuri.

5
Jaga glasuur ja lisa toiduvärv. Asetage väikesed kogused glasuuri eraldi kaussidesse, et saaksite lisada toiduvärvi. Lisa igasse kaussi erinevat värvi toiduvärvi. Kasutage paar tilka korraga ja seejärel segage hästi. Kui soovite, et värv oleks tumedam, lisage veel paar tilka ja segage.

6
Määri glasuur suhkruküpsistele. Rakenduseks on mitu erinevat võimalust. Võid küpsised glasuuri sisse kasta. Glasuuri võid peale värvida ka puhta pintsliga või määrida noa või lusikaselgaga küpsistele. Glasuuri pealekandmiseks võite kasutada ka torukotti. Pudelite pigistamine ja lusikate kasutamine glasuuriga on kaks lisameetodit, mis annavad suurepäraseid tulemusi. Torukotti kasutamine annab teile kõige professionaalsema välimusega tulemuse. Küpsiste kastmine on ilmselt lihtsaim viis, kuid värvimine võimaldab teil rohkem kontrollida.

7
Koguge oma koostisained kokku. Kuninglik glasuur on üks populaarsemaid suhkruküpsise glasuure. See lihtne retsept nõuab ainult kolme koostisosa ja selle valmistamiseks kulub 7 minutit. Retsept annab 3 ½ tassi (455 grammi) glasuuri. Salmonelloosi või muu toidu kaudu leviva haiguse vältimiseks kasutage ainult värskeid, külmutatud munavalgeid, mille koored on terved.

8
Vahusta munavalged ja vanill omavahel. Sega suures kausis pastöriseeritud munavalged ja vaniljeekstrakt. Vahusta koostisosad mikseriga madalal kuni keskmisel kiirusel. Jätka vahustamist, kuni segu tundub vahutav ja kerge.

9
Lisa kondiitrite suhkur. Mõõda välja suhkur ja lisa 1 tassi kaupa järk-järgult kaussi. Kasutage segisti madalaimat seadistust. Jätkake segamist, kuni suhkur on täielikult segunenud. Segu peaks välja nägema läikiv. Seadke mikser kõrgeimale seadistusele ja jätkake segamist umbes 5–7 minutit. Segu muutub jäigaks ja läikivaks.

10
Lisa toiduvärv (soovi korral). Kui soovite glasuuri muus värvitoonis kui valge, jagage seda väikesed kogused eraldi kaussidesse, seejärel lisage igasse oma valitud toiduvärv. Lisage paar tilka ja segage hästi. Kui soovite tumedamat värvi, lisage veel paar tilka.

11
Jää oma suhkruküpsised. Jahtunud küpsistele pane kindlasti esmalt glasuur. Tõsta glasuur kondiitrikotti ja nõruta see vastavalt soovile. Tugev hoiukott sobib suurepäraselt ka torustiku jaoks, lihtsalt kinnitage nurk ja jätkake. Asetage kõik ülejäägid külmikusse õhukindlasse säilitusnõusse. Kasutada 3 päeva jooksul.

12
Koguge oma koostisained kokku. Saate selle lihtsa toorjuustukreemi vahustada viieteistkümne minutiga ja selleks on vaja ainult nelja lihtsat koostisosa. Retsept annab piisavalt glasuuri kuni 24 küpsise jaoks. Suhkruküpsistel võite kasutada toorjuustukreemi, kuid see sobib hästi ka muude küpsiste puhul. Kaerahelbe-, kõrvitsa-, ingveri- ja porgandikoogi küpsised on ühed populaarseimad valikud.

13
Sega või ja toorjuust omavahel. Eemaldage kaks koostisosa külmkapist ja laske neil toatemperatuuril seista, kuni need on pehmenenud. See võtab tavaliselt umbes viisteist minutit. Asetage pehme või ja toorjuust suurde kaussi. Kasutage elektrimikseri madalaimal seadistusel, et need hästi kokku kloppida.

14
Lisa tuhksuhkur ja vaniljeekstrakt. Hoidke segisti madalaimal seadistusel. Lisa 1 tass (130 g) tuhksuhkrut toorjuustusegule ja klopi ühtlaseks. Lisa ülejäänud tass tuhksuhkrut ja jätka vahustamist. Kiirustage mikser keskmisele seadistusele. Lisa vaniljeekstrakt. Jätka segu vahustamist, kuni see tundub kreemjas ja ühtlane. Veenduge, et segusse ei jääks võitükke ega toorjuustu. Lülitage mikser välja. Kaapi lusikaga kausi külgi, juhuks kui tuhksuhkrut sinna jääb. Segage seda paar korda intensiivselt.

15
Külmutage oma küpsised. Eelküpseta oma valitud küpsised ja lase neil täielikult jahtuda. See glasuur on väga sile ja kreemjas, nii et võite seda määrida lusika, spaatli, võinoa või mõne muu sarnase vahendiga. Kui soovite teha suure partii glasuuri, säilib see õhukindlas anumas väga hästi. Külmkapis säilib toorjuustuglasuur kuni üks kuu ja sügavkülmas kuni kolm kuud.

16
Koguge oma koostisained kokku. Selle maitsva šokolaadi-võikoorekreemi valmistamiseks kulub vähem kui viisteist minutit. See mõjub väga hästi šokolaadiküpsistele. Saate seda kasutada ka teiste enda valitud küpsistega. Kui soovite tavalist võikoorekreemi, jätke kakao lihtsalt ära.

17
Pange kõik koostisosad suurde kaussi. Enne alustamist laske võil toatemperatuuril umbes viisteist minutit pehmeneda. Kui see on pehmenenud, asetage kõik koostisosad suurde kaussi. Segage need segistiga, kuni segu näeb välja kreemjas ja kohev.

18
Kontrolli konsistentsi. Härmatis peaks olema õhuline, kohev ja kergesti määritav. Kui see pole nii, lisage veel veidi piima ja vahustage uuesti. Jätkake, kuni see saavutab soovitud paksuse. Jälgi, et lõpptulemus oleks ühtlane ja segusse ei jääks võitükke.

19
Määri glasuur küpsistele. Küpseta oma valitud küpsised enne tähtaega. Laske neil enne külmutamist täielikult jahtuda. See kohev võikreem läheb väga kergesti laiali, nii et kandke lusika või spaatliga soovitud kogus küpsistele ja muudele küpsetistele. Kui teil on ülejääke, pange need õhukindlasse anumasse. Külmkapis säilib pakastus kuni kaks nädalat. See säilib sügavkülmas kuni kolm kuud.