Kuidas teha haldjakooke

Haldjakoogid on maitsvad, värvilised ja maitsvad. Need on piisavalt väikesed, et neid saaks nautida vaid üks inimene, mis teeb neist ideaalse maiuspala pidudeks. Neid on ka lõbus ja lihtne teha! Ärge laske nende kapriissel nimel end siiski eksitada; haldjakoogid ei pea haldjaid meenutama. Tegelikult saate neid kaunistada nii, nagu soovite! See artikkel ei näita teile mitte ainult haldjakookide valmistamist, vaid annab teile ka ideid nende kaunistamiseks. Kui soovite midagi, mis meenutab haldjat, siis kaaluge liblikakoogi valmistamist, millest on ka see artikkel.

1
Kuumuta ahi 180°C või gaasimärgini 4 (356°F) kraadini. Kui soovite, et ahi oleks õigel temperatuuril selleks ajaks, kui olete valmis oma muinaskoogikesi küpsetama, siis lülitage ahi sisse ja seadke see 180 °C (356 °F) peale. Kui kasutate gaasiahju, seadke see tähisele 4.

2
Valmista küpsetusvormid. Võtke välja kaks 12-augulist küpsetusvormi ja asetage igasse auku paberkarp. Kui sul pole 12-augulist ahjuvormi, võid selle asemel kasutada 6-augulisi.

3
Segage pehmendatud soolata võid, kuni see muutub kohevaks. Võtke 110 grammi (4 untsi) pehmendatud soolamata võid ja asetage see kaussi. Seejärel vahusta või vispli või elektrilise saumikseriga, kuni see muutub kohevaks. Võid lõigata või väiksemateks tükkideks, et seda oleks kergem kloppida, kuid kuna see peaks juba pehmenema ja toatemperatuuril, siis see ei pruugi olla vajalik.

4
Lisa kaussi tuhksuhkur ja jätka segamist. Kui või on kerge ja kohev, lisage kaussi 110 grammi (4 untsi) tuhksuhkrut ja jätkake segamist. Kui suhkur ja või on segunenud, pange vispel või mikser kõrvale.

5
Murra kaks muna väikesesse kaussi ja lisa vanilliekstrakt. Nii on hiljem retseptis lihtsam munad või-suhkru segusse valada. Samuti ei pea te munade purustamiseks peatuma. Kahe vedela koostisosa lisamine tagab ka vanilje maitse ühtlase jaotumise. Kaaluge väikese kausi asemel mõõtetopsi kasutamist. Tila muudab munade või-suhkru segusse valamise veelgi lihtsamaks.

6
Klopi munad ja vanill kergelt lahti. Te mitte ainult ei sega neid kahte kokku, vaid purustate ka munakollased. See hõlbustab nende lisamist või-suhkru segule ja väldib kogemata liiga palju korraga lisamist.

7
Vala kergelt lahtiklopitud munad ja vanill või-suhkru segule. Segage segu munade lisamise ajal. Ärge lisage mune korraga; riskite segu tükeldamisega või kalgendamisega. Kui segu laguneb või kalgendub, ärge muretsege: segu ühtlustub, kui lisate järgmises etapis jahu.

8
Lisa segule jahu. Kui kõik on kokku segatud, lisage 110 grammi (4 untsi) jahu ja segage see lusika või spaatliga segusse. Jätkake koostisainete pööramist ja segamist, kuni kõik on segunenud.

9
Lisage üks supilusikatäis piima. Alustage ühe supilusikatäie piimaga, lisage see taignale ja segage. Kui tekstuur on endiselt liiga paks, lisage veidi rohkem piima. Tahad, et tainas oleks piisavalt õhuke, et saaksid seda lusikaga üles võtta, aga piisavalt paks, et tagurpidi keerates lusika küljest aeglaselt maha tilkuks.

10
Jagage tainas paberkarpidesse. Tõsta tainas lusika või spaatliga õrnalt paberkarpidesse. Alustuseks täitke iga karp pooleldi, et tagada kõigi jaoks piisavalt tainast. Kui iga paberkohver on täidetud, saate igasse kasti lisada rohkem tainast.

11
Küpseta 15 minutit või kuni need on kuldpruunid. Tõsta vormid ahju ja küpseta 8–10 minutit või kuni pealsed on kuldpruunid. Kui need on küpsetamise lõpetanud, tõmmake vormid ahjust välja ja asetage need kõrvale, et koogid saaksid jahtuda. Saate kontrollida, kas koogid on täielikult küpsed või mitte, torkades ühe hambaorki keskele. Kui hambaork tuleb puhtana välja, on koogid valmis. Kui hambaork tuleb välja ja sellele on kinnitatud liigne tainas, pole koogid valmis ja neid tuleb veel küpsetada.

12
Lase haldjakookidel enne kaunistamist jahtuda. Lase kookidel mõni minut vormides jahtuda, enne kui võtad need välja ja tõstad restile jahtuma. Kui teil jahutusresti ei ole, võite koogid hoopis taldrikule või vaagnale asetada.

13
Sõelu tuhksuhkur kaussi. Sõeluge sõela abil suurde kaussi 300 grammi (10 ½ untsi) tuhksuhkrut. Selle eesmärk on purustada anumasse tekkinud tükid ja vältida vee lisamisel jäätumist.

14
Lisage kaks kuni kolm supilusikatäit sooja vett. Peate tuhksuhkru lahustama väheses vees, et saaksite seda haldjakookidele määrida. Alustuseks lisage kaks supilusikatäit vett ja segage see kiiresti kahvliga. Sa tahad saada veidi vedela konsistentsi, et saaksid seda haldjakookidele niristada. Lisa rohkem vett, et glasuur oleks õhem, ja rohkem tuhksuhkrut, et see oleks paksem.

15
Kaaluge mõne maitseaine lisamist. Glasuuri saab maitsestada, lisades veidi sidrunimahla. Kasutage ühte osa sidrunimahla ja ühte osa vett. Kui glasuur muutub liiga õhukeseks, lisa veel suhkrut.

16
Kaaluge mõne värvi lisamist. Võite jätta valge glasuuri nii, nagu see on, või lisada sellele värvi, et see sobiks teie peo teemaga. Lisage glasuurile paar tilka toiduvärvi ja segage. Tumedama glasuuri saamiseks kasuta rohkem toiduvärvi. Kui glasuur muutub liiga õhukeseks, lisa veel veidi suhkrut.

17
Kaaluge selle asemel võikreemiga kaunistamist. Kes soovib rammusamat haldjakooki, võib selle asemel kasutada võikreemiglasuuri. Kui soovid teha liblikakooke, siis tiibade kinnitamiseks vajad võikreemiglasuuri. Kui soovite õppida haldjakookidest liblikakooke muutma, vaadake liblikakookide valmistamise jaotist.

18
Pange pehmendatud soolata või kaussi. Võtke 125 grammi (4½ untsi) pehmet soolamata võid ja asetage see kaussi. Seejärel vahusta või vispli või elektrilise saumikseriga, kuni see on pehme ja kohev.

19
Lisa võile tuhksuhkur. Kui või on pehme ja kohev, võtke 200 grammi (7 untsi) sõelutud tuhksuhkrut ja lisage see kohevale võile. Segage seda aeglaselt, seejärel kiiremini ja kiiremini, kuni kõik on segunenud.

20
Vala juurde piim ja vaniljeekstrakt. Te vajate ühte supilusikatäit piima ja ühte teelusikatäit vaniljeekstrakti. Sega kõik kokku, kuni kõik on segunenud. Soovite, et lõplik tekstuur oleks sile ja kreemjas. Kui võikreem on liiga jäik, saate seda pehmendada, lisades veel veidi piima. Võikreemi saate muuta värvilisemaks, lisades oma piima ja vaniljeekstraktiga paar tilka toiduvärvi.

21
Muutke oma haldjakoogid kauniks, kaunistades neid. See, et neid nimetatakse “haldjakookideks”, ei tähenda, et teie küpsetatud naudingud peavad meenutama haldjaid. Saate oma haldjakooke kaunistada nii, nagu soovite. Saate isegi muuta need liblikateks. Ideede ja kaunistamisnäpunäidete saamiseks lugege seda jaotist. Kui soovite oma haldjakoogid liblikate moodi välja näha, vaadake selle artikli jaotist liblikakookide valmistamise kohta.

22
Enne kaunistamist veendu, et haldjakoogid on jahedad. Kui te ei lase kookidel enne kaunistamist täielikult jahtuda, siis võikreem või glasuur sulab ja muutub vedelaks.

23
Sobitage glasuuri või võikreemi värv paberümbristega. Saate luua ühtsema välimuse, toonides glasuuri või võikreemi värvi, et see vastaks paberkarpide värvile, milles koogid on. Näiteks: roosas tassis olev haldjakook saab roosa glasuuriga ja haldjakook koogis oleva glasuuriga. sinine tass saab sinise glasuuriga, samas kui haldjas kook rohelises tassis saab rohelise glasuuriga. Kui otsustate seda teha, peate valmistama eraldi glasuurpartiid, üks iga värvi jaoks.

24
Proovige kasutada värve, et need sobiksid puhkuse, hooaja või peoteemaga. Kui kaunistate oma haldjakooke, kaaluge glasuurvärvide ja puistade kasutamist, mis sobivad puhkuse, hooaja või teemaga. Siin on mõned ideed:Kui see on Halloweeni paiku, toonige glasuur oranžiks ning kaunistage oranži ja pruuni suhkru kiududega. Kui on kevad, siis kaunistage koogid valge või pastellvärvi glasuuri ja suhkrulillede või lillekujuliste puistetega. Kui haldjakoogid on peoks, siis arvesta peo värvidega. Näiteks kui peo teemavärvid on sinine ja valge, siis toonige glasuur siniseks ja kasutage valgeid sadu ja tuhandeid.

25
Vala glasuur haldjakookidele. Tõsta lusikaga glasuur ja vala see haldjakookidele. Võite kasutada vaid väikest kogust või katta kogu haldjakoogi ülaosa, kuni glasuur ühtlustub pabertopsiga. Selle valmistamise kohta lugege selle artikli jaotist glasuuride valmistamise kohta.

26
Nirista glasuur haldjakookidele. Kui soovite, et teie koogid oleksid vähem magusad, võite väikese lusikaga glasuuri kookide peale nirista. Saate luua juhuslikke kujundusi, siksakmustreid või isegi keerise.

27
Kasta haldjakoogid glasuuri sisse. Kui soovid vaid väikest kogust glasuuri, võid hoopis haldjakoogid glasuuri sisse kasta. Pöörake kook lihtsalt tagurpidi ja kastke ülaosa glasuuri sisse, seejärel keerake see parem pool üles ja laske glasuuril kupli alla tilkuda.

28
Kaaluge haldjakookide kaunistamist hoopis võikreemiga glasuuriga. Kui soovid rammusamat haldjakooki, siis kaunista see hoopis võikreemiglasuuriga. Võid glasuuri igale koogile noaga määrida või glasuuri peale tõmmata, kasutades kaunistuskotti ja näpunäidet. Lugege võikreemiglasuuri valmistamise peatükki. Kui teil pole kaunistuskotti, saate seda ise teha, täites kilekotti võikreemiglasuuriga ja lõigates koti ühe nurga ära. Kinnitage koti lahtine osa kas sõlme või kummipaelaga ümber. Seda selleks, et glasuur ei eralduks kasutamise ajal valesti.

29
Lisage sadu ja tuhandeid suhkrutükke või puistasid. Kata koogikeste pealsed esmalt glasuuriga või võikreemiga, seejärel lisa sadu ja tuhandeid, suhkrutükke või puistasid. Võite kasutada nii palju või vähe kui soovite. Samuti võite iga koogi kuplitele määrida võikreemi ja seejärel kasta jäätunud osa suhkrupuitritega kaussi.

30
Lisage mõned suhkrulilled. Kui olete iga haldjakoogi ülaosa glasuuriga katnud, saate oma haldjakookidele anda hõrgutavama ja peenema puudutuse, lisades kristalliseerunud kannikest, pisikesi söödavaid roose ja vahvlililli.

31
Looge glacé kirsiga klassikaline välimus. Pärast muinaskoogi katmist glasuuriga või võikreemiga, lisage see glace kirssiga. Kui tunnete end eriti uhkena, võite lisada ka sadu ja tuhandeid, suhkruribasid või puisteid.

32
Oodake, kuni glasuur hangub. Enne haldjakookide serveerimist oota, kuni glasuur hangub ja taheneb.

33
Kaaluge mõne liblikakoogi valmistamist. Kui soovite teha liblikakooke, peate esmalt valmistama mõned haldjakoogid. Samuti peate valmistama võikreemi glasuuri. Kui koogid on jahtunud, võite hakata oma haldjakooke muutma liblikakookideks. Aluskookide valmistamiseks lugege haldjakookide valmistamise peatükki. Võikreemiglasuuri valmistamiseks vaadake jaotist võikreemiglasuuri valmistamine.

34
Lõika kuplid ära. Lõika sakilise noaga igal koogil osa kuplist ära. Soovite lõikamise ajal nuga veidi kallutada, nii et loote igasse kooki väikese soone. Hiljem täidate selle soone võikreemiga.

35
Lõika iga kuppel pooleks. Teie liblikakoogid vajavad tiibu. Saate luua oma kookidele tiivad, lõigates iga kupli pooleks, luues väikesed poolkuplid.

36
Täida sooned võikreemiglasuuriga. Varem kookides tehtud sooned peate täitma võikreemiga. See mitte ainult ei anna kookidele lisamaitset, vaid aitab ka tiibu kinnitada. Vaod saab glasuuriga täita kas noaga glasuuriga määrides või kaunistuskotiga glasuuri sisse torgates. Kui sul kaunistuskotti pole, saad ise teha, täites kilekotti võikreemiglasuuriga. ja lõikas nurga ära. Et glasuur ei läheks välja vastupidiselt ja ei satuks üle kogu teie käte, kinnitage koti lahtine osa kas sõlme või kummipaelaga ümber.

37
Lisa nukk sidrunkohupiima või moosi. Siinkohal võid lisada tiivad või muuta liblikakoogid värvilisemaks ja maitsekamaks, lisades tilgakese sidrunikohupiima või moosi. Lihtsalt lusikaga veidi sidrunikohupiima või moosi otse iga koogi keskele. See võib olla liblika keha.

38
Kleepige tiivad glasuurile. Iga liblikakook saab kaks poolkupliga tiiba. Aseta tiivad võikreemi peale ja mõlemale poole kohupiima- või moositükki. Rakendage õrna survet. Tahad, et need kinni jääksid, aga sa ei taha, et need jäätumise sisse jääksid täielikult. Need osad, mis olid algselt kookide peal, peaksid olema vastamisi ja need osad, mis olid soones, väljapoole. Lame serv, mis tekkis tiibade pooleks lõikamisel, peaks olema võikreemis.

39
Puista liblikakoogid kergelt tuhksuhkruga üle. Siinkohal võid oma liblikakoogid niisama jätta või tuhksuhkruga veidi vaheldust lisada. Selleks puista iga koogi peale lihtsalt veidi sõelutud tuhksuhkrut. Kindlasti hankige tiivad!Tuhksuhkru asemel võite kasutada värvilist suhkrut või sadu ja tuhandeid. See muudab liblikakoogid värvilisemaks.