Kuidas teha marmorist sõõrikud

Sõõrikud on maitsev maiuspala, mis sobib suurepäraselt hommikusöögiks, magustoiduks ja vahepealsel ajal. Enamik sõõrikuid on valmistatud tavalisest valgest või šokolaadist taignast ning need on glasuuritud tavalise valge või šokolaadiglasuuriga. Miks mitte astuda sammu edasi ja valmistada marmorsõõrikuid? Mõne tilga toiduvärviga saate valmistada marmorist glasuuri igat tüüpi sõõrikutele. Kui värviline glasuur ei sobi, võite teha ka lipsuvärvi sõõrikud ja šokolaadisõõrikud.

1
Valmistage mõned sõõrikud. Saate valmistada mõnda oma lemmikretsepti järgi või osta pagariärist mõned glasuurimata sõõrikud. Armsaks maiuspalaks võite kasutada isegi minisõõrikuid! Sellest retseptist piisab umbes 12 tavalise suurusega sõõriku katmiseks.

2
Sõelu tuhksuhkur suurde segamisnõusse. Suhkru esmane sõelumine aitab vähendada tükke või tükke. Võib-olla on hea mõte hoida käepärast paar tassi suhkrut, juhuks kui glasuur on liiga õhuke.

3
Segage vispliga veidi piima. Alustage 3 supilusikatäit (45 milliliitrit). Jätkake segamist, kuni kõik on ühtlane ja tükke ei jää. Glasuur peaks olema siirupitaolise konsistentsiga. Kui glasuur on liiga paks, lisa veel üks supilusikatäis (15 milliliitrit) piima. Kui glasuur on liiga õhuke, lisa veel tuhksuhkrut, 1 spl (7,5 grammi) korraga. Pärast iga lisamist vahustage korralikult. Suurema maitse saamiseks lisage 2 tl vaniljeekstrakti. Kergema glasuuri saamiseks kasutage piima asemel vett.

4
Lisage paar tilka toiduvärvi. Plaanige kasutada kahte erinevat värvi. Võite kasutada vedelat toiduvärvi või geeltoiduvärvi. Kui kasutate vedelat toiduvärvi, tõmmake lihtsalt paar tilka otse pudelist välja. Kui kasutate geeltoiduvärvi, võtke hambaorkuga väike kogus välja ja kastke see glasuurisse. Võite kasutada rohkem kui kahte värvi. Kasutage iga värvi jaoks kindlasti uut hambaorki.

5
Keerake toiduvärv puhta hambaorku abil kokku. See kehtib nii vedelate kui ka geelide toiduvärvide kohta. Ärge segage toiduvärvi üle, vastasel juhul seguneb see teie glasuuriga ja annab mudase värvi. Paar segamist on kõik, mida vajate. Tahad, et täpid muutuksid triipudeks.

6
Kasta sõõrik glasuuri sisse. Võtke sõõrik üles ja hoidke seda tagurpidi, põhi ülespoole. Kasta sõõriku ülaosa glasuuri sisse. Hoidke seda paar sekundit glasuuris, seejärel tõmmake see välja.

7
Laske üleliigsel glasuuril maha tilkuda, enne kui asetate sõõriku traatjahutusrestile. Hoidke sõõrikut tagurpidi ja oodake, kuni liigne glasuur maha tilgub. Pöörake sõõrik ümber ja asetage see traadist jahutusrestile. Puhastamise hõlbustamiseks libistage resti alla vahapaberileht või pärgamentpaber. See püüab kinni jäätumisest tekkinud tilgad ja hoiab teie tööpinna puhtana.

8
Jätkake sõõrikute ükshaaval glasuurisse kastmist. Ühel hetkel võib teie jäätumine uuesti valgeks muutuda. Kui see juhtub, lisage lihtsalt veel paar tilka toiduvärvi ja keerake need teise hambaorkuga kokku. Kui glasuurite minisõõrikuid, võib glasuur auku kinni jääda. Kui see teid häirib, kasutage auku uuesti avamiseks puhast hambaorki.

9
Lase glasuuril kuivada. Selleks kulub umbes 1 tund. Kui soovite lisada veidi puistatust, laske märjal glasuuril enne raputamist 1 minut kuivada. Laske glasuuril enne serveerimist täielikult kuivada. Säilitage glasuurijääke külmikus kuni 1 nädal.

10
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C) ja määri sõõrikupann rasvaga. Võite kasutada võid, maitsetut toiduõli või mittenakkuvat küpsetusspreid. Kui olete valmis, pange pann kõrvale.

11
Sega kuivained, välja arvatud suhkur, suures kausis omavahel. Valage jahu, küpsetuspulber, sooda ja muskaatpähkel kaussi. Sega kõik ühtlaseks massiks.

12
Sega eraldi kausis suhkur ja märjad koostisosad. Valage pruun suhkur puhtasse kaussi. Lisa muna, sulatatud või, piim, kreeka jogurt ja vaniljeekstrakt. Segage kõike, kuni see on ühendatud.

13
Sega kuivained märgade koostisosade hulka. Vala pool jahusegust munasegusse. Segage seda vispliga. Valage ülejäänud jahusegu ja segage uuesti. Kuivade koostisosade lisamine märgadele koostisosadele annab järk-järgult ühtlasema taigna.

14
Eraldage tainas nelja väikesesse kaussi. Veenduge, et iga kaussi saaks sama koguse. Soovi korral võid taigna mõõtmiseks kasutada supikulpi. Mitmevärvilise taigna saamiseks lisate nendesse kaussidesse toiduvärvi.

15
Sega igasse kaussi toiduvärv. Lisage esimesse kaussi paar tilka punast toiduvärvi, teise kollast, kolmandasse rohelist ja neljandasse sinist. Segage tainast igas kausis, kuni värvus on ühtlane ja triipe ei jää. Kasutage iga kausi ja värvi jaoks puhast lusikat. Mida rohkem toiduvärve kasutate, seda tumedam ja erksam on tainas. Võite kasutada ka muid värve, näiteks punase asemel roosa või sinise asemel lilla.

16
Tõsta tainas torukottidesse. Kasutage spaatlit, et juhtida iga värvi taigna eraldi torukotti. Kui olete lõpetanud, on teil neli torukotti. Asetage igaüks kaussi või tassi, et tainas maha ei valguks. Ärge kärpige torukottide otste veel ära.

17
Valage punane tainas igasse süvendisse. Võtke punane torukott üles ja lõigake ots ära, nii et saate ½ tolli (1,27 sentimeetri) laiuse ava. Täitke iga õõnsuse alumine parem nurk umbes kolmveerandi sügavusest taignaga. Ärge täitke kogu õõnsuse põhja taignaga. Mõelge, et need on jagatud neljaks osaks. Täidate ainult esimest osa. Ärge täitke süvendeid ääreni, vastasel juhul voolavad sõõrikud üle.

18
Täida sõõrikupann ülejäänud kolme värviga. Kui olete punase taignaga lõpetanud, korrake protsessi ülejäänud taignaga. Lisage kollane vasakusse alumisse nurka, roheline vasakusse ülanurka ja sinine ülemisse paremasse nurka. Veenduge, et kõik värvid puudutaksid. Täitke iga süvend ainult ¾ ulatuses. Ärge täitke neid ääreni, vastasel juhul voolavad sõõrikud üle.

19
Keerake värvid kokku. Võtke hambaork ja kastke see esimesse süvendisse. Segage seda paar korda, kuni värvid koos keerlevad, seejärel liikuge järgmise kaevu juurde. Ärge segage värve üle, vastasel juhul segunevad need ja muutuvad pruuniks.

20
Küpseta sõõrikud 8–9 minutit. Lase sõõrikutel umbes 5 minutit pannil jahtuda, seejärel võta need välja. Laske neil 10–15 minutit traatjahutusrestil jahtuda. Selle aja jooksul võite hakata glasuuri valmistama.

21
Valmista glasuur. Sõelu tuhksuhkur suurde segamisnõusse. Sega juurde vanilliekstrakt ja 3 supilusikatäit (45 milliliitrit) piima. Jätkake glasuuri segamist, kuni see on ühtlane, ilma tükkide ja tükkideta. Soovite, et see oleks piisavalt paks, et katta lusika seljaosa. Kui see glasuur on liiga paks, segage 1 sl (15 milliliitrit) piima. Kui glasuur on liiga õhuke, segage veel tuhksuhkrut, 1 spl (7,5). grammi) korraga.

22
Kasta sõõrikud glasuuri sisse. Võtke sõõrik üles ja keerake see tagurpidi põhjaga ülespoole. Kasta pealmine osa glasuuri sisse, tõsta välja ja lase üleliigsel glasuuril maha tilkuda. Asetage sõõrik tagasi traatrestile. Korrake seda sammu teiste sõõrikute puhul. Puhastamise hõlbustamiseks asetage traatjahutusresti alla vahapaber või pärgamentpaber, et kõik tilgad kinni püüda.

23
Enne sõõrikute serveerimist laske glasuuril 1 tund kuivada. Umbes minuti pärast võite märjale glasuurile lisada mõned puistad. Laske glasuuril enne serveerimist täielikult kuivada.

24
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C) ja määri sõõrikupann rasvaga. Võite kasutada võid, maitsetut toiduõli või mittenakkuvat küpsetusspreid. Kui olete lõpetanud, pange pann kõrvale.

25
Sega omavahel kuivained, välja arvatud suhkur. Sõelu jahu suurde segamisnõusse. Lisage küpsetuspulber, sooda ja sool. Segage kõike, kuni see on hästi segunenud.

26
Sega suhkur märgade koostisosadega. Valage valge granuleeritud suhkur eraldi kaussi. Lisa muna, petipiim, sulatatud või ja vaniljeekstrakt. Sega ained vispliga ühtlaseks massiks. Kindlasti kraapige kausi põhja ja külgi sageli. Ei tohiks olla munakollase triipe ega suhkrutükke. Ärge kasutage kogu petipiima. Kasutate praegu ainult ½ tassi (120 milliliitrit) petipiima.

27
Lisa jahusegu vähehaaval suhkrusegu hulka. Vala pool jahusegust suhkrusegu hulka. Segage see spaatliga ja lisage seejärel ülejäänud. Jätkake segamist, kraapides kausi põhja ja külgi, kuni segu on ühtlane ja seal pole triipe ega tükke.

28
Tõsta pool taignast torukotti. Jätke ülejäänud tainas kaussi. Kausis olevast taignast saab lõpuks šokolaadikeeris. Ärge raiuge veel torukotti otsa. Hoidke torukotti kausis või tassis püsti, et see ümber ei kukuks.

29
Sega juurde sulatatud šokolaad, kakaopulber ja ülejäänud petipiim. Sulata esmalt šokolaad ja seejärel vala ülejäänud taignasse. Sõelu sisse kakaopulber ja vala ülejäänud 1 supilusikatäis (15 milliliitrit) petipiima. Sega kõik ühtlaseks ja triipe ei jää. Šokolaadi võid sulatada mikrolaineahjus või väikeses topeltkatlas.

30
Tõsta šokolaaditainas eraldi torukotti. Lõigake torukotti ots kääridega, kuni ava on umbes ½ tolli (1,27 sentimeetrit) lai.

31
Täida iga õõnsuse vasak pool šokolaaditaignaga. Ärge pigistage tainast iga süvendi põhja. Pigem täitke iga süvendi vasak pool. Teise poole täidate tavalise taignaga. Veenduge, et täidate õõnsuse ainult kolmveerandi sügavusest. Kui täidate selle ääreni, voolavad sõõrikud küpsedes üle.

32
Täitke iga õõnsuse parem pool tavalise taignaga. Veenduge, et tavaline tainas puudutaks šokolaaditaigna. Jällegi täitke õõnsused mitte rohkem kui kolmveerand ulatuses. Kui täidate need ääreni, voolavad sõõrikud üle.

33
Keera taignad hambatikuga kokku. Torka hambaork esimesse süvendisse ja sega seda ringi, kuni kaks taignat koos keerlevad. Korrake seda sammu ülejäänud süvendite puhul. Ärge segage tainast üle; tahad, et see oleks triibuline.

34
Küpseta sõõrikud 10–11 minutit. Laske neil 5 minutit pannil jahtuda, enne kui asetate need traatjahutusrestile. Laske neil umbes 10–15 minutit jahtuda. Glasuuri võid selle aja jooksul valmis teha, kuid ära olge kannatamatu ja proovige sõõrikud glasuurida, kuni need on veel soojad.

35
Valmista glasuur. Kuumuta koor väikeses kastrulis pliidil või tassis mikrolaineahjus. Kuumuta see veidi alla keemiseni, seejärel tõsta kõrvale. Sõelu segamisnõusse kokku tuhksuhkur ja kakaopulber. Sega vispliga juurde kuum koor. Jätkake segamist, kuni see on ühtlane. Glasuur peaks olema piisavalt paks, et katta lusika seljaosa. Kui glasuur on liiga õhuke, lisa tuhksuhkrut, 1 supilusikatäis (7,5 grammi) korraga. Kuumuta koort keskmisel-madalal kuni keskmisel kuumusel potis paar minutit.Kuumutage koort mikrolaineahjus kõrgel kuumusel 2–3 minutit.

36
Kasta sõõrikud glasuuri sisse. Võtke esimene sõõrik üles ja keerake see tagurpidi, nii et põhi oleks ülespoole. Kasta sõõriku ülaosa glasuuri sisse. Tõmmake sõõrik üles ja laske liigsel glasuuril maha tilkuda. Pöörake sõõrik paremal pool üles ja asetage see traatjahutusrestile. Korrake seda sammu teiste sõõrikute puhul. Muutke puhastamine lihtsamaks, asetades resti alla pärgamentpaberi või vahapaberi, et kõik tilgad kinni püüda.

37
Lase glasuuril 1 tund enne serveerimist taheneda. Kui see on veel märg, võite glasuurile lisada veidi valget või šokolaadist puistatust, et saada värvivarjundit. Enne sõõrikute serveerimist laske glasuuril täielikult taheneda.