Kuidas teha banaanikrõpse

Kui teile meeldivad banaanid, võivad teile meeldida ka banaanikrõpsud. Need on magusad ja krõmpsuvad ning sobivad suurepäraselt näksimiseks. See Selgitatud näitab teile mitmeid viise nende valmistamiseks.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 175-200 ºF / 80-95 ºC. Madal temperatuur võimaldab kuivatusefekti, mitte tõelise küpsetusefekti. Valmistage küpsetusplaat ette, vooderdades see küpsetuspaberi või silikoonplaadiga.

2
Eemalda banaanikoor. Lõika banaanid õhukesteks viiludeks. Ühtlase küpsetamise tagamiseks veenduge, et need kõik oleksid üsna ühesuguse laiusega.

3
Laota viilud küpsetusplaadile. Asetage ühe kihina ja ärge laske viiludel kokku puutuda.

4
Nirista värskelt pressitud sidrunimahla kõikide banaaniviilude peale. See aitab hoida tagasi loomulikku tumenemist ja lisab kerget kipitust.

5
Asetage leht ahju. Küpseta tund kuni tund ja kolmveerand. Katsetage tunni pärast, kas teile meeldib konsistents; kui ei, siis jätka küpsetamist.Küpsetusaeg võib olenevalt viilude paksusest erineda.

6
Võta ahjust välja. Tõsta kõrvale jahtuma. Tõenäoliselt on banaanilaastud pehmed ja immitsevad, kuid jahtudes need kuivavad ja kõvastuvad.

7
Puhasta banaanid. Asetage need jäävette.

8
Lõika banaanid ühtlasteks viiludeks. Viilutage need tagasi vette. Lisa kurkumipulber.

9
Jäta 10 minutiks vette. Seejärel nõruta ja aseta puhtale käterätikule, et niiskus säiliks.

10
Kuumuta õli. Tõsta praadimiseks paar viilu korraga (ära aja õliga üle). Kasutage viilude lisamiseks ja väljavõtmiseks lusikat.

11
Korrake, kuni kõik viilud on praetud.

12
Nõruta, asetades viilud majapidamispaberile.

13
Lase jahtuda. Pärast jahutamist saab neid serveerida või säilitada. Säilitamiseks asetage see õhukindlasse anumasse, näiteks klaasnõusse või suletavatesse kottidesse.

14
Puhasta banaanid. Aseta 10 minutiks kergelt soolaga maitsestatud jäävette (pane tähele, et sool sulatab kuubikud kiiremini, kuid jääb külmaks).

15
Viiluta banaanid õhukeseks. Hoidke need võimalikult ühtlase suurusega.

16
Laota banaaniviilud restile. Niiskuse eemaldamiseks laske veidi kuivada.

17
Kuumuta õli. Lisa banaaniviilud väikeste portsjonitena ja prae umbes 2 minutit või kuni need on kuldpruunid. Kasutage viilude lisamiseks ja väljavõtmiseks lusikat.

18
Tõsta õlist välja ja nõruta köögipaberil.

19
Valmistage suhkrusiirup. Lisage kaks suhkrut, vesi ja kaneel tugevasse kastrulisse. Keeda tasasel tulel, kuni suhkur lahustub ja pakseneb siirupiks. Lülitage soojusallikas välja.

20
Kasta praetud banaanid suhkrusiirupisse. Viska hästi katteks.

21
Laota küpsetuspaberiga kaetud restile. Lase jahtuda ja taheneda.

22
Serveeri või säilita. Asetage hoiustamiseks õhukindlasse anumasse.

23
Asetage banaanid tervena ja koorega kastrulisse. Valage vett nii, et see kataks, seejärel laske 10 minutit keeda.

24
Eemalda veest. Lase jahtuda.

25
Eemaldage nahk. Viiluta õhukeseks. Ebaühtlase mikrolaineahju vältimiseks veenduge, et viilud oleksid ühtlased.

26
Määri peale oliiviõli ja kurkum. Maitsesta maitse järgi soolaga.

27
Asetage mikrolaineahjukindlale tasasele tassile või pannile. Hoidke ühes kihis ja ärge laske viiludel kokku puutuda.

28
Asetage mikrolaineahju. Mikrolaineahjus kõrgel kuumusel 8 minutit. Iga kahe minuti järel peatage küpsetamine, eemaldage plaat ja keerake viilud ümber. See tagab mõlemalt poolt ühtlase küpsetamise. Olge viimasel kahel minutil eriti valvas, et vältida banaanikrõpsude kõrbemist.

29
Eemaldage mikrolaineahjust. Lase jahtuda ja banaanikrõpsud muutuvad krõbedaks.

30
Serveeri. Laota väikesesse kaussi. Säilitamiseks asetage õhukindlasse anumasse.

31
Puhasta banaanid. Lõika ühtlaselt õhukesteks viiludeks. Arvestage, et õhukene määrab lõpliku krõbeduse, seega hoidke need võimalikult õhukesed.

32
Asetage viilud dehüdraatorisse. Lisage need ainult ühe kihina ja vältige puudutamist.

33
Piserdage viilude ülaosale värsket sidrunimahla. Seejärel puista peal oma lemmikvürtsiga. Võimalusel kasuta värsket, näiteks riivitud muskaatpähklit või osta võimalikult värsket vürtsi.

34
Dehüdreerige temperatuuril 135 ºF / 57 ºC 24 tundi. Need on eemaldamiseks valmis, kui näevad välja karamellivärvi ja on täielikult kuivanud.

35
Tõsta traatjahutusrestile ja lase jahtuda.

36
Ladustage või serveerige. Säilitamiseks asetage õhukindlasse purki või suletavatesse kottidesse. Neid saab säilitada kuni aasta.