Kuidas juustu viilutada

Juustu saate hõlpsalt viiludeks või plokkideks. Juustuviilude lõikamisel tuleks eemaldada vahakoor, pehmed juustud lõigata pikuti, kõvad juustud viiludeks lõigata ja sinihallitusjuust viltu hakkida. Juustuplokkide viilutamiseks lõigake need väikesteks kolmnurkadeks, viilutage palgid müntideks või lõigake ühtlase ristlõikega viiludeks. Haara õige nuga, tehke lõiked ja kaevake sisse!

1
Kui teil on rattad või püramiidid, lõigake väiksemate kiilude lõikamiseks teravat nuga. Kui teil on juusturatas või püramiid, saate selle serveerimiseks ja söömiseks hõlpsalt väiksemateks viiludeks lõigata. Kasutage teravat nuga ja asetage noa ots juustu keskele. Lõika juust umbes 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) laiusteks viiludeks. Tehke kogu oma ratta või püramiidi ümber ühtlased viilud. Seejärel saate lõigata viilud väiksemateks viiludeks olenevalt juustu tüübist. Seda saate teha pehmete, keskmiste või kõvade juustude puhul. Kui olete lõpetanud, peaks teil olema umbes 8–16 viilu, olenevalt juustu suurusest. ja teie sektsioonide paksus.

2
Enne söömist lõigake poolpehme kiilu küljest vahakoor ära. Kui teie juustul on kaitsev vahakoor, lõigake see enne viiludeks lõikamist ära. Võtke oma nuga ja asetage see kohe vaha väliskihi kõrvale. Sisestage nuga keskmise survega juustu sisse ja tehke 1 viil piki kiilu pikimat serva. Seejärel keerake nuga ja tehke teine ​​viil, et eemaldada vaha lühemast servast. Vaha tuleks kergesti ära lõigata 1-3 viiluks. Näiteks lõigake vaha ära gouda ja edami juustu viiludelt.

3
Kui lõikate pehmeid viilu, tehke lõiked piki pikka serva. Kui võtsite supermarketist viilu pehme juustu juustu, saate selle terava noaga hõlpsalt lõigata. Lõika viilud üle kiilu pikima külje, kallutades viilude tegemisel nuga otsast. See viilutab teie viilu õhukesteks ühtlasteks juustutükkideks. Saate oma juustu viilutada nii paksuks või õhukeseks, kui soovite. Võtke sihiks umbes 1–4–1,2 tolli (0,64–1,27 cm) laiused viilud.

4
Kui teil on poolkõva või kõva viil, tükeldage juust laiuselt. Lõigete tegemiseks asetage juustuviil küljele ja asetage nuga juustu kõige lühemale ja õhemale küljele. Lõika viil juustu laiuselt alla ja tehke viil iga 1–4–3–4 tolli (0,64–1,91 cm) järel olenevalt sellest, kui suuri tükke soovite. Kui jõuate kiilu kõige paksema külje viimase tükini, lõigake see pikuti pooleks, mitte laiuse järgi. Kui kiil on suuremal küljel, võiksite selle kõigepealt pooleks lõigata. Viilutage oma cheddar, asiago , goya ja romano juustud näiteks.

5
Kui lõikad sinihallitusjuustu viilu, lõika keskelt kallutatult. Asetage juustukiil külili ja asetage terav tera kitsa otsa keskele. Suunake oma nuga välisküljele ja tehke oma viil radiaalse mustriga. Jätkake viilude valmistamist, kuni jõuate kiilu teise küljeni. Iga viil peaks olema 0,64–1,69 cm (1–4–2–3 tolli) lai. See toimib kõige paremini tugeva sinihallitusjuustu viiludega.

6
Haki poolkõvad juustuplokid kolmnurkadeks. Kui soovite viilutada oma juustuklotsid kolmnurkseteks tükkideks, lõigake plokk kõigepealt pooleks, et saada 2 ristkülikut. Seejärel lõigake kumbki pool umbes 1–8 tolli (0,32 cm) paksusteks ristkülikukujulisteks tükkideks. Lõpuks lõigake iga viil diagonaalis, et saada 2 kolmnurka viilu kohta. See on suurepärane viis erinevate cheddari juustude viilutamiseks.

7
Juustupalkide lõikamisel lõigake oma juust võrdsete vahedega müntideks. Pakkige juustupalk lahti ja asetage nuga servast umbes 1–8–1–4 tolli (0,32–0,64 cm) kaugusele. Tehke 1 viil, surudes noaga keskmise allapoole suunatud survega juustu sisse. Tõstke oma nuga üles ja korrake seda veel 0,32-0,64 cm (1–8–1–4 tolli) oma palgist allapoole. Tehke seda seni, kuni olete kogu oma juustutüki tükeldanud. Olenevalt viilude suurusest on teil umbes 10–18 juustumünti. Tehke seda värskete või laagerdunud kitse- ja mozzarellajuustude puhul.

8
Ristkülikukujuliste juustuplokkide viilutamisel lõigake ühtlase ristlõikega viilud. Alustage suure noaga ristkülikukujulisteks juustutükkideks, mille paksus on umbes 0,32–0,64 cm (1–8–1–4 tolli). Selleks sisestage nuga juustu sisse, alustades ühest otsast ja tehke juustu pikkuses ühtlaste vahedega lõikeid. Teie viilud peaksid kõik olema umbes sama paksusega, kuigi saate viilude paksust oma maitse järgi reguleerida. saab viilutada juustuplokke, sh Šveitsi, cheddari, colby jack ja pepper jack.

9
Kasutage pehmet juustunuga, et lõigata hõlpsalt pehmeid kuni poolpehme juustu. Pehmed juustunoad on pikad teravad terava otsaga terad. Lisaks on nende tera sees augud, mis takistavad juustu noa külge kleepumist. Viilude tegemiseks keerake nuga juustu pika serva poole ja suruge tugeva ja ühtlase survega ploki sisse. Näiteks sobib see nuga suurepäraselt Havarti lõikamisel. Noa otsas olevaid otsi saate kasutada selleks, et korja juust pärast viilutamist.

10
Haarake kabana, et lõigata purustatud juustudest otsustavaid tükke. Cabana on lai kellukesekujuline juustunuga, mis aitab tükke tükeldada. Kasutamiseks sisestage see juusturattasse ja tõmmake nuga eemale, et eraldada oma hammustus muust. Kasutage juustu tõstmiseks kühvelliigutust. Kasutage seda näiteks sinihallitus- ja kitsejuustu tükkide lõikamiseks.

11
Lõika oma keskmiselt pehmed või keskmise kõvad juustud juustutükeldajaga. Traadist juustulõikurid on kasulikud tööriistad keskmise juustu telliste hõlpsaks lõikamiseks. Kasutamiseks tõstke traadi viilutaja käepide üles ja asetage juust lõikejoonise kohale, kuhu soovite viilu teha. Seejärel vajutage lihtsalt käepidet alla, et langetada traat juustu sisse ja teha lõiked. Viilu eraldamiseks tõmmake plokk tagasi. Saate teha viilud nii paksuks, kui soovite. Tüüpiline viil on umbes 1–8–1–4 tolli (0,32–0,64 cm) paksune.

12
Kasutage juustulennukit kõvade juustude väga õhukeste tükkide viilutamiseks. Juustutask on lai juusturiiv, mida kasutatakse käsitsi. Asetage juustuplokk selle õhemale küljele ja asetage juustutasand ülemise külje serva. Lohistage juustutasapinda aeglaselt ja kindlalt üle kogu juustu. Seda tehes lõikab tasapinnas olev soon teie juustu viiludeks. Kui soovite väga õhukesi viile, kasutage Šveitsi ja Emmentali juustu jaoks juustutasapinda.

13
Haki kõvad juustud südamikunoaga. “Core” tähendab itaalia keeles südant ja see on terava terava otsaga juustunuga. Võtke juustu tükk ja keerake südamiku terav serv juustu poole. Vajutage südamikku allapoole, et tükid ära lõigata. tükist. Kasutage neid parmesani või cheddari juustu tükkide viilutamiseks.

14
Lõika kõvadest juustudest lõikuriga viilud või kuubikud. Lõikur on laia teraga teravate servadega tööriist, mida kasutatakse otsustavate lõigete tegemiseks. See on piisavalt lai, et terve juustuplokk ühe liigutusega läbi lõigata. Lihtsalt pange lõikaja juustuplokile ja vajutage ühe liigutusega allapoole. Kuubikute tegemiseks viilutage juust ja tehke seejärel ruudukujuliste kujundite saamiseks täiendavad tükid. Näiteks Šveitsi ja Cheddari juustu lõikamiseks kasutage lõikurit.