Kuidas apelsine dehüdreerida

Kuivatatud apelsiniviiludest saab terava, nätske suupiste või suurepärase tee, jäävee või kokteilide garneeringu. Kuivatatud apelsinikoored tõstavad peenelt erinevate roogade maitset ja lõhna. Kui neid dehüdreeritud hõrgutisi õigesti hoida, võivad need kesta kuid või isegi aastaid! Kasutage apelsiniviilude kuivatamiseks kuivatamismasinat või majapidamisahju või kuivatage apelsinikoored loomulikult päikese käes.

1
Pese oma apelsinid. Enne apelsinide dehüdreerimist peske neid põhjalikult veega ning orgaanilise puu- ja köögiviljapesuvahendiga. Võite osta kaubandusliku pesu või teha ise: segage ½ tassi (120 ml) destilleeritud valget äädikat 2 tassi (0,5 liitri) veega. Leota oma apelsine selles lahuses 5-15 minutit, seejärel loputa veega.

2
Viiluta oma apelsinid. Ilma koort eemaldamata lõigake apelsinid terava noa või elektrilise toidulõikuriga õhukesteks viiludeks. Lõika apelsinid otse läbi risti, et luua ümmargused “rattad”. Õhemad viilud dehüdreerivad tõhusamalt. Kasutage viilud, mille paksus on maksimaalselt veerand tolli (0,6 cm).

3
Laadige oma apelsinid dehüdraatori salvedesse. Asetage igale alusele nii palju viile, kui saate, ilma viilude virnastamist või kattumist. Soovi korral võite mõnelt viilult koored eemaldada ja samal ajal kuivatada, et kasutada seda taimeteedes või maitsestamiseks.

4
Dehüdreerige 5-12 tundi. Täielikuks dehüdratsiooniks vajalik aeg ja temperatuur võivad sõltuda teie dehüdraatorist, apelsiniviilude paksusest ja teie isiklikest eelistustest. Dehüdreerige 5–12 tundi temperatuuril 115–135 °F (46–57 °C) või seni, kuni viilud on kõvad ja rabedad.

5
Hoidke oma apelsiniviile õhukindlas anumas. Dehüdreeritud apelsiniviilude säilitamiseks on hea võimalus vaakumiga suletud müüripurk. Hoidke purki jahedas, pimedas kohas. Nõuetekohase ladustamise korral peaksid dehüdreeritud viilud säilima vähemalt kuu. Kui veetustatud apelsinid peaksid tihedalt suletud klaaspurgis säilima pikka aega, võib vaakumkinnitamine hoida need eriti värskena. Odavaid vaakumpurkide tihendajaid saab osta enamikust kaubamajadest.

6
Eelsoojendage oma ahi. Apelsinide kuivatamiseks ahjus ilma neid põletamata peate neid küpsetama võimalikult madalal kuumusel. Enamiku majapidamisahjude puhul on see umbes 200 ° F (93 ° C).

7
Lõika apelsinidelt üla- ja alaosa. Kasutage apelsinide otste eemaldamiseks teravat nuga. Ärge koorige apelsini enne koorimist.

8
Lõika apelsinid ratasteks. Lõika apelsinid terava noa või toidutükeldajaga õhukesteks, 0,3–0,6 cm paksusteks viiludeks. Kui soovite viile kasutada jookide garneeringuna, jätke koor peale. Kui plaanite apelsiniviiludega näksida, võiksite koore enne viilutamist eemaldada.

9
Suru viilud õrnalt kahe nõuderätiku vahele. Laota viilud ühe kihina puhtale kuivale rätikule. Asetage peale veel üks puhas ja kuiv rätik ja vajutage õrnalt, et osa mahlast imaks.

10
Magusama maitse saamiseks kasta iga viilu üks pool suhkrusse. Kui soovite, et kuivatatud viilud oleksid veidi vähem hapukad, kastke üks pool enne kuivatamist väheses suhkrus. Kui kasutate nelja suurt apelsini, vajate umbes pool tassi (120 ml) suhkrut. Valage suhkur madalasse kaussi või väikesesse taldrikusse, et seda oleks lihtne kasta.

11
Aseta viilud küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Laota apelsiniviilud ühe kihina küpsetuspaberile. Kui kastsite viilud suhkrusse, asetage need suhkruga pool allapoole. Ärge laske oma viiludel kattuda.

12
Soovi korral lisa veidi soola ja pipart. Saate lisada viilude maitsele keerukust, puistades peale veidi meresoola. Natuke läheb kaugele. Kui kasutate nelja suurt apelsini, ei vaja te rohkem kui umbes 1 teelusikatäit (5 ml) meresoola. Lisage maitse järgi musta pipart. Kui olete viilude teise poole suhkrusse kastnud, võite siiski lisada väikese näputäie meresoola ja pipart. Sool, pipar ja suhkur täiendavad üksteist ja apelsini loomulikku teravust.

13
Jätke apelsinid mitmeks tunniks ahju. Kui ahi on seatud temperatuurile 200 °F (93 °C), asetage küpsetusplaat koos apelsiniviiludega madalale restile. Viilude ahjus hoidmise aeg sõltub sellest, kui kuivaks soovite neid saada. Kleepuva nätske suupiste saamiseks jätke apelsinid ahju umbes kolmeks tunniks. Võtke need välja, kuni need tunduvad pealt veel veidi kleepuvad või siirupised. Täiesti kuivade ja rabedate apelsinikrõpsude saamiseks jätke viilud ahju umbes 12 tunniks. Kontrollige neid iga paari tunni järel, et veenduda, et need ei kõrbeks ega küpseks üle. Auru väljutamiseks ja ülekuumenemise vältimiseks võite küpsetamise ajal ahjuukse veidi praokile jätta. Ärge jätke ahju apelsiniviilude kuivatamise ajal järelevalveta.

14
Hoidke oma apelsine jahedas ja kuivas kohas. Kui olete valmistanud libedamaid ja vähem veetustatud apelsine, hoidke viilud õhukindlas anumas vahapaberiga eraldatud kihtidena. Külmkapis säilivad need mitu kuud. Õhukindlas klaaspurgis säilivad rabed apelsinilaastud umbes kuu. Värskuse suurendamiseks kasutage vaakumpurkide sulgejat või pakkige viilud vaakumsulguriga plastikust.

15
Valige õhukese koorega apelsin. Selle projekti jaoks on head valikud mandariiniapelsinid või mandariinid. Erinevat tüüpi apelsinikoored toodavad erinevaid maitseid või aroome, seega ärge kartke katsetada, kuni leiate oma lemmiku!

16
Pese ja kuivata apelsinid. Peske apelsinid ettevaatlikult veega ning puuvilja- ja köögiviljapesuvahendiga. Kui need on põhjalikult puhtad, kuivatage need puhta rätikuga.

17
Tee koorele terava noaga sisselõiked. Alustades apelsini ülaosast ja keskelt, tõmmake noaga piki koort apelsini ülaosast kuni põhjani. Tehke seda kolm või neli korda, et luua ühtlased lõigud hõlpsaks koorimiseks. Püüdke mitte apelsini viljaliha sisse lõigata.

18
Eemaldage nahk ettevaatlikult. Kui olete nahka sisselõiked teinud, eemaldage see ettevaatlikult, alustades ülaosast. Püüdke hoida koor võimalikult puutumata.

19
Asetage koored kõrgendatud kuivatusrestile. Laotage koored roostevabast terasest võrgust, teflonkattega klaaskiust või plastist valmistatud kuivatusrestile. Tõstke hammas plokkidele, et soodustada õhuringlust koorikute all ja hoida neid maapinnast eemal, mis võib olla niiske. Asetage hammas kohta, kus on kogu päeva jooksul palju otsest päikesevalgust.

20
Pange riiuli alla alumiiniumfooliumi või tina leht. Peegeldav leht, mis asetatakse riiuli alla, aitab tõsta kuivamistemperatuuri ja kuivatada teie koorikuid tõhusamalt. Tõhus võib olla ka riiuli asetamine kuumale betoonist sõiduteele.

21
Jätke koored vähemalt kolmeks päevaks päikese kätte. Hoidke kooreid otsese päikesevalguse käes kolm päeva või kuni need on täiesti kõvad ja kuivad. Võtke koored ööseks sisse, et kaitsta neid kondenseerumise eest, seejärel pange need hommikul uuesti välja. Et koored korralikult kuivaks, peab teil olema temperatuur vähemalt 30 °C (86 °F) ja õhuniiskuse tase mitte rohkem kui 60%.

22
Kaitske oma kooreid kuivamise ajal marliga. Apelsinikoorte peal olev marli kiht laseb päikesevalgust sisse, kuid hoiab linnud, putukad ja muud olendid eemal. Tõmmake marli servad kandiku alla, et see ära ei puhuks.

23
Hoidke oma apelsinikoored õhukindlas anumas. Pange kuivatatud koored tihedalt suletud klaaspurki ja hoidke neid jahedas ja pimedas kohas. Õigesti säilitades säilivad päikesekuivatatud apelsinikoored mitu aastat. Mida vanemad on koored, seda intensiivsem on lõhn ja maitse.