Kuidas vältida banaanide liiga kiiret valmimist

Banaanid muutuvad pruuniks erinevatel põhjustel. Banaani lahti lõikamisel mõjutab hapnik banaani ensüüme, muutes sisemuse pruuniks. Kui banaan muutub väljast pruuniks, on põhjuseks see, et banaani kollane pigment laguneb ja seda ei asendata, tekitades pruuni värvi. Banaanide küpsemise teaduse tundmine on oluline, et hoida neid värskena, maitsvana ja söödavana.

1
Ostke banaane, mille otsad on rohelised ja keskelt kollased. See tähendab, et banaanid on veidi alaküpsed. Veenduge, et banaanidel ei oleks pruune laike ega plekke. Verevalumid ja torked jätavad banaani õhu kätte, mis kiirendab küpsemisprotsessi.Ärge vali banaane, mis on juba kollased. Banaanid valmivad kiiresti ja nende säilivusaeg on väga lühike. Sel põhjusel soovite kindlasti osta banaane, mis on rohelisemad; see annab teile rohkem aega banaanide nõuetekohaseks säilitamiseks enne küpsemisprotsessi algust.

2
Säilita banaane küpsemiseni toatemperatuuril. Vältige nende kokkupuudet kuumusega, kuna see kiirendab küpsemisprotsessi. Ärge asetage banaane külmkappi enne, kui need on küpsed. Sellel võib tegelikult olla vastupidine mõju ja teie banaanikoored muutuvad kiiremini pruuniks. See juhtub seetõttu, et külm põhjustab rakuseinte enneaegset lagunemist, mis võimaldab melaniini tootmist, muutes banaanid täiesti mustaks. Vastupidiselt sellele ei ole banaani sisemus ikkagi küps, kuna külm pärsib puuviljade küpsemist.

3
Riputage oma banaanid banaanipuu külge. See hoiab ära verevalumite tekkimise ja õhuga kokkupuutumise. Võite banaanikobara varre ka kilekilega pitseerida. See piirab varrele saadava hapniku kogust ja võib hoida banaane värskena veel nädala.

4
Hoidke oma banaanid teistest puu- ja köögiviljadest eraldi. Puu- ja köögiviljad eraldavad gaasi, mis kiirendab valmimist. Toodete kooshoidmine võib küpsemisprotsessi kiirendada. Taimed toodavad looduslikult gaasi nimega etüleen, mis põhjustab nende valmimist. Puu- või köögiviljad, mis on juba pruunid, eraldavad tavapärasest rohkem etüleeni, mistõttu lähedalasuvad värsked tooted valmivad kiiremini. Ärge hoidke banaane suletud kottides. See muudab banaanid kiiremini pruuniks, kuna etüleenhormoon ei pääse banaane ümbritsevast õhust välja.

5
Kui banaanid on küpsed, asetage need külmkappi. Nüüd, kui küpsemisprotsess on alanud, saate seda külma temperatuuri rakendamisega julgelt edasi lükata. Valmimise peatamiseks peate keemilist reaktsiooni aeglustama. Külm temperatuur aeglustab reaktsiooni, lükates edasi banaaniviljade valmimist. Ärge kartke, kui teie banaanikoor muutub täiesti mustaks, mis tõenäoliselt ka juhtub. See on tingitud koore pigmendi mustaks muutumisest ja sellel pole mingit pistmist banaani tegeliku värskusega. Banaan peaks endiselt maitsema ja jääma kergelt tihkeks.

6
Asetage kooritud banaanid õhukindlasse plastnõusse ja asetage sügavkülma. Võite banaanid hiljem kasutamiseks üles sulatada. Kuigi kooritud banaanid ei kaitse õhuga kokkupuutumise eest, piirab õhukindel tihendus banaanidesse pääseva värske õhu hulka. Külmumistemperatuur aeglustab etüleeni eraldumist rohkem kui lihtsalt selle jahutamine. Erinevalt jahutatud banaanidest ei ole külmutatud banaanid kohe söödavad. Peate banaanid umbes tunniks toatemperatuurile jätma, et need sulaksid.

7
Pintselda banaan laimi- või sidrunimahlaga. Happekate toimib säilitusainena ja hoiab banaani kauem kollasena. Banaani pole vaja sidrunimahlaga küllastada. Rohkema sidruni lisamine ei tähenda paremat säilivust. Liiga palju lisamine muudab teie banaani maitse hapuks. Magusamate alternatiivide jaoks asenda sidrunimahl ananassi-, apelsini- või õunamahlaga. Need kõik on piisavalt happelised, et aeglustada pruunistumisprotsessi, ilma et oleks vaja lahjendada. Õunamahl on samuti piisavalt mahe, et olla peaaegu märkamatu; valige muud mahlad, kui kavatsete hiljem banaani teiste puuviljadega segada.

8
Kasta kooritud banaanid äädika vesilahusesse. See kasutab banaani säilitamiseks ka happesust, kuid puuviljamahla asemel kasutatakse äädikat. Äädika kasutamine on hea alternatiiv, kui teised puuviljamahlad moonutavad maitset liiga palju. Lihtsalt lisage iga tassi vee kohta ¼ tassi äädikat. Kastke viilutatud või terve banaan umbes kolmeks minutiks vette. Vältige banaanide jätmist äädikavesilahusesse kauemaks kui kolmeks minutiks. Banaani vette kastmine võib muuta selle liiga pehmeks ja anda tugeva äädika maitse, mis on tõenäoliselt vähem isuäratav kui sidruni- või laimimahl.

9
Leotage banaane purustatud C-vitamiiniga vesilahuses. Kui teil pole juurdepääsu teistele puuviljadele või äädikale, võib C-vitamiin vees lahustatuna saavutada sarnase toime. Purustage üks C-vitamiini tablett lusikaga ja piserdage see klaas vett. Sega lahust lusikaga ja kasta banaanid mõneks sekundiks vette.Selleks sobivad eriti hästi kihisevad C-vitamiini tabletid. Pange üks tablett klaasi vette. Kui kihisemine on lõppenud, jätke segamine vahele ja kastke banaanid kohe mõneks sekundiks vette.

10
Küpseta banaanileiba. See, et te ei pruugi kõiki banaane küpsemisest päästa, ei tähenda, et te ei saaks neid maitsvate roogade valmistamisel kasutada. Banaanileib on tegelikult kõige magusam ja maitsvam, kui kasutatakse üleküpseid banaane. “Kadunud põhjusteks” peetavate banaanide puhul on tavaliselt lahendus banaanileib. Banaanid on tegelikult söödavad kauem, kui võite arvata. Kuni teie banaanil ei ole hallitust, puuviljakärbseid ega äädikakärbse munade jälgi, on see tõenäoliselt söödav, olenemata selle pehmusest või mustusest.

11
Blenderda Biscoffi banaani-õunasmuuti. Visake üleküpsed banaanid koos mõne muu koostisosaga blenderisse ja valmistage maitsev jook. Kõik, mida vajate, on üks üleküpsenud banaan, pool õunast kooritud ja südamikust, neli Biscoffi küpsist (saab osta enamikust toidupoodidest), näputäis kaneeli, 1/2 teelusikatäit vaniljeekstrakti, üks tass piima ja peotäis jääkuubikuid. Asetage banaani-, õuna- ja Biscoffi küpsised esmalt segistisse ja segage ühtlaseks massiks. Lisa teised koostisosad ja jätka blenderdamist. Võite jätkata piima lisamist, kuni olete saavutanud soovitud konsistentsi. Tekstuuri lisamiseks lisage täiskaerahelbed või segage need ka smuutisse.] See annab teie smuutile krõmpsuva elemendi, mis tasakaalustab smuuti rikkalikkust.

12
Külmutage sulatatud banaanid Bananas Foster Popsicles. Bananas Foster on populaarne New Orleansi magustoit ja seda on väga lihtne valmistada. Teil on vaja 2 suurt, väga küpset banaani, mis on õhukesteks viiludeks lõigatud; 2 supilusikatäit (29,6 ml) pruuni suhkrut; 1 supilusikatäis (14,8 ml) võid; ½ tl kaneeli; 1/2 tassi tavalist kreeka jogurtit; ½ tassi piima; 1 tl vanilli; ja 1 tl rummiekstrakti. Esmalt lisage oma banaanid, pruun suhkur, või ja kaneel väikesesse kaussi ning mikrolaineahjus 30-sekundiliste intervallidega, kuni banaanid on pehmed. Segage see segu. Laske banaanidel jahtuda, seejärel lisage segu koos kreeka jogurti, piima, vanilli ja rummiekstraktiga blenderisse. Segage need koostisosad. Valage kokku segatud segu Popsicle’i vormidesse ja asetage need mõneks tunniks sügavkülma, kuni need on täielikult läbi külmunud. Kui olete serveerimiseks valmis, tõstke need Popsicle’i vormist välja.