Kuidas täita RSVP-kaarti

RSVP on akronüüm fraasist “répondez, s’il vous plaît”, mis tähendab prantsuse keeles “palun vasta”. Tavaliselt kasutatakse ametlikumatel puhkudel, RSVP-kaardid annavad võõrustajale teada, kes üritusel osaleb. sündmus, mis omakorda aitab neil seda planeerida. Kui saate RSVP-kaardi posti teel, on oluline see õigesti täita ja õigel ajal tagasi saata. Kuigi mõned väljad võivad alguses tunduda segadust tekitavad, kaart korralikult välja võtta on tegelikult imelihtne.

1
Kontrollige ümbrikust, et näha, kes on ametlikult kutsutud. Enne RSVP-le vastamist kontrollige ümbriku sise- või välisküljelt, kes sündmusele kutsuti. Kui võõrustaja lubab teil külalist tuua, on selle kaardil +1, mis näitab, et võite tuua teise inimese. Enne kaardi täitmist otsustage, kas saate osaleda. Kui kaardil on kirjas midagi sellist nagu “Thompsonite perekond”, siis on teie lähisugulased kutsutud sündmusele. Kui kaardil pole +1 või +2 Kaardil tuleks eeldada, et kutsutud on ainult ümbrikul märgitud inimesed. Kui olete abielus ja teil on lapsed ning kaardil on märgitud ainult teie ja teie abikaasa, siis ei tasu eeldada, et üritusele on kutsutud ka teie lapsed.

2
Kirjutage kaardile M-tähe järele iga külalise täisnimi. M on teie nime pealkirja esimene täht. Kui kirjutate oma täisnimed, saavad kõik, kes peo korraldab, kuhu te tulete. Näiteks kirjutage midagi sellist nagu “Hr Joe Smith ja proua Jenny Smith”. Kirjutage ainult üritusel osalejate nimed.

3
Kirjutage vastuvõtmise või keeldumise kasti osalevate külaliste arv. Osalejate arvu kirjutamine annab võõrustajale teada, kui palju inimesi üritusele tuleb. Kui kutsuti ainult 1 inimene, võite selle välja täita linnukese või X-ga. Tulevikust ette teatamine võimaldab neil valmistada õige koguse toitu ja eraldada kõigile piisavalt istekohti.

4
Võimaluse korral märkige oma toiduvalikud. Mõnel RSVP-kaardil on ka üritusel toiduvalikuid. Kui kutsutud on rohkem kui 1 inimene, pange oma initsiaalid toiduvaliku kõrvale. See annab võõrustajale teada, mida iga külaline toidu osas soovib.

5
Kui kaart on tühi, kirjutage õnnitluskiri. Mõnel traditsioonilisel RSVP-kaardil on tühjade väljade asemel tühi ruum. Kirjutage RSVP-kaardile lühike märge, milles õnnitlete neid pulma puhul ja kes plaanib osaleda. Kui saate osaleda, võite kirjutada midagi sellist: “Joe ja Charlotte Shivers võtavad lahkelt vastu kutse osaleda Marsha ja Gregi pulmas 24. mail. .â€Kui te ei saa osaleda, võite kirjutada midagi sellist: “Kahjuks ei saa Joe ja Charlotte Shivers eelneva kihlumise tõttu osaleda Marsha ja Gregi pulmas 24. mail. Soovime teile nii parimat kui ka kahetsust, et me ei saa hakkama.â€

6
Saatke vastusekaart ka siis, kui te ei plaani osaleda. Isegi kui kõik kutsutud keelduvad, on oluline, et täidaksite RSVP-kaardi ja saadaksite selle võõrustajale välja. See aitab neil otsustada, kui palju istekohti nad vajavad ja kui palju on ürituseks vajalikku toidukogust. Paljud võõrustajad on hõivatud ürituse ettevalmistamisega ja neil ei ole aega teiega isiklikult ühendust võtta, kui te ei saada oma dokumenti tagasi. RSVP.Mõnel võõrustajal on teisene nimekiri külalistest, keda nad kutsuvad, kui nende esimene külaliste nimekiri keeldub.

7
Saatke RSVP enne tähtaega. Enamikul RSVP-kaartidel on vastamise tähtaeg. Proovige vastata nädal või 2 enne seda tähtaega, et anda võõrustajale piisavalt aega ürituse planeerimiseks. Kui saate, saatke kaart tagasi niipea, kui olete selle täitmise lõpetanud. Kui võõrustaja peab ootama RSVP-vastuste saamist, võib see tema plaane tagasi lükata, mis muudab peo korraldamise keerulisemaks.

8
Kirjutage loetavalt. Host peaks saama hõlpsasti aru RSVP-kaardil olevast kirjast. Kui tegemist on suurema sündmusega, võivad nad läbida sadu kaarte, seega on kasulik, kui teie oma on hõlpsasti arusaadav ja loetav. Kui kasutate kursiivi asemel prindit, võib teie käekirja lugeda lihtsamaks.

9
Ärge vastake telefoni või meili teel, kui kaart on saadetud. Enamikul juhtudel on ebaviisakas vastata telefoni või meili teel, kui teile saadeti ametlik vastus. Võõrustaja kulutas tõenäoliselt raha kaartide kujundamisele, printimisele ja saatmisele, seega on viisakas see täita ja tagasi saata, mitte muul viisil vastata. Võõrustaja on tõenäoliselt ürituse planeerimisega hõivatud, mistõttu tal ei pruugi olla aega seda teha. vastata või rääkida teiega telefoni või meili teel.