Kuidas vastata

RSVP pärineb prantsuskeelsest fraasist “répondez s’il vous plaît”, mis inglise keeles tähendab “palun vasta”. Kui seltskondlikule üritusele kutsutakse, on õige etikett vastata kiiresti, viisakalt ja samal viisil, nagu on kutsutud. See muudab teie võõrustaja jaoks planeerimise palju lihtsamaks ning näitab teiepoolset austust ja tähelepanu. See Selgitatud näitab teile mõningaid erinevaid viise vastamiseks!

1
Täitke RSVP-kaart, mis saadeti koos teie pulmakutsega. Enamik pulmakutseid sisaldab struktureeritud malliga RSVP-kaarti. Näiteks võib RSVP-kaart alata sõnadega: “Vastuse teenet taotletakse 20. juuliks 2014.” See on vastuste esitamise tähtaeg. Vastake alati selleks kuupäevaks, kui mitte varem. Vastuste esitamise viimasele minutile jätmist peetakse ebaviisakaks. Tähtaja all on üksus, mis näeb välja selline: “M__________”. Siin peate lihtsalt täitma oma tiitli vastavalt oma soole. Näiteks: hr Arthur Mitchell või proua Rita Morgan. On võimalus nõustuda või keelduda. Mõnikord on see lihtsalt tühi koht valiku „Osalen” kõrval, kuhu saate linnukese panna. Muul ajal võib see välja näha selline: “__Võtab mõnuga vastu __Keeldub kahetsusega.” Sel juhul märkige lihtsalt vastav ruut. Võite jätta ka lühikese selgituse või õnnitlusteate. Kui kaart on korralikult täidetud, saatke see saatjale tagasi. RSVP-kaardiga on sageli kaasas eraldi ümbrik. Kui saate tühja RSVP-kaardi, jäljendage lihtsalt tavalistes RSVP-kaartides kasutatavat malli. Märkige oma nimi kolmandas isikus, kas osalete, ja lisage pulma kuupäev. Ärge unustage kasutada ametlikku sõnastust.

2
Kirjutage ametlikule või poolametlikule kutsele RSVP-kiri. Kutsed olulistele sündmustele, nagu koolilõpetamine ja beebipidu, ei pruugi täpsustada, kuidas vastata. Sellises olukorras on kirja kirjutamine õige etikett. Kui kirjutate RSVP-kirja ametlikule kutsele, näiteks koolilõpetamisele või baari mitsvahile, pidage seda lihtsaks, kuid elegantseks. Kirjutage: “Härra ja proua Dexter Morgan võtavad mõnuga vastu härra ja proua Miguel Prado lahke kutse laupäeval, 1. aprillil.” Kui keeldute kutsest, asendage lihtsalt sõna “võta hea meelega vastu” sõnaga “kahetsus”. mida me ei saa vastu võtta.”Poolformaalsete kutsete puhul, nagu sünnipäevad ja beebiõhtud, järgige tavalise kirjade kirjutamise põhistruktuuri. See kiri on pikem kui ametlik kiri, kuid peaks siiski olema lühike (ainult paar lauset). Näiteks: “Kallis hr Prado, mul on kahju, et ma ei saa osaleda beebiõhtul, mida te korraldate detsembris Oscar Prado jaoks. 12, 2014. Kahjuks on mul samale päevale planeeritud töökonverents ja kohalolek on kohustuslik. Kuigi ma ei saa kohal olla, olen Oscarile juba kingituse ostnud ja saadan selle peole.”

3
Saatke Evite’ile vastus. E-posti teel saadetud kutsed on tavaliselt reserveeritud juhuslikeks sündmusteks, nagu laste sünnipäevad või õhtusöögid. Mõnikord kasutatakse neid ametlike paberkutsete lihtsamate alternatiividena. Avage lihtsalt elektroonilist kutset sisaldav e-kiri. Klõpsake “Kutse kutse”. See suunab teid elektroonilisele kaardile, kus saate vastata. Valige “Jah”, “Võib-olla” või “Ei”. Võite lisada ka täiendavaid kommentaare. Kasutage võimalust ja esitage kehtivaid küsimusi, näiteks “Kes tuleb?” või “Mida ma peaksin kandma?” et aidata teie otsust paremini teavitada. Mõnikord valitakse ametlikel üritustel, näiteks pulmadel, elektroonilised kutsed. Tavaliselt tehakse seda suurte kulude vältimiseks, stressi vähendamiseks või paberikasutuse piiramiseks. Igal juhul peaksite lisakommentaaride lisamisel vastama ametlikult. Kui teil on raskusi e-postituse saamiseks Internetis vastamisega, võite ka helistada, et anda teada, kas lähete või mitte.

4
Helistage RSVP-le telefoni teel. Telefoni teel vastamine hõlmab tavaliselt väga juhuslikke ja väikeseid pidustusi. Kuid mõnikord nõuavad ametlikud ja poolametlikud kutsed telefoni teel vastust. Kui vastate ametlikule kutsele, ärge unustage järgida lugupidavat etiketti. Kuigi RSVP võib levida ka vestlusterritooriumile, kasutage alati õiget inglise keelt. Ärge kasutage slängi ega roppu keelt. Näiteks alustage sõnadega “Tere, kas see on härra Batista?” Kui ta vastab, võite vastata: “Tere, härra Batista. See on Vince, ma helistan, et vastata teie 50. pulma-aastapäeva peole. Ma ei suuda uskuda, kui kaua olete abielus olnud. Ootan rõõmuga tähistamist see tähtis sündmus teiega.” Olge lühidalt. Kuigi RSVP võib sisaldada väikest vestlust ja meeldivaid asju, proovige mitte jätkata vestlust kauem kui vaja. Teie võõrustajal on teisi potentsiaalseid külalisi, kellest kuulda! Juhuslike kutsete puhul, eriti sõpradelt, on tõenäoliselt vastuvõetav lõdvestunud keelekasutus. Vestluse pikkus sõltub ka teie suhetest selle konkreetse inimesega.

5
Olenemata sellest, kuidas te vastate, tänage alati võõrustajat kutse eest. Pidage meeles, et teile antakse privileeg tähistada olulisi sündmusi inimestega, kes teile meeldivad. Kuigi see ei ole kohustuslik, proovige kutsest keeldumist põhjendada. See on empaatiline viis oma võõrustajale teavitada, et ka teil on olulisi asju lahendada. Püüdke oma võõrustajale kingitus teha. See pole mitte ainult tavaks suurtel puhkudel, vaid ka ülim tänulikkuse märk. Sa ei pea kalli eseme peale laiutama; seni, kuni tunne on olemas, hindab teie võõrustaja teie kingitust.

6
Vasta pigem varem kui hiljem. Olge tundlik ajapiirangute suhtes, millega teie võõrustaja silmitsi seisab. Hilised vastused nõuavad aega ja vaeva, mis võiks keskenduda muudele planeerimisaspektidele.Külaliste arvu enne tähtaega teadmine, eriti hästi korraldatud sündmuste, näiteks pulmade puhul, leevendab suurt osa teie võõrustaja survest ja tööst. Täpsus mitte säästab ainult teie peremehe probleeme, see peegeldab teie kui inimese austust ja läbimõeldust.

7
Täpsustage, kui palju külalisi kaasa võtate. Kui teie võõrustaja pakub teile võimalust tuua külalisi, öelge arv selgelt ja täpselt. Ametlikud kutsed pakuvad mõnikord võimalust tuua “pluss-1”. Tooge kohting või kaaslane ainult siis, kui olete seda juba vastuses kinnitanud. Mitteametlikud kutsed võivad võimaldada ruumi mitmele külalisele. Sellest hoolimata peaksite alati reageerima õigeaegselt. Vältige ootamatute külaliste või liiga paljude külaliste toomist. Vältige kahemõttelisi hinnanguid, nagu “paar” või “paar”.

8
Tea, kuidas RSVP-d muuta või tühistada. Esinemiskohustusest loobumine on kahetsusväärne, kuid mõnikord on RSVP tühistamiseks kergendavad asjaolud. Kui olete hiljuti saanud vigastuse või haiguse, teie perekonnas on surm või teil on vältimatu ärikonflikt, on RSVP tühistamine vastuvõetav. Viimase hetke komplikatsioonide korral helistage kohe oma võõrustajale. Telefon on kiireim viis kellegagi ühendust võtta ja see säästab teie võõrustajat soovimatute üllatuste eest. Ärge kunagi jätke vahele sündmust, mille olete juba lubanud, ilma võõrustajat teavitamata. See väljendab nii lugupidamatust kui ka ükskõiksust võõrustaja jõupingutuste suhtes. Ärge tühistage, sest teil on midagi paremat teha. See on äärmiselt ebaviisakas ja hoolimatu.