Kuidas brokkolit röstida

Brokkoli on maitsev, lihtne ja kiire köögivili, mida valmistada peaaegu igaks toidukorraks. Kui olete harjunud spargelkapsast aurutama või kuumas vees blanšeerima, ei pruugi te teada, kui maitsev võib brokoli vähese lisapingutusega olla. Röstides oma spargelkapsast kas ahjus, pannil või fritüüris, saate koheselt maitsva lisandi.

1
Lõika brokkoli hammustuse suurusteks õisikuteks. Kasutage teravat koorimisnuga või midagi sarnast, et lõigata brokoli “oksad” varre küljest lahti. Jätkake brokoli õisikute lõikamist, kuni need on väikesteks hammustuste suurusteks tükkideks. Hoidke nuga varre suhtes 45-kraadise nurga all ja lõigake ringikujuliselt ümber brokoli ülaosa. See võib võtta veidi harjutamist, kuid see on lihtne viis õisikud peavarrest kiiresti ära lõigata.

2
Pese spargelkapsas külmas vees ja äädikas. Täida kauss külma veega ja kasta brokoliõisikud sellesse. Enne umbes 2 supilusikatäit (30 ml) äädika lisamist pühkige neid mustuse eemaldamiseks ringi. Jätke brokkoli 5 minutiks seisma, valage vesi välja ja loputage brokkoli veel kord puhtas vees. Äädikas tapab ja aitab hävitada kõik brokolis peituvad putukad, kuid see võib mõjutada maitset. Kui loputate brokkolit hiljem külmas vees, veenduge, et see on puhas ja ilma äädika maitseta.

3
Kuumuta ahi temperatuurini 450 °F (232 °C) ja valmista küpsetusplaat. Eelsoojenduse alustamiseks lülitage ahi umbes 450 °F (232 °C) küpsetusasendisse. Vooderda küpsetusplaat rasvakindla paberiga ja tõsta kõrvale. Kui sul ei ole küpsetuspaberit, siis sobib brokoli röstimiseks kasutatav õli, kuid muudab ahjuplaadi puhastamise raskemaks.

4
Viska brokkoli oliiviõli, soola ja pipraga. Tõsta brokkoli puhtasse kuiva kaussi ja nirista sellele 5 supilusikatäit (74 ml) oliiviõli. Enne kaussi viskamist puista peale maitse järgi soola ja pipart. Jätkake kausi raputamist, kuni maitseained on ühtlaselt jaotunud ja kogu brokkoli on õliga kaetud.Seda saab teha ka küpsetusplaadil, kuid brokkoli ühtlaselt õli ja maitseainetega katmine võib olla keerulisem. Umbes ½ teelusikatäit ( 2g) sool ja pipar on maitsestamiseks hea lähtepunkt. Lisage rohkem või vähem maitse järgi. Keerulisemate maitsete saamiseks võite lisada ka muid maitseaineid. Proovige puistata üle 1 tl (5 g) küüslaugupulbrit, sibulapulbrit või paprikat.

5
Tõsta brokkoli alusele ja küpseta 25–35 minutit. Laota maitsestatud spargelkapsas ühe kihina küpsetusplaadile ja pane ahju. Laske sellel küpseda 25–35 minutit, raputades umbes iga 5 minuti järel, et brokkoli liiguks. Umbes 20 minuti pärast valmib brokkoli. Mida kauem jätate selle ahju, seda krõbedamaks teie röstitud spargelkapsas on.

6
Serveeri brokkoli kohe. Kui brokkoli on pruunistunud ja servadest karamelliseerunud, võtke see välja ja serveerige kohe. Vajadusel maitsestage veel kuumana lisasoola ja pipraga.

7
Lõika ja pese brokkoli külmas vees. Kasutage teravat koorimisnoa, et lõigata brokoli peavarre küljest hammustusesuurused õisikud. Loputage neid kausis külmas vees 2 supilusikatäie (30 ml) äädikaga, et hävitada kõik putukad, enne kui loputage uuesti puhtas vees. Viige üleliigsest veest vabanemiseks puhtasse kaussi või kurn. Loputage brokkoli, vahetades must vesi puhta veega välja, kuni vesi jääb selgeks. Nii saate teada, millal teie brokkoli on täiesti puhas.

8
Kuumuta suurel pannil 4–5 supilusikatäit (59–74 ml) oliiviõli. Pane suur pann keskmisele-kõrgele tulele ja jäta soojenema. Valage sisse 4–5 supilusikatäit (59–74 ml) oliiviõli ja keerake seda ringi, et katta panni põhi ühtlaselt. Laske õlil kuumeneda, kuni see hakkab läikima. Uute maitsete saamiseks võite kasutada oliiviõli asemel erinevaid õlisid. Proovige kasutada seesamiõli aasiapärase maitse saamiseks või kookosõli vähese pähklise magususe saamiseks.

9
Rösti brokkolit õlis 3–4 minutit. Kui õli on kuumutatud, valage oma puhas ja kuiv brokkoli. Kasutades tange või lihtsalt panni liigutades, viska brokkoli ümber nii, et see oleks ühtlaselt õliga kaetud. Liigutage brokolit umbes iga 30 sekundi järel, lastes brokoli servadel pruunistuda. Parimate tulemuste saamiseks laotage brokkoli pannil ühe kihina. Kui teie pann ei ole piisavalt suur, hoidke brokolit liikumas, et see ühtlaselt küpseks.

10
Valage pannile 2–3 tassi (160 ml) vett ja katke kohe. Mõõtke mõõtekannu või tassi umbes 2–3 tassi (160 ml) vett. Hoides pannil kaant panni ees, kalla kiiresti vesi brokoli peale ja kata kaanega. See vesi muutub auruks, mis lõpetab brokoli keetmise. Brokoli maitsestamise asemel segage enne pannile lisamist vette ½ teelusikatäit (2 g) soola ja pipart.

11
Enne serveerimist lase brokolil 2–3 minutit aurutada. Hoidke brokoli peal kaant, et see aurutaks, raputades pannil aeg-ajalt, et brokoli liiguks ja küpseks ühtlaselt. 2 või 3 minuti pärast eemaldage brokkoli tulelt, kurnake üleliigse vee eemaldamiseks ja serveerige, kuni see on veel kuum. Pärast valmimist maitsestage brokkoli lisasoola ja pipraga.

12
Eelsoojendage fritüür temperatuurini 350 °F (177 °C). Ühendage fritüür vooluvõrku ja lülitage see sisse. Seadke temperatuur 177 °C (350 °F) ja laske sellel 4–5 minutit soojeneda. Kui te pole kindel, kuidas seda sisse lülitada või seadistada, lugege oma fritüüri tootja juhiseid. konkreetne temperatuur.

13
Pese ja tükelda brokkoli. Lõika hammustusesuurused õisikud brokoli peamisest varrest eemale ja vii need külma vette kaussi, kuhu on lisatud 2 supilusikatäit (30  ml) äädikat. Loputage brokkoli vees, valage see välja ja lisage uut puhast vett, kui see muutub määrdunud. Kurna spargelkapsas läbi kurn, et veest vabaneda, kui see on puhas. Äädika lisamine esimesse kaussi veele tapab kõik brokolis peituvad putukad või ussid.

14
Viska brokkoli oliiviõli, soola ja pipraga. Pane brokkoli puhtasse kuiva kaussi ja nirista peale oliiviõli. Puista üle 1/2 teelusikatäie soola ja pipart ning viska kaussi brokolit, kuni iga õisikud on oliiviõliga kaetud ja ühtlaselt maitsestatud. Lisamaitse saamiseks lisa 1 tl (5 g) küüslaugupulbrit ja sibulapulbrit.

15
Küpseta brokkolit fritüüris 12 minutit. Kalla maitsestatud brokoli fritüüri korvi ja jäta küpsema. 10–12 minuti pärast on brokkoli erkroheline ja kõikjalt krõbe. Võtke see fritüürist välja ja viige see taldrikule, et kohe serveerida. Lisamaitse saamiseks lisage brokkoli peale riivitud parmesani juustu kohe, kui see fritüürist välja tuleb. Küpsetusajad varieeruvad erinevate õhufritüüride puhul. Kontrollige brokkolit pärast umbes 10-minutilist fritüüris seismist, et näha, kui kaua see küpseb.