Kuidas viisakalt kutsest keelduda

Igaüks on saanud kutse peole või üritusele, mida ei saanud või ei tahtnud vastu võtta. Kutsest keelduda saab ilma võõrustaja tundeid riivamata või teie kahe vahel vaenu tekitamata. Viisakalt ja kiiresti vastates saate vältida oma äraolekust olukorra tekkimist, olgu selleks siis ametlik üritus või mitteametlik koosviibimine või väljasõit sõpradega.

1
Vastake nõutud viisil ASAP. Kui kutsutakse pulma või mõnele muule üritusele, mille puhul on kaasas RSVP-kaart, tagastage RSVP viivitamatult. Kui teate kohe, et te ei saa või ei saa üritusel osaleda, andke kohe korraldajale teada, et te ei oota teid. Kui kutse saabus ilma RSVP-kaardita, otsige kutsest, milline on eelistatud viis võõrustajaga ühenduse võtmiseks.Saatke nädala jooksul kirjalike kutsete puhul “kahetsusavaldused”.Ära jäta muljet, et võid tulla, kui tead, et ei tule. . Kui te ei ole kindel, kas saate osaleda või mitte, helistage võõrustajale, et selgitada oma dilemmat ja küsida, millal ta vajab kindlat vastust. Kui kavatsete osaleda, kuid peate osalema hilja, küsi peremehelt, kas see on ok. Kui üritus sisaldab istuvat sööki, ei pruugi olla võimalik igal ajal kohale tulla. Siiski võib teie võõrustaja soovitada teil õhtusöögi lõpus enne tantsimise algust tulla. Kui RSVP-d ei küsita, helistage või kirjutage võõrustajale oma kahetsusega ja tänage teda kaasamise eest. Kutse täielikku eiramist peetakse ebaviisakaks.”Ainult kahetsus” on sageli ametlikel RSVP-kaartidel lisatud valik. Kui te kaarti tagasi ei saada, nõustute osalema.

2
Jätkake käsitsi kirjutatud märkmega. Tänage võõrustajat kutse eest, öelge, et te ei saa kohale tulla, ja soovige neile üritusel edu. Võite neile ka öelda, et sooviksite neid teinekord näha, kui see on asjakohane. Lihtsalt ärge muutke oma vastust! Oluline on jääda kindlaks oma esialgsele otsusele. Märkme tüüp peab vastama saadetud kutse tüübile. Pulma- või pulmapeo jaoks saatke ametlik kaart või kasutage kena välimusega kirjatarbeid. Ärge kunagi saatke isiklikule kutsele trükitud vastust. Välja arvatud juhul, kui isegi teie aadress ümbrikul oli trükimasinaga kirjutatud, kulutas teie võõrustaja teie kutsele aega ja vaeva ning peaksite tegema sama. Otsige veebist viisaka keeldumise näiteid, kui te pole kindel, mida öelda, kuid muutke kindlasti sõnastust, et see sobiks teie konkreetsed asjaolud või kõneviis. Ärge jääge vahele mõne leitud näite plagieerimisega, selle asemel et võtta aega siira märkuse kirjutamiseks.

3
Olge selgituste andmisel aus. Kui teil on mõni muu kohustus, andke talle teada. Kui teil pole muud kohustust ja te ei suuda mugavalt selgitada, miks te ei soovi minna, keelduge viisakalt ilma põhjust pakkumata. Ära leiu põhjust, miks mitte osaleda. Tõenäoliselt annab see tagasilöögi, kui ta saab teada, et olete valetanud, isegi kui see oli mõeldud tema tunnete kaitsmiseks. Ärge tundke vajadust liigselt seletada. Ametlike kutsete puhul piisab lihtsast sõnast “Kahjuks, et ma sellest ilma jäin”. Kui seda mingil põhjusel vajutatakse, võite lihtsalt öelda: “See on isiklik.” sündmus. See raiskab ainult teie aega ja energiat ning teie võõrustaja võib selle negatiivselt aktsepteerida.

4
Vajadusel saatke õnnitluskiri ja kingitus. Sündmusteks, mille puhul on oodata kingitust (nt beebi- või pulmapidu, sünnipäevapidu või eriline pidu, näiteks pulm või koolilõpupidu), saatke pärast kahetsusavalduste saatmist väike ja läbimõeldud kingitus koos kirjaliku õnnitlusega. Kuid ärge oodake, kuni saate kingituse, et kahetseda! Andke võõrustajale võimalikult kiiresti teada, et te ei saa osaleda, ja saatke kingitus ja kirjalik kaart hiljem. Ärge tundke kohustust osta kingitus kellelegi, keda te hästi ei tunne või kellega te ei ole seotud. See on teie enda otsustada, kas teie kutse annab kingituse.

5
Vastake nõutud viisil. Kui sündmuse edastas evite, saate sotsiaalmeedia kaudu saata meili või isikliku sõnumi. Kui kutse oli kirjutatud, kuid mitteametlikul kirjatarbel, saatke vastutasuks kaart. Helistage, kui on antud telefoninumber, välja arvatud juhul, kui kutses on kirjas, et sõnumite saatmine on ok. Isegi kui see valik on väljasaatmisel antud, vältige kõigile külalistele nähtava selgituse pakkumist. Palju parem on lihtsalt keelduda ja saata isiklik sõnum, kui tunnete vajadust öelda, miks te ei saa osaleda. Kui teie potentsiaalne võõrustaja on lähedane sõber, on kõige parem neile öelda, et te ei saa võimaluse korral isiklikult kohale tulla. või vähemalt telefoni teel. Sündmuse kuupäevale lähemale saatke ka kirjalik teade, et soovida neile head pidu.

6
Ole aus, aga ka lahke. Kui te lihtsalt ei soovi minna, olge aus ja öelge võõrustajale, et te ei ole sellest konkreetsest sündmusest huvitatud, kuid sooviksite tulla tulevikus mõnele muule üritusele, mida ta korraldab. Vältige nõustamist osalema asjadel, mida te tegelikult ei soovi. ei taha osaleda. See valmistab teie võõrustajale ainult suurema pettumuse, kui teid oodatakse ja te ei ilmu kohale või kui muudate oma vastust viimasel minutil. On okei, kui te ei tunne end süüdi, et te ei soovi kevadel järjekordsel beebi- või pruudipeol osaleda. Pühkige häbi meelest ja vastake viisaka keeldumisega.

7
Pakkuge koosviibimiseks alternatiivset aega. Kui keeldute sõbra sünnipäevapeost või koolilõpu tähistamisest, soovige talle toredat pidu ja pakkuge tähistamiseks alternatiivset kuupäeva, kui olete ainult teie kahekesi. Esitage kindlasti siiras pettumus, et te ei saa algsel üritusel osaleda, ja tänan teid mõtlesin, et oled küllalt tähtis, et kutsuda!

8
Muutke oma kahetsused komplimendi võileivaks. See on eriti oluline, kui keeldute mitteametlikest, kuid väga isiklikest koosviibimistest, näiteks kohtingust. Öelge: “See on teist väga armas, aga ma pean sellest mööda saama. Siiski tahaksin teha midagi muud, nagu sõbrad.Ärge häbistage oma võõrustajat kutsest teistele rääkides. Hoidke see enda teada, just nagu soovite, et teised teeksid, kui kutsute neid välja.

9
Helista pärast üritust ja küsi kuidas läks. Kui lähedane sõber kutsus teid peole või üritusele, helistage talle pärast seda, et näha, kuidas nende üritus läks. See annab teile võimaluse näidata neile, et mõtlete endiselt nende peale ja olete õnnelik nende edu või saavutuste üle.