Kuidas spagette mõõta

Enamasti on spagetide valmistamisel kiusatus lihtsalt portsjonit jälgida, mitte hoolikalt mõõta. Kuid mõnikord on oluline saada täpne portsjonite kogus, näiteks kui järgite retsepti ja proovite hoida kastme ja pasta suhet heas või valmistada piisavas koguses grupile inimestele või kui proovite kinni pidada teatud dieedist, mis nõuab täpne portsjonite kogus. Olenemata põhjusest, on köögitööriistade või majapidamisesemete abil spagettide ideaalse või ligikaudse portsjoni suuruse mõõtmiseks erinevaid meetodeid.

1
Täitke pasta lusikas olev auk, et kiiresti mõõtmiselt keetmiseni minna. Kui olete alati mõelnud, mille jaoks see auk teie pastalusikas on, toimib see samamoodi nagu spagettide mõõtmise tööriist! Pane väike kogus kuiva spagette läbi lusika keskel oleva augu ja lisa seejärel nuudleid, kuni auk on täidetud. Pärast täitmist vabastage spagetid potti. Kui valmistate rohkem kui ühe portsjoni, korrake seda vastavalt vajadusele.

2
Kaaluge köögikaalul 2 untsi (57 g) kuivi spagette. See on kõige täpsem meetod portsjonite suuruse mõõtmiseks. Kui teil on köögikaal, võtke osa kuivadest spagettidest karbist välja, asetage see kaalule ja vaadake, milline on esialgne mõõt. Seejärel lisage või eemaldage vastavalt vajadusele, et saavutada soovitud pastaportsjonite kogus. Kui teil pole köögikaalu, saate neid osta paljudest jaemüüjatest. Need on väga kasulikud seadmed inimestele, kes naudivad toiduvalmistamist.

3
Kasutage spagettide mõõtmise tööriista, kui see on saadaval. Need on väikesed seadmed, millesse on lõigatud erineva suurusega augud ja iga auk võrdub erineva portsjonite arvuga, tavaliselt 1 portsjon kuni 4 portsjonit. Võtke karbist välja väike kogus kuivi spagette ja pange see läbi augu, mis vastab portsjonite arvule, mida soovite teha. Lisage spagetinuudlid, et auk täielikult täita. Kui teil pole veel mõnda neist mugavatest tööriistadest, on need saadaval paljudes köögitarvete kauplustes.

4
Võrrelge väikese nuudlikobara suurust USA veerandiga. 1 portsjon spagette, kui see on ringiks kokku pandud, on 22 mm (7–8 tolli) läbimõõduga. See on sama suur kui USA kvartal. Kui teil on mõni neist ümber, koguge väike hunnik spagette ja asetage see veerandi peale. Lisa nuudleid, kuni veerand on spagettide poolt täielikult blokeeritud, kuid mitte rohkem, kui peale mahub.

5
Asetage portsjon nuudleid läbi soodapudeli ülaosa. Soodapudeli ülaosas olev auk on samuti umbes sama läbimõõduga kui portsjon spagette. Sel viisil mõõtmiseks asetage pudel lauale püsti ja asetage pudelisse väike kogus nuudleid. Jätkake nuudlite hoidmist, et need laiali ei läheks ja mõõtmist segamini ei läheks. Lisage rohkem spagette, kuni pudeli avaus on täidetud. Kui teile meeldib see meetod, kuid te ei soovi, et tühi soodapudel võtaks leti või hoiuruumi, lõigake ülemine osa ära ja hoidke seda sahtlis. Kasutage seda nagu spagettide mõõtmise tööriista.

6
Ligikaudu portsjonit tehes sõrmedega ring. See meetod on teistest vähem täpne, kuna kõigil on erineva suurusega käed, kuid kui teil pole teiste meetodite jaoks vajalikke tööriistu, võib see olla hea ligikaudne hinnang. Tehke pöidla ja kursori sõrmega ring; proovige ligikaudselt pudeli korgi suurust. Kasutades teist kätt, et mitte ringi segi ajada, asetage spagettide nuudlid läbi sõrmede, kuni ring on täidetud.

7
Jagage spagetikarp portsjonite hulka, mida see mahutab. Spagetikarpidel on toitumisalase teabe etiketil märgitud portsjonite koguarv. Valage kõik spagetid ettevaatlikult tasasele pinnale ja jagage see kuhi võrdseteks osadeks, mis vastavad sildil märgitud portsjonite arvule. Pange vaiad kottidesse või anumatesse ja kasutage neid vastavalt vajadusele.