Kuidas siduda šokolaadi juustuga

Šokolaad ja juust võivad tunduda ebatõenäoline kooslus, kuid nende rikkalikud maitsed komplimenteerivad üksteist. Üks lihtsamaid viise šokolaadi ja juustu nautimiseks on degusteerimine. Saate proovida mitmeid šokolaadi- ja juustupaare ning määrata oma lemmikmaitsed ja -tekstuurid. See aitab, kui valite paarid, mis üksteist komplimenteerivad. Kui eelistate oma toidus kombineerida šokolaadi ja juustu, proovige mõnda rikkalikku kombinatsiooni (nt kondiitritoodete kestas küpsetatud šokolaad ja brie või šokolaadiga kastetud marjad juustu sisse).

1
Valige kvaliteetsed juustud ja šokolaadid. Maitsmiseks parimate koostisosade saamiseks proovige osta käsitööšokolaadi ja kvaliteetset juustu. Kaaluge juustu ostmist juustuletist, et saaksite esitada küsimusi sidumise kohta ja saada kasulikke soovitusi. Šokolaadi jaoks otsige šokolaadi, mis sisaldab vähe, kuid kvaliteetseid koostisosi. Võimalik, et leiate kvaliteetset kohalikku šokolaadi. Samuti võite küsida kohalikelt šokolaaditootjatelt juustuga sidumise soovitusi.

2
Tõsta šokolaad ja juust toatemperatuurile. Kui olete šokolaadid ja juustud välja valinud, lõigake need hammustuste suurusteks tükkideks. Laske neil enne maitsmist 30–40 minutit toatemperatuuril seista. See aitab teil maitseid maitsta ja nende aroome hinnata. See on eriti oluline, kui pakute šokolaaditrühvleid, mis võivad olla väga tugevad.

3
Telli degusteerimine. Ehkki saate lihtsalt välja panna erinevaid šokolaade ja juustu, võib abi olla paaride korraldamisest. See aitab teil maitsmist juhtida ja vältida maitsepungade ülekoormatust. Võite tellida paarid maitselt mahedast keskmiseni või peenest kuni julge intensiivsusega. Näiteks võite alustada kitsejuustu ja piimašokolaadiga, et saaksite maheda koosluse.

4
Maitse šokolaadi ja juustu. Degusteerimise alustamiseks proovige ühte šokolaadi ja juustu paari. Maitske esmalt juustu ja seejärel šokolaadi. Arutage, mis teile sidumise juures meeldib, ja mainige kõiki maitseid, mille olete valinud. Võite rääkida ka paari tekstuurist, värvist ja viimistlusest. Pakkuge suulaepuhastusvahendit, et teie külalised saaksid tõeliselt maitsta erinevaid maitseid. Pange juustu ja šokolaadi vahele kreekerid, vesi või viinamarjad.

5
Proovige enamikku juustu tumeda šokolaadiga. Kui te pole kindel, millised šokolaadid sobivad hästi juustuga, proovige seda tumeda šokolaadiga. Veenduge, et kasutate šokolaadi, mis sisaldab 55–60% kakao kuivainet. Kõrge kakaosisaldus sobib tavaliselt peaaegu iga juustuga, kuid see maitseb suurepäraselt keerukate laagerdunud juustudega nagu: Parmigiano reggiano sinihallitusjuust Vananenud gouda

6
Pane piimašokolaadid kokku maheda juustuga. Kuna piimašokolaad on üsna kreemjas, ühendage see teiste pehmete kreemjate juustudega, et muuta võine maitse. Võid kasutada laagerdamata toorjuustu koos kvaliteetse piimašokolaadiga, mis ei sisalda palju säilitusaineid. Pane piimašokolaad kokku: RicottaFromage blancToorjuustuga Kitsejuust

7
Maitse valget šokolaadi maheda juustuga. Valge šokolaad on tavaliselt kreemjas ja magusam kui enamik tumedaid või piimašokolaadi. See muudab selle suurepäraseks valikuks, et maitsta koos teiste kreemjate juustudega, millel on ka veidi magusust. Võite proovida enamikke poolpehme juustu, näiteks: Šveitsi juustEmmentalGoudaFontina

8
Pane krõmpsuvad šokolaadid või koor erinevate juustudega. Kui serveerite šokolaadikoori või trühvleid, mis sisaldavad puuvilju või pähkleid, saate neid kergesti maitsta erinevat tüüpi juustudega. Kui soovite kontrastset tekstuuri, ühendage need poolpehmete juustudega (nt brie või pehme sinihallitusjuust). Või võite kasutada maitsete keerukust, degusteerides neid teravate või laagerdunud juustudega, näiteks: Laagerdatud jackLaagerdatud cheddar Vananenud gouda

9
Küpseta juustukooki. Kui te ei soovi midagi liiga seikluslikku proovida, alustage juustukookide valmistamisega. Valge šokolaadi juustukoogi saate hõlpsalt valmistada, kasutades põhilist toorjuustu ja kvaliteetset valget šokolaadi. Või asendage toorjuust camemberti või brie-ga. Tume šokolaad sobib hästi ka juustukookidega. Juustukooke saab küpsetada ka Quarkiga, mis on sarnane jogurtile või pehmendatud toorjuustukreemile.

10
Kasta marjad šokolaadi sisse ja serveeri juustudipiga. Tõenäoliselt on teile tuttav fondüü, paks sulašokolaad või juust, mida serveeritakse koos kastmiseks mõeldud toiduainetega. Proovi kasta maasikaid, murakaid või mustikaid tumedasse šokolaadi. Lase marjadel taheneda ja kasta need serveerimiseks sulatatud juustu sisse. Või võite serveerida šokolaadiga kaetud marju kuubikuteks lõigatud kõva juustuga, näiteks cheddari või goudaga. Kui soovite juustu sulatada, proovige Yorkie juustu. See sulab kergesti ja sellel on terav maitse, mis sobib hästi värskete puuviljadega.

11
Valmista pošeeritud pirnid šokolaadi ja sinihallitusjuustuga. Pošeeritud pirnid šokolaadisiirupiga on klassika. Kui aga soovid tutvustada julget maitset, sulata šokolaadisiirupisse Gorgonzola juust. Valage šokolaadijuustu siirup pošeeritud pirnidele ja serveerige neid soojana. Kui saate, proovige leida Gorgonzola dolce, mis on pisut pehmem ja kreemjas kui traditsiooniline Gorgonzola.

12
Valmista šokolaadi- ja brie-küpsetis. Tõeliselt muljetavaldava magustoidu saamiseks hankige väike brie-ratas ja katke see šokolaadi-sarapuupähklimäärdega. Mähi sulatatud lehttainas brie ümber, nii et see oleks täielikult ümbritsetud. Küpsetage brie ja serveerige seda soojalt koos kreekerite, röstsaia või marjadega. Sarnase küpsetise jaoks tehke lehttaignaid, kasutades brie-d, vaarikaid ja tumedat šokolaadi.