Kuidas Brie-d lõigata

Brie on enamikul juustuplaatidel tuttav vaatepilt. Selle kreemjas tekstuur, võine maitse ja õrn koor on suurepärane kontrast teravatele või kõvadele juustidele. Kui kahtlete kiilu või kettasse kaevamises, proovige võimalikult hästi lõigata väikseid tükke, millel on ka koor, et keegi ei leiaks laualt õõnestatud brie osa. Pidage meeles, et kui teate, et keegi ei taha seda süüa, võite kogu brie-portsjonilt koore eemaldada.

1
Otsige brie-nuga. Juustu lõikamiseks ilma, et see noa külge kleepuks, vajate pikka väga õhukese teraga nuga. Kui teil pole noa, kasutage mis tahes õhukese terava tera või isegi aukudega tera. Neid nimetatakse mõnikord lahtise teraga nugadeks. Kui kavatsete brie baguette’ile määrida, võiksite välja võtta ka väikese terava otsaga juustunoa, mille saate juustu kõrvale asetada. Seda nuga nimetatakse mõnikord väikeseks labidaks.

2
Lõika toasoe brie ketas pooleks. Laske briel enne lõikamist kuni 1 tund toatemperatuuril seista lõikelaual. Seejärel kasutage õrna edasi-tagasi liigutust, et lõigata läbi ketta keskosa. Nüüd peaks teil olema 2 võrdse suurusega juustu poolringi. Brie ainulaadseid maitseid on raskem maitsta, kui seda serveeritakse külmkapist külmalt. Kui plaanite serveerida pool briest, mässige 1 poolring pärgamenti või vahapaberisse. ja hoidke seda külmkapis.

3
Vahetult enne serveerimist lõika poolring väikesteks kolmnurkseteks tükkideks. Viilutage sirge serva keskelt ümara serva suunas, et moodustada väikesed õhukesed kiilud. Tehke kolmnurga kõige laiemast osast umbes 1,3 cm (1,3 cm) laiused kiilud. Saate lõigata poolringi ühelt või mõlemalt küljelt. Kui teenite külalisi, jätke juustu poolring vaagnale ja noaga selle kõrvale. Seejärel laske külalistel juustust kolmnurksed tükid lõigata. Brie jääke võite säilitada nii kaua, kui see pole toatemperatuuril olnud kauem kui 2 tundi (kaasa arvatud 1 tund, mille enne serveerimist juustu välja jätsite). Mähi brie kilesse ja pane õhukindlasse anumasse. Seejärel hoidke seda külmkapis kuni 2 kuni 3 päeva.

4
Valige terav brie-nuga. Otsige õhukest pika kitsa teraga nuga, mis ei kleepu juustu külge. Kui saate, valige selline, mille tera sees on augud, et hõlbustada brie viilutamist. Samuti võite juustuvaagnale asetada väikese labida või laotusnoa, kui soovite määrida brie baguette’ile.

5
Viiluta piki toatemperatuuril viilu. Brie tükkideks lõikamise asemel kasutage nuga pikkade õhukeste viilude tegemiseks. Alustage kiilu tipust ja lõigake mööda ühte külge. Seejärel lülitage kiilu vastasküljele ja lõigake veel üks õhuke viilu. Proovige juustu viilutamisel hoida viilukujuline. Kui teie või teie külalised on mitu tükki teinud, on brie väiksem, kuid see peaks siiski välja nägema nagu kiilu. Ülejäänud brie võite külmkapis hoida seni, kuni see pole toatemperatuuril seisnud kauem kui 2 tundi (kaasa arvatud 30 tundi). minutit, kui jätsite brie enne serveerimist välja). Mähi brie kilesse ja pane õhukindlasse anumasse. Seejärel hoidke seda kuni 2 kuni 3 päeva.

6
Vältige kiilu kolmnurkse otsa ära lõikamist. Võib-olla olete näinud inimesi, kes lõikasid väikese kolmnurga moodustamiseks kiilu otsa ära. Seda peetakse ebaviisakaks, kuna kiilu teravik on tavaliselt kiilu kõige küpsem ja maitsekaim osa.

7
Pange brie 20-30 minutiks sügavkülma. Hoidke brie-d oma pakendis, et see ei ima sügavkülmas olles lõhna. Brie lühiajaline jahutamine muudab koore eemaldamise lihtsamaks. Brie võib külmutada kuni 1 päeva.

8
Eemaldage brie ja asetage see lõikelauale. Võtke brie sügavkülmast välja vähemalt paar tundi enne selle serveerimist. Seejärel keerake brie pakendist lahti ja asetage juust lõikelauale. Kuigi soovite, et see serveerimiseks toatemperatuurini langeks, lõigake koor ära, kui juust on veel külm.

9
Pöörake brie külili ja lõigake lamedad küljed ära. Kui lõikate kiilu, keerake see ühele selle lamedale küljele. Kui lõikate brie-ketast, peate selle nihutama ümarale servale ja hoidma seda paigal. Seejärel võtke terav nuga ja lõigake ettevaatlikult ära kiilu või ketta lamedad küljed. Selle sammu jaoks võite kasutada mis tahes tüüpi nuga.

10
Lõika ära kiilu ümarad küljed või küljed. Asetage ketas või brie-kiil tagasi lõikelauale ja lõigake ettevaatlikult ketta külgede ümbert ümardatud serv ära. Kui lõikate kiilu, peate lõikama ära kiilu pikad küljed ja tasase laia otsa. Olenemata sellest, millist stiili te lõikate, lõigake koorest umbes 0,32 cm (1–8 tolli) ulatuses, et te ei lõikaks juustu sisse. Soovi korral kasutage lõikamise hõlbustamiseks väiksemat noa. brie servade ümber.

11
Laske briel soojeneda toatemperatuuril. Kui olete kooriku eemaldamise lõpetanud, jätke see 1–2 tunniks seisma, et see ei oleks enam külm. Teil ja teie külalistel on lihtsam brie maitseid nautida, kui see on toatemperatuuril.

12
Tõsta brie välja või lõika viiludeks. Nüüd saate asetada brie-viilu või -ketta oma juustuvaagnale väikese noaga selle kõrvale, et külalised saaksid end aidata. Kui kasutate kärbitud brie-d mõnes teises retseptis, võite brie õhukesteks viiludeks lõigata. Näiteks kui grillite brie-võileiba, tehke leivale laotamiseks 1–4 tolli (0,64 cm) paksused viilud. Kui lõikate kiilu, tehke brie-st pikad ribad kogu kiilu pikkuses. Kui lõikate poolringist, võite lõigata pikad ristkülikukujulised ribad üle juustu lameda külje.