Kuidas säilitada toorest peeti

Peet on kaheaastane juurvili, mis on toitev, mitmekülgne ja täis antioksüdante. Neid on üsna lihtne hoida, eriti külmkapis. Õigesti hoitud peet võib kesta nädalaid või isegi kuid.

1
Peet vali värskete, närbumata rohelistega. Kui soovite peeti säilitada ja värskena hoida, peate esmalt veenduma, et korjate värskeid. Punapeedi küljes olevad lehed on parim värskuse näitaja. Kui peedil olevad rohelised on närbunud, pole peet tõenäoliselt väga värske, nii et vali selle asemel mõni muu. Kui korjate ise aiast peeti, võite oodata külma aastaaja lõpuni, isegi pärast esimest külma. , kuid teie peet tuleks korjata enne, kui temperatuur langeb öösel temperatuurini 24 °F (–4 °C). Asetage need kohe külma kohta, mitte ei jäta päikese kätte.

2
Vältige ilmsete plekkidega peeti. Teie peedil peaks olema plekita nahk. Otsige tumedat kastanpruuni värvi, välja arvatud juhul, kui valite teistsugust peeti, näiteks kuldset. Põhjas olev saba peaks olema terve.

3
Valige peet, mis on katsudes kõva. Pehmus on märk sellest, et peet rikneb, nii et vali need, mis on kõvad. Kui teil on peet juba olemas ja leiate, et need on pehmed, on parem need ära visata.

4
Kärbi lehed ja vars. Kuna lehed tõmbavad juurtest niiskust, aitab nende kohene eemaldamine teie peet kauem värskena hoida. Nii et enne peedi ladustamist tuleks need ära lõigata, jättes juure ülaossa umbes 1–2 tolli (3–5 cm) varre. Ärge lõigake saba. Peediroheline on söödav, nii et te ei pea neid ära viskama. Neid saab valmistada samamoodi nagu kõiki teisi rohelisi, näiteks praadides. Rohelised säilivad külmkapis ainult 2 või 3 päeva. Kuna need mädanevad kiiremini, tuleks neid hoida juurtest eraldi.

5
Hõõru mustus juurtelt maha. Peet kasvab maa sees ja koristades on need mustusega kaetud. Neid tuleb puhastada, kuid mitte pestes, mis paneb nad kiiremini mädanema. Selle asemel hõõruge mustus õrnalt juurelt maha. Kui pesete peet sel hetkel, kuivatage see enne ladustamist põhjalikult.

6
Hoidke peet toores ja kuivas. Jällegi soodustab niiskus mädanemist, nii et kui soovite, et peet mõnda aega vastu peaks, peaksite hoidma seda kuivana. Säilitage neid ka toorelt, sest keedetud peet ei kesta peaaegu nii kaua.

7
Pane peet perforeeritud kilekotti. Peete kilekotis hoidmine ei muutu külmikus pehmeks, kuivaks ja kortsuliseks. Kõige parem on kotti lõigata väikesed augud, et see niiskuse sisse ei jääks.

8
Asetage peedid krõbedamasse sahtlisse. Külmkapis olev krõpsuhoidja on parim koht peedi värskena hoidmiseks koos teiste köögiviljadega. Aga kui need krõbedasse ei mahu, siis sobib külmkapi riiul.

9
Kontrollige perioodiliselt, kas peet on katsudes endiselt kõva. Peet muutub pehmeks, kui hoiate neid liiga kaua või ei tee seda korralikult. Kontrollige oma peete perioodiliselt, et veenduda, et need on endiselt kõvad ega riknenud. Kui neid õigesti säilitatakse, peaks teie peet külmikus säilima 1–3 kuud. Kuid ikkagi on parem neid aeg-ajalt kontrollida, et veenduda, et need pole pehmeks läinud.

10
Kui te ei saa külmkappi kasutada, hoidke peet juurekeldris. Kuigi peedi säilitamine külmkapis on lihtne ja tõhus, saate neid hoida ka juurekeldris või mujal, kus on külm ja niiske. Sel juhul hoidke peete plastmahutis või jahutis. Võite peedid värskena hoida isegi turbasambla, liiva või saepuru sisse. Peete säilitamise temperatuur peaks olema 0 kuni 4 °C (32–40 °F) ja kõrge õhuniiskus (umbes 95%).