Kuidas marineerida punapeeti

Marineeritud peet on fantastiline lisand paljudele roogadele (mõelge marineeritud peedile, kitsejuustule ja rukolale või võileivale Itaalia liha, juustu ja marineeritud peediga) ning neid sobib suurepäraselt ka üksi süüa! Need on täis kiudaineid, rauda ja antioksüdante ning neil on ka põletikuvastased omadused. Kui teil on peedi ülejääk ja te pole kindel, mida nendega peale hakata, kulub teil küpsetamiseks, marineerimiseks ja purkidesse panemiseks umbes tund.

1
Loputage peedilt mustus maha ja lõigake pealsed ära. Koguge kokku oma 4–5 naela (1,8–2,3 kg) väikseid peete ja loputage kraanikausist nähtav mustus. Kasutage puhast lõikelauda ja kööginuga, et kärpida pealsed (leheline pool). Jätke varrest umbes 1,3 cm (1–2 tolli). Visake ülejäänud pealsed ära. Peedil on kaks külge: ülaosa, mis koosneb lehest ja varrest, ning alumine osa, kust ulatuvad välja juured.

2
Pane peedid potti ja kata veega. Asetage loputatud ja kärbitud peedid suurde potti ja lisage nii palju vett, et suurimad oleksid lihtsalt kaetud. Vee temperatuur sel hetkel ei oma tähtsust. Selle etapi jaoks võite kasutada sügavat potti või madalamat panni, kui peedil on piisavalt ruumi, et see täielikult vette kasta.

3
Keeda peete, kuni need on pehmed, mis võtab aega umbes 25 minutit. Lülitage põleti keskmisele kõrgele. Laske peedil küpseda 25–30 minutit või seni, kuni need on kahvliga kergesti läbi torgatavad. Peete keetmine muudab nende koorimise palju lihtsamaks.

4
Kurna peedilt liigne vesi ja lase jahtuda. Lülitage pliit välja ja tühjendage vesi ettevaatlikult peedist. Võite kas kogu poti kurni valada või peedi väljavõtmiseks kasutada ka lõhikuga lusikat. Laske neil piisavalt jahtuda, et saaksite nendega käsi kõrvetamata käsitseda, mis võtab aega umbes 15–20 minutit. Kui soovite seda protsessi kiirendada, võite küpsetatud peedid jäävanni uputada.

5
Lõika peedilt juured ära ja libista koor ära. Kasutage uuesti lõikelauda ja kööginuga ning viilutage igalt peedilt ära juured. Nahk peaks peedi küljest kergesti maha kooruma. Võite juured ja koored ära visata või lisada need kompostihunnikusse, kui teil see on. Peedimahl võib riideid kergesti määrida, nii et kandke riideid, mille määrdumist te ei pahanda.

6
Lõika peet marineerimiseks soovitud suuruseks. Peete marineerimiseks pole valet viisi, võite need marineerida tervelt, lõigata ringideks või kuubikuteks. Lõikamise ajal pange need oma tööjaama kõrval olevasse kaussi. Kuna valmistate peete mitme purgi täitmiseks piisavalt, võite proovida peete viilutada mitmel erineval viisil, et näha, mis teile kõige rohkem meeldib.

7
Pange marineerimisvürts marli sisse ja siduge see kinni. Marineerimisvürtsi ja marli saate osta kohalikust toidupoest. Pange 2 supilusikatäit (12 grammi) marineerimisvürtsi marli keskele ning keerake ja sõlmige liigne kangas, et vürts riidesse kinnituks. Marineerimisvürts koosneb sinepiseemnete, pimentide, koriandri seemnete ja punase segust. piprahelbed, nelk, jahvatatud ingver, kaneel ja loorberileht.

8
Segage suures potis äädikas, suhkur, vesi, sool ja marli. Kasutage 3 tassi (710  mL) valget äädikat, 1 1/2 tassi (300 grammi) granuleeritud suhkrut, 1 tassi (240 mL) vett ja 2 supilusikatäit (35 grammi) marineerimissoola. Segage kõik kokku ja seejärel kastke marli vedelikku. Magusama peedi jaoks asendage linnaseäädikaga sama kogus valget äädikat. Kasutage peedi jaoks kindlat marineerimissoola, mitte tavalist lauasoola. Lauasool võib muuta vedeliku häguseks, kuna selles on paakumisvastaseid koostisosi.

9
Kuumuta segu keemiseni, seejärel keeda 10 minutit. Keera kuumus keskmisele kõrgele ja lase keema tõusta. Segage segu iga paari minuti järel. Kui see keeb, alandage kuumust keskmisele ja lülitage taimer 10 minutiks sisse. Hoidke peet praegu podisevast vedelikust eemal, valate selle peedile hiljem, kui need on konservipurkidesse lisatud.

10
Eemaldage vürtsikott potist. Kasutage tangide või lõhikuga lusikat, et eemaldada marli ettevaatlikult marineerimisvedelikust. See on tõesti kuum, nii et ärge püüdke seda kätega haarata. Võite marli ja vürtsisegu ära visata või loputada ja kasutada seda uuesti mõne muu projekti jaoks.

11
Puhastage klaaspurgid ja kaaned kuuma vee ja pesuvahendiga. Purke saab pesta käsitsi või desinfitseerida nõudepesumasinas. Loputage hoolikalt kogu pesuaine, et teie marineeritud peedipartii ei kahjustaks. Kuna purgid sukeldatakse kuuma vanni ja täidetakse kuuma vedelikuga, ei tohiks nende desinfitseerimisega probleeme tekkida.

12
Soojendage oma klaaspurke kraanikausis kuumas vannis. Veenduge, et teie kraanikauss on puhas, ja ühendage äravoolutoru. Asetage purgid kraanikaussi nii, et need oleksid püsti, ja eemaldage nende kaaned. Täitke kraanikauss kuuma veega, kuni purgid on 3/4 ulatuses kaetud. Kui te ei soovi oma kraanikaussi kasutada, võite panna purgid nõudepesumasinasse ja lasta sellel loputustsüklil soojendada. Purkide eelkuumutamine väldib nende võimalikku purunemist, kui lisate hiljem kuuma marineerimisvedelikku.

13
Jaga peedid ühtlaselt 4 pindise klaaspurgi vahel. Kui purgid on kuumutatud, jaotage peedid nende vahel ühtlaselt puhta lusikaga. Kui purkide külgedele satub peedimahla, kasutage nende puhastamiseks puhast niisket rätikut. Asetage täidetud purgid letile podiseva marineerimisvedeliku lähedusse, et neid oleks õigel ajal lihtsam täita.

14
Vala kuum marineerimisvedelik peedi peale. Kasutage vahukulbi, et vedelik potist ettevaatlikult purkidesse viia. Jätke vedeliku ja purgi ülaosa vahele umbes 1–2 tolli (1,3 cm) ruumi. Olge ettevaatlik ja ärge haarake kätega poti või purkide külgedest, sest kõik on väga kuum. on täidetud, võite pliidi välja lülitada ja vedelikujäägid ära visata.

15
Kinnitage purkide kaaned ja hoidke neid jahedas ja kuivas kohas. Kuni purgid on veel kuumad, pane kaaned peale ja pinguta. Asetage need kappi või sahvrisse, kuhu nad jäävad päikesevalguse või liigse kuumuse eest eemale. Kui leiate, et kaaned ei sobitu tihedalt purkide külge, vahetage need välja purgide vastu, mis sobivad tihedalt. See aitab peedil korralikult marineerida ja hoiab ära nende halvaks muutumise.

16
Laske peedil marineerida vähemalt 2 nädalat, enne kui hakkate neid nautima. Pange oma kalendrisse meeldetuletus ja oodake vähemalt 2 nädalat, enne kui purgi lahti lööte. Kindlasti võid lasta neil istuda kauem, isegi kuni 1 aasta. Kingitada võib peedipurke. Loo armsad sildid ja kleebi need purkidele ning kingi pühade ajal ära.

17
Säilitage avatud peete külmkapis kuni 3 kuud. Kui avate peedipurgi, tuleb seda hoida külmkapis, et need säiliksid kauem. Pärast söömist sulgege kaas tihedalt uuesti. Kui märkate purgi avamisel hallitust või veidrat lõhna, visake peet ära.