Kuidas säilitada gluteenivaba leiba

Kui olete kunagi varem gluteenivaba leiba valmistanud või ostnud, siis teate, et see kipub väga kiiresti halvaks minema ja kuivama. Kuivamise aeglustamiseks hoidke leiba leivakarbis või sügavkülmas. Säilitage nii palju niiskust kui võimalik, oodates, kuni see on jahtunud, et lõigata, ja seejärel hoida seda lõigatud pool all. Järgides mõnda näpunäidet ja nippi, püsib teie leib värske ja maitsev palju kauem!

1
Lase leival täielikult jahtuda. Vastasel juhul jäävad aur ja kuumus leiva sisse ja kondenseeruvad, jättes leiva märjaks. Tõsta leib restile ja lase õhku tõusta, kuni see tundub toasoe.

2
Asetage leib tühja leivakarpi või -nõusse ja sulgege kaas. Leivakarbid on parim valik, kuid kui sul seda pole, võid kasutada ka õhukindlat plastanumat. Veenduge, et leiva ümber oleks vaba ruumi õhu ringlemiseks. Konteinerid hoiavad leiva kuivamise vältimiseks kinni niiskust, nii et avatud ruum aitab seda tasakaalustada. Kui te pole veel leiba viilutanud, hoidke leiba hoiustamisel tervena. Kui olete juba leiba viilutanud, hoidke seda nii, et lõikepool oleks allapoole, et minimeerida roiskumist.

3
Hoidke leiba oma leivakarbis või -nõus kuni 3 päeva. Kuigi leivakarbid ja -anumad säilitavad leiva niiskust, ei aita need vormimise protsessi kuigi palju aeglustada. Mida varem oma gluteenivaba leiba sööte, seda parem see maitseb! Kui teil on 3 päeva pärast veel ülejääke, peate selle kas ära sööma või külmutama.

4
Külmutage leib pärast seda, kui see on kauem kui 3-4 päeva väljas seisnud. Kui olete leiva paari päeva jooksul äsja küpsetanud, pole vaja seda külmutada ja see kaotab värskuse. Enne pakkimist ja külmutamist oodake, kuni see hakkab halvaks minema. Külmutamine on kasulik ka siis, kui olete varuks valmistanud mitu pätsi.

5
Lõika leib üksikuteks viiludeks. Kasutage õhukeste ühtlaste tükkide lõikamiseks teravat sakimata nuga. Tavaliselt ei viiluta leiba selle säilitamiseks, kuid kuna see läheb sügavkülma, on see tegelikult palju parem tehnika! Kui soovite viilu, ei pea te sulatama ja riskima kogu pätsi kahjustamisega.

6
Mähi iga viil rohkesse sügavkülmikukindlasse plastümbrisesse. Asetage iga viil välja ja mähkige see mitmeks kihiks. Kasutage kindlasti plastümbrist, mis tundub vastupidav, kleepub hästi ja kaitseb teie toitu sügavkülmas põlemise eest. Pärast seda, kui olete kontrollinud, et kõik leiva küljed on kaetud, vajutage kile serv selle sulgemiseks alla. Näiteks Glad Press’n Seali kile on populaarne toidu külmutamise valik.

7
Säilita viile sügavkülmas 2-3 nädalat. Kuna leib kaotab sügavkülmikus rohkem niiskust, on see tõenäolisem, et sügavkülmik põleb. Parima maitse ja tekstuuri saavutamiseks sööge leib kindlasti enne 2–3 nädala möödumist. Leiva vanaduse meeldejätmiseks kasutage püsiva markeri abil kilele või tükile selle külmutamise kuupäev. maalriteibist.

8
Sulatage külmunud viil röstris või mikrolaineahjus. Et leib jääks krõbe ja kõva, röstige külmutatud tükk madalal kuumusel. Kiirema alternatiivi jaoks mähkige viil või kaks tükki paberrätikusse, enne kui mikrolaineahjus küpsetate 10–15 sekundit. Mõlemad tehnikad aitavad leiba värskendada ilma selle kuju ja struktuuri kaotamata.

9
Vahetage leivakarbi või plastmahuti jaoks kilekott välja. Enamik leivapätse on kilekottides, mis hoiavad niiskuse kinni ja kondenseeruvad leiva vastu, muutes selle märjaks. Pärast pätsi avamist visake kilekott minema ja hoidke leiba leivakarbis või suletud õhukindlas plastmahutis. Jätke pätsi ümber vaba ruumi, et niiskust tasakaalustada.

10
Hoia poest ostetud leiba letil 3-4 päeva, seejärel pane sügavkülma. Sõltuvalt koostisainetest ja õhu niiskusest võib teie leib vastu pidada kuni nädalaks. Kui aga plaanite leiba külmutada, jääb nädalane ootamine pätsi korralikult külmutamiseks ja sulatamiseks liiga kuivaks. Maksimaalse värskuse saavutamiseks on kõige parem päts 3-4 päeva pärast külmutada.

11
Mähi iga viil sügavkülmikukindlasse kilesse. Eraldage leivaviilud välja ja kasutage nende mähkimiseks mitut kihti tugevat kile. See meetod on palju mugavam kui kogu pätsi kokku külmutamine, kuna see võimaldab teil vajaduse korral lihtsalt viilu haarata! Veenduge, et teie toidukile oleks märgistatud “sügavkülmakindel”. Gluteenivaba leib võib kergesti tekitada sügavkülma põletust. niiskuse puudumise tõttu, seetõttu on oluline iga viil hästi mähkida.

12
Külmutage leib kuni 2-3 nädalat. Nii nagu omatehtud gluteenivaba leib, jätkub ka poest ostetud vaid alla kuu. Jälgige, et sügavkülm ei põleks, ja sööge leiba kindlasti seni, kuni see on kõige värskem. Leiva külmutamise aja meeldejätmise hõlbustamiseks kasutage iga viilu kilele külmumiskuupäeva kirjutamiseks püsivat markerit.

13
Värskendage leiba, röstides või mikrolaineahjus 10-15 sekundit. Võtke sügavkülmast viil või 2 tükki ja pakkige need lahti. Pehmema ja niiskema leiva saamiseks mähkige 1 või 2 viilu paberrätikusse ja küpsetage neid 10-15 sekundit mikrolaineahjus. Krõbedamate ja struktureeritumate viilude saamiseks röstige leiba madalaimal kuumusastmel.

14
Enne lõikamist oodake, kuni leib on täielikult jahtunud. Kui lõikate selle veel soojana, kaotab leib oma kuju ja palju niiskust. Laske leival restil seista, kuni see tundub katsudes jahe. Nii saad leiva viilutada nii õhukeseks kui soovid, ilma et pealmine osa kokku vajuks.

15
Vältige gluteenivaba leiva hoidmist külmkapis. See kehtib nii omatehtud kui ka poest ostetud leiva kohta. Kuigi külmik hoiab ära hallituse, kuivatab selle madal niiskusesisaldus leiva kiiresti. See võib õnnestuda, kui valmistate leivapuru, kuid kui te ei soovi oma leiva värskust ohverdada, jätke külmkapp vahele ja külmutage see selle asemel!

16
Ärge hoidke leiba paber- või suletud kilekotis. Mõlemad variandid püüavad niiskust gluteenivaba leiva vastu kinni püüda, muutes selle märjaks. Selle asemel kasutage õhukindlaid anumaid, mis jätavad leiva ümber veidi tühja ruumi, et tasakaalustada kinni jäänud niiskust.

17
Valmis.