Kuidas noaga leiba lüüa

Nii et olete pätsi omatehtud leiba ahjust välja tõmmanud ainult selleks, et näha küljes lõhet. Ärge heitke end sellest, et leib küpsedes ja paisudes rebeneb on täiesti normaalne. Et seda järgmisel korral ei juhtuks, tehke enne küpsetamist pätsi ülaosast mõned lihtsad viilud. Meil on valikud lihtsate lõigete või dekoratiivsete skooride jaoks, et saaksite valida endale sobivaima stiili.

1
Otsige sakilise noa asemel sirget tera. Võite kasutada lihtsat lõikamisnuga või isegi puhast kastilõikurit, millel on uus tera. Oluline on kasutada väga teravat ja sirget tera, et see saaks kergesti taignast läbi lõigata. Kuigi võite kasutada sakilist nuga, kui teil pole midagi muud, on tera tõenäolisem, et see takerdub tainasse ja tekitab taigna. sakiline lõige.

2
Lõika päts otsast lõpuni viiludeks, et teha üks põhilõik. Kui te alles alustate taigna löömisega, õppige tegema ühe kaldkriipsu. Seda nimetatakse kõrvaks, kuna see näeb välja nagu pärast leiva küpsemist. Kui tainas on lõplikult tõmbunud, võtke tera ja suruge see taigna ülaosasse umbes 1,3 cm (1,3 cm) kaugusel otsast. Tõmmake see kiiresti pikuti läbi taigna vastasotsa, peatudes servast 1,3 cm (1,3 cm) kaugusel. Tee kaldkriips 1,3 cm sügavuseks. Proovige teha kaldkriips 30- kraadise nurga all, nii et teie tainal oleks rohkem ruumi avaneda. See on veidi närvesööv, kui olete punktide löömises algaja, kuid proovige töötada kiiresti, et tera ei jääks taigna külge kinni ja ei tekiks sakilist joont.

3
Tehke 2 paralleelset lõiget, jättes nende vahele 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) vaba ruumi. Iga viil kõverdub, et moodustada veidi kumer kõrv, nii et saate vaid kahe lihtsa viiluga kauni kujuga pätsi. Lõika pikisuunas 1,3 cm (1–2 tolli) pätsi ühest otsast keskele ja peatu. Seejärel nihutage tera 1 tolli (2,5 cm) küljele, nii et see kattuks paralleelse joonega, ja lõpetage pikisuunas lõikamine, kuni olete otsast 1,3 cm (1,3 cm) kaugusel. Tehke mõlemad lõiked 1–2 tolli (1,3 cm) sügavusega. Hoidke lõiked 30-kraadise nurga all, et tainal oleks ruumi laieneda. Kõrvade lõikamine toimib kõige paremini suurte pätside (nt pätsi või batardi) puhul.

4
Madalate lõigete tegemiseks hoidke oma tera 45-kraadise nurga all. Alustage 5,1 või 7,6 cm (2–3 tolli) baguette’i otsast ja tehke 1–2 tolli (1,3 cm) sügav viil üle baguette’i telje. Seejärel tehke baguette’i alla veel üks paralleelne viil, mis on vähemalt 5,1 cm (2 tolli). Jätkake ühtlaste vahedega sisselõigete tegemist, kuni jõuate baguette’i teise otsa. Kui teete väikeseid poolbaguette, peate tõenäoliselt tegema ainult 2 viilu lühikeste pätside keskele, jättes umbes 2 tolli vahele. (5,1 cm) ruumi nende vahel.

5
Lõika pätsi peale 2 või 3 ristuvat joont. Puista leiva ülaosa jahuga ja viiluta peale 2 või 3 paralleelset joont. Seejärel keerake pätsi 90 kraadi ja tehke ülevalt veel 2 või 3 viilu, et tekiks risti-rästi muster. Tehke 1,3 cm (1–2 tolli) sügavused viilud. Kui leib küpseb, saate laheda ristviirutuse või hashtag-mustri! Tehke lõiked otse allapoole, nii et leib avaneks lõigete külgedel. Samuti võite teha pätsi ülaosale lihtsa X-i, et saada tõeliselt head maalähedane disain. Kas soovite pätsi peale teha lihtsa karbi? Lihtsalt lõigake suur ruut piki petanki välisserva.

6
Pätsi serva ümber olevat rõngast nimetatakse kübaraks. Selle kauni ja lihtsa kujunduse tegemiseks pühkige suure pätsi ülaosa jahuga üle ja asetage see pöördlauale. Lõika leiva keskele kaldkriips või kujundus nagu teemant või lumehelves. Seejärel keerake tera 45-kraadise nurga alla ja tehke 1 pidev ringlõige ümber pätsi serva. Tehke kõik lõiked umbes 1,3 cm (1–2 tolli) sügavusega. Kui leib küpseb, hüppab keskel olev muster üles ja seda raamib rõngas. Pange keskmine kaldkriips või kujundus täitma umbes poole ruumist, nii et sellel oleks leiva küpsetamisel ruumi laieneda. Keskel olev kujundus või lõige on oluline, sest kui jätate selle välja, siis leib rebeneb või lõhkeb küljelt.

7
Tehke õrnad viilud, mis kujutavad endast kunstilise kujunduse jaoks nisuviilusid. Puhastage päts jahuga ja tehke pätsist 1 sirge viil, et saaksite oma nisuviilu varre. Seejärel tehke varre külgedele mitu lühikest viilu, et teha nisukõrvad. Tehke iga viil umbes 1–2 tolli (1,3 cm) sügavuseks, et need leia küpsemisel ja paisumisel paistaksid. Tehke lõiked otse alla, nii et leib avaneks lõigete külgedelt. Kinnitage 1 suur nisuviht või mängige ümber, tehes palju väikeseid vitsaid. Käärid sobivad suurepäraselt nisukõrvade tegemiseks!

8
Mängige sirgete, diagonaalsete ja kumerate lõigetega, et luua kordumatu muster. Saate luua üksikasjalikke pilte, nagu lumehelbed, puud või lehed, kasutades lõigete segu või teha täiesti ainulaadseid abstraktseid kujundusi. Asetage tera ümmarguse pätsi keskele ja tehke näiteks pidev spiraalne viil. Kui soovite, et leib avaneks mõlemalt poolt ühtlaselt, lõigake see otse alla. Võite mängida ka taigna lõikamisega 45-kraadise nurga all, nii et ülemine serv tõuseb veidi üle alumise serva. Proovige lisada ühele suurele viilule väikesed lihtsad viilud, kaunistage kaldkriips. See loob disaini, mis on täiesti originaalne!