Kuidas külmutatud banaanileiba sulatada

Banaanileib on maitsev maius ja see külmub väga hästi, kui te ei kavatse seda korraga ära süüa. Kuid kui see on sügavkülma pandud, siis milline on parim viis selle niiske ja mureneva tekstuuri taastamiseks? Õnneks on banaanileiva ülessulatamine peaaegu sama lihtne kui selle söömine! Banaanileib sulab kiiremini, kui lõikate selle enne külmutamist viiludeks, kuid ka terve või poole pätsi sulatamine pole suurem asi.

1
Jätke leib sulamise ajal pakendatud. Võtke banaanileib kilekotist välja, kuid jätke see kilesse või alumiiniumfooliumi mähituna. See aitab säilitada leiva loomulikku niiskust, nii et see ei läheks sulamisel vanaks. Kui leib on mähitud kilesse ja kavatsete seda ahjus soojendada, keerake see lahti ja seejärel uuesti sisse. alumiiniumfoolium.

2
Sulatage leiba letis 2-4 tundi. Kui teil pole kiiret, võtke leib lihtsalt sügavkülmast välja ja laske toatemperatuuril puhata. Kui külmutasite terve pätsi, kulub selle täielikuks sulamiseks tõenäoliselt umbes 3-4 tundi. Seejärel lõigake see lihtsalt viiludeks ja serveerige! Kui külmutate pool pätsi, peaks see sulama umbes 2 tunni pärast.

3
Küpsetage leiba 40–90 minutit temperatuuril 350 °F (177 °C), et see kiiremini sulaks. Lülitage ahi sisse ja pange leib sisse, seda pole vaja eelsoojendada! Kui soojendate poolt pätsist, küpsetage seda 40 minutit või seadke taimer 90 minutile, kui teil on terve päts. Kui võtate leiva ahjust välja, laske sellel enne viilutamist umbes 10 minutit fooliumis jahtuda. Pidage meeles, et leib on pakitud alumiiniumfooliumi, mitte kilesse!

4
Ülejäänud leiba säilita õhukindlas anumas 3-4 päeva. Kui te ei kavatse kogu leiba kohe ära süüa, pange järelejäänud kilekotti või anumasse ja sulgege see tihedalt. See aitab hoida leiba värskena, kuni naudite jääke. Ärge püüdke leiba pärast ülessulatamist uuesti külmutada, sest leiva tekstuur ja maitse kannatavad. Kui 3 või 4 päeva pärast jääb midagi alles, visake see ära. Samuti ärge pange leiba külmkappi. See läheb märjaks!

5
Sulatage üksikud viilud toatemperatuuril 30 minutit. Kui pakkisite banaanileiva viilud külmutamiseks eraldi sisse, on kõige lihtsam viis need leti pealt üles sulatada. Võtke lihtsalt välja nii palju viile, kui soovite, jätke need mähitud ja kontrollige neid umbes poole tunni pärast. Kui viilud on väga paksud, võib nende sulamiseks kuluda tund või rohkem. Proovige need hommikusöögiks välja võtta, et lõunaga nautida!

6
Pane viilud mikrolaineahju, kui sul on kiire. Kas te ei taha oodata, kuni leib ise üles sulab? Pole probleemi! Lihtsalt pakkige leib alumiiniumfooliumist või kilepakendist lahti, asetage see mikrolaineahjukindlale taldrikule ja kuumutage umbes 30 sekundit. Sul läheb hästi! Kui leib on soe, määrige veidi pehmendatud võid. See pole mitte ainult maitsev, vaid lisab ka banaanileivale niiskust tagasi!

7
Röstige viilutatud leiba, kui teile meeldib see veidi krõbedaks. Selleks ei ole vaja leiba esmalt üles sulatada. Tavaliseks röstimistsükliks pange lihtsalt külmutatud viil rösterisse või röstri ahju. See sulab ja röstib samal ajal, andes teile banaanileiva, mis on keskelt veel pehme, kuid servadelt mõnus ja krõbe. Kui see on valmis, lisage sellele veidi võid! Soovi korral võite leiba ka ahjus röstida. Kuumuta ahi 177 °C-ni, asetage viilutatud banaanileib küpsetusplaadile ja pange see umbes 10–15 minutiks ahju. Lihtsalt keerake leib umbes poole küpsetusaja pealt ümber, et see röstiks ühtlaselt.

8
Enne pakkimist jahutage leib täielikult. Ärge proovige sooja banaanileiba külmutada. Kui pakkite selle kokku enne, kui see on täielikult jahtunud, muudab leib kondenseerumise tõttu märjaks. Samuti ei tohiks kunagi panna sooja toitu sügavkülma. Kõik, mis on soe, võib mõjutada läheduses olevate toiduainete temperatuuri, põhjustades nende ülessulamise. Kui leib on värskelt küpsetatud, laske sellel enne sügavkülma panemist vähemalt 3–4 tundi jahtuda.

9
Soovi korral viiluta leib. Kui teate, et te ei söö tervet pätsi korraga ära, lõigake leib üksikuteks viiludeks sakilise noaga. Nii saate lihtsalt ühe viilu välja sulatada, kui soovite. Banaanileib säilitab rohkem niiskust, kui jätate pätsi terveks või lõigate selle pooleks.

10
Mähi leib alumiiniumfooliumi või kilesse. Mähkige banaanileib kindlasti täielikult, eriti nurkade ümber. See aitab hoida niiskust leivas, nii et see ei oleks kuiv ega vananenud, kui te selle välja sulatate. Täiendava kaitse tagamiseks võite isegi leiva esmalt pakkida kilesse ja seejärel alumiiniumfooliumi. Pakkige üksikud viilud kaussi. topeltkiht, kuna suurem osa pinnast on paljastatud, kuivavad üksikud viilud tõenäolisemalt.

11
Asetage pakitud banaanileib taassuletavasse kotti. Sügavkülma põletamise vältimiseks libistage leivaviilud või -pätsid pärast pakkimist lukuga kilekotti. Seejärel pigistage kotist välja nii palju õhku, kui saate ilma leiba pigistamata ja sulgege pealmine osa. Kasutage kotile kuupäeva kirjutamiseks püsivat markerit. Nii jääb teile meelde, kui kaua leib on sügavkülmas seisnud.

12
Kasutage banaanileiba 3-4 kuu jooksul. Banaanileiba võid hoida sügavkülmas lõputult. Kuid maitse ja tekstuur on parimad, kui sööte seda 4 kuu jooksul pärast külmutamist.